Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 10. 2019 11:44

JardaB píše:To se da i jindy nez o sobotách. A s tou zeleznici je to jen o investicích a organizaci, když se biliony toci kolem elektromobility, proc by se nemohly za to posilit trate a nakoupit vlaky, to by mělo mnohem vetsi eko prinos. A jestli jen pro tranzit nebo i delší vzdalenosti doma, to uz je jen otázka nastaveni systemu. A u nas jezdi extremne kratke nakladni vlaky, nedavno jsem videl v Nemecku vlak, kde se nedalo vůbec dočkat, kdy vagony skonci, cekali jsme snad 5 minut ;-)

"Extrémně krátké nákladní vlaky" jezdí z důvodu, aby dokázaly zastavit a nepřekážet od vjezdového do výjezdového zhlaví, rychlejší osobní dopravě.
Naposledy upravil Jouda.III dne 16. 10. 2019 11:45, celkově upraveno 1
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 10. 2019 11:45

goes: Já mám ale na rozdíl od ČSSD svědomí čisté. Když jsem se přestěhoval, tak jsem si postupně udělal asi 5 schémat možného parkování, abych byl spokojený a zároveň nikoho nesral a jsem v pohodě. Kdežto jiní na to serou a parkujou tu klidně i na nástupní ploše pro hasiče, protože je aut moc a "jinak se to nedá".
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 10. 2019 11:53

Jouda.III píše:
goes píše:vis o tom, ze jsou zeme, hodne traznitni, ktere si k sobe nepousti tranzitni kamiony, ale nalozi je na vlak a prevezou na druhou stranu? na lokalni logistiku opravdu neni prostor a neni realne ji resit vlaky. Dalkovou v pohode.

Kamiony na kolejích se tady už zkoušely, na klasických vagonech se nevejdou pod dráty, speciální vagony musely mít malinký kola, který zase kurwily výhybky. Nakládka a vykládka pouze na speciálních terminálech. Samotné kontejnery se běžně přepravují, ale pokud nesestavíš zakázkou ucelenej vlak, tak to bude po Evropě cestovat věčnost. Kontejnery se vyplatí na velkou vzdálenost, tipuju, že min. 1000 km


Ale houby ***** vyhybky nebo nutnost specialnich terminalu. Problem byla a je jenom cena. Je to proste o dost drazsi nez kazdej jeden kamion otravujici vsechny kolem.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 10. 2019 11:54

aikoN píše:goes: Já mám ale na rozdíl od ČSSD svědomí čisté. Když jsem se přestěhoval, tak jsem si postupně udělal asi 5 schémat možného parkování, abych byl spokojený a zároveň nikoho nesral a jsem v pohodě. Kdežto jiní na to serou a parkujou tu klidně i na nástupní ploše pro hasiče, protože je aut moc a "jinak se to nedá".


a v cem je ta pointa?
anonymni

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 10. 2019 11:57

Jack111 píše:Ale houby ***** vyhybky nebo nutnost specialnich terminalu. Problem byla a je jenom cena. Je to proste o dost drazsi nez kazdej jeden kamion otravujici vsechny kolem.

Jak vyjede kamion, bez speciální rampy?

-- 16. 10. 2019 12:58 --

Stejně, většina kamčáků přes republiku, je tranzit
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 10. 2019 12:00

Jouda.III píše:
Jack111 píše:Ale houby ***** vyhybky nebo nutnost specialnich terminalu. Problem byla a je jenom cena. Je to proste o dost drazsi nez kazdej jeden kamion otravujici vsechny kolem.

Jak vyjede kamion, bez speciální rampy?

Normalne vyosenim nosny plochy a sklopenim na zem. Proste najede z boku ze zeme.

-- 16. 10. 2019 12:58 --

Stejně, většina kamčáků přes republiku, je tranzit


-- 16. 10. 2019 13:01 --

Mi to nejak vcuclo odpoved do Joudova prispevku :D
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 10. 2019 12:05

goes píše:
aikoN píše:goes: Já mám ale na rozdíl od ČSSD svědomí čisté. Když jsem se přestěhoval, tak jsem si postupně udělal asi 5 schémat možného parkování, abych byl spokojený a zároveň nikoho nesral a jsem v pohodě. Kdežto jiní na to serou a parkujou tu klidně i na nástupní ploše pro hasiče, protože je aut moc a "jinak se to nedá".


a v cem je ta pointa?


Tak, narážel jsi na to, že někdo něco radí a sám to nedělá, přičemž jsi naznačil, že to platí i pro mě, tak říkám, že neplatí.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 10. 2019 12:10

Jack111 píše:Normalne vyosenim nosny plochy a sklopenim na zem. Proste najede z boku ze zeme.

Zkus to popsat detailněji
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 10. 2019 12:14

zkus google
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 10. 2019 12:16

Tak můžu. Viděl jsem i video z Indie, kde mají dva kontejnery nad sebou... Akorát tam všechno tahají motorem
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Mikey89 16. 10. 2019 12:26

Jouda.III píše:Ale proč ne, já to zainvestuju a budu pronajímat. Ale to se zase sockám líbit nebude. Kdo potřeboval, tak už se nějak zařídil. Tuším, že v Liberci nějak chtějí zpoplatnit parkování na veřejné komunikaci. Jak to dopadlo, netuším

Neprošlo to.. Myslím že původní návrh byl platit za jedno auto pár korun, ale za každé další už o dost víc, aby prostě lidi na sídlišti neparkovali víc jak jedno auto na domácnost, ale pak se řešilo co návštěvy atd, tak od toho upustili
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 10. 2019 12:30

aikoN píše:
goes píše:
aikoN píše:goes: Já mám ale na rozdíl od ČSSD svědomí čisté. Když jsem se přestěhoval, tak jsem si postupně udělal asi 5 schémat možného parkování, abych byl spokojený a zároveň nikoho nesral a jsem v pohodě. Kdežto jiní na to serou a parkujou tu klidně i na nástupní ploše pro hasiče, protože je aut moc a "jinak se to nedá".


a v cem je ta pointa?


Tak, narážel jsi na to, že někdo něco radí a sám to nedělá, přičemž jsi naznačil, že to platí i pro mě, tak říkám, že neplatí.


ano, par lidi to ma jak vyresit, zbytek proste ne s tim se smir. SMir se s tim, ze kdyby ted chteli vscihni obyvatele panelaku parkovat jinde, tak to prost enejde. Neni to realne.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 10. 2019 12:35

Nemusí hned pršet, stačí když kape.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 10. 2019 12:36

A jak vis ze se to nedeje
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomas B 16. 10. 2019 12:51

goes píše:
aikoN píše:goes: Já mám ale na rozdíl od ČSSD svědomí čisté. Když jsem se přestěhoval, tak jsem si postupně udělal asi 5 schémat možného parkování, abych byl spokojený a zároveň nikoho nesral a jsem v pohodě. Kdežto jiní na to serou a parkujou tu klidně i na nástupní ploše pro hasiče, protože je aut moc a "jinak se to nedá".


a v cem je ta pointa?


co je pět schémat parkování?
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků