Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Screepy 29. 8. 2010 11:10

Ta diskuze pod článkem, ač je normálně taky nečtu, je zajímavá, pravda je, že tam neni vidět žádná brzdná dráha, další pravda je, že v peugeotu určitě byl připoutanej řidič - je vidět jak pás visí ze dveří kousek pod práh a určitě byl připoutanej spolujezdec za nim, tam je vidět to samé. Ale pokud vidim dobře, tak spolujezdec vedle řidiče asi připoutanej nebyl. Muselo to být fakt z nenadání , protože neni ani vidět žádnej uhýbací manévr, brzdná dráha, nic..
S.Freud:"Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat."
Screepy
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peacefulwarrior 29. 8. 2010 11:31

Je to prostě smutný, že ten jeden co to nezavinil a jel jak měl, se prostě už nevrátí domů. k ženě, dětem, vnoučatům? Kvůli někomu, kdo si zase "myslel", že takhle je to přeci taky bezpečné a v pořádku předjetí.
Jinak k tomuhle ještě. Poslední roky automaticky před horizonty brzdím a to hodně, prostě kam nevidím už nejdezdím. A řeknu vám, zažil jsem několikrát, že ať už třeba na horizontu, ale i normálně tam kam je vidět dobře, se proti mě z ničehonic objevilo auto, co se rozhodlo předjet a jelo rovnou na mě. Párkrát jsem musel ve svém pruhu zastavit a čekat, že to strhnu do příkopu, chápete? Zastavit, to že jsem blikal jako o život a vždy musel dotyčný vědět, že tohle je špatně ani nemluvím. A myslíte, že se někdo někdy vrátil zpět odkud vyjel a nebo to prostě zašlápl, nechal se předjet vozy a pak se zařadil zpět? Nikdy, nikdy! Vždy svůj manévr v dobře víře, že ho stihne dokončit, dokončil. Pamatuju jednou situaci, že se proti mě objevily dva kamiony a já to strhl na zastávku, silnice K.V. - Pha.
Chci říct, málokdo je takový, že i když to už po.se.re, tak dokáže jednat tak, aby mu mozek řekl, hele brzdíme. Nee, právě opačně ... a to je to.
Naposledy upravil peacefulwarrior dne 29. 8. 2010 12:37, celkově upraveno 1
peacefulwarrior
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 29. 8. 2010 11:43

Captain Slow píše:No co, kdo za celý svůj řidičský život nikdy nepředjel kde neměl, tak ať se přihlásí.


Je trošku rozdíl nepředpisově předjíždět a nebo dělat totéž a zabít x lidí, ne? (předpokládám, že kdyby tady byl článek "řidič mercedesu předjížděl přes plnou a nikomu se nic nestalo", tak to tady neřešíme....)

Weeper píše:+1, beztak nějaké lopaty, něco je tam hodně špatně.


:tleskani :oboze Jó, ono bohužel i ty "lopaty" mezi námi jezdí.... Jsou to třeba maminy s dětma, které prostě šlápnou na brzdu a brzí a nevyhýbají.... A taky nezkušení řidiči, lidi bez ABS, kterým se bloknou kola, důchodci, kteří prostě nebrzdí tak intenzivně, jak by mohli atd. Ano i tihle lidi mezi námi jezdí a buď vyhradíme silnice mistrům volantu (mezi které se určitě počítáš), nebo budeme jezdit ohleduplněji ;-)

Velká většina těchto okreskových masakrů spočívá v tom, že nějaký frajer předjíždí a myslí si, že ten v prostisměru není lopata a přece mu v klídku uhne.... Já těmhle ču*ákům uhýbám a zdravím je troubením, dálkovýma či fakáčem, dle nálady....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 29. 8. 2010 12:08

No ono je docela dobře možné, že ten Peugeot postupně brzdil, až skoro stál a mercedes prostě příliš pozdě přestal zrychlovat a začal brzdit - řidič zazmatkoval a jenom stál na brzdě a držel volant..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 29. 8. 2010 13:00

weeper: jo to je ono

jak chcete urcit brzdnou drahu z ABS?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Screepy 29. 8. 2010 13:04

Sakra, po ABS vlastně moc patrná brzdná dráha neni, co? To mi nějak nedošlo, možná protože ho nemám :D
S.Freud:"Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat."
Screepy
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 29. 8. 2010 13:05

brzdna draha samozrejme nezaqlezi na ABS ale s ABS neni videt :)
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 29. 8. 2010 13:07

Velká většina těchto okreskových masakrů spočívá v tom, že nějaký frajer předjíždí a myslí si, že ten v prostisměru není lopata a přece mu v klídku uhne.... Já těmhle ču*ákům uhýbám a zdravím je troubením, dálkovýma či fakáčem, dle nálady....


Faktický dopad na situaci žádný, řada lidí je nepoučitelnejch. Teď jezdím opravdu "defenzivně" a naprosto neutrálně (bez jediné vyjímky) s stejně je řada těhle ču.rá.ků nepoučitelná.

Ano jistě určitě jsem v životě přejel čáru i dvojitou. vždy to ovšem byl tratkor nebo něco co nejelo více jak 40. Škoda těch co to nezavinilil.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomino_8535 29. 8. 2010 13:10

Moje starý auto dělalo při plném brždění na silnici gumové čárky, jak se kola blokovala/odbžďovala. Takže to jde.

Nové je bez ABS. :-(
HTP 6V, ∅ 5,96 l/100 km za posledních 20 000 km
Beep Beep, Vroom!

Lepší než sex je internet.
Tomino_8535
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 8. 2010 13:15

K86 píše:brzdna draha samozrejme nezaqlezi na ABS ale s ABS neni videt :)


Na suchu samozřejmě vidět je.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 29. 8. 2010 13:18

Weeper píše:
***** píše: Stát vedle mě nějaký prodejce antiradarů, tak už mu kape z nosu červená :-\

Aáááá helemese, pan Narážka na nosní přepážku, a hned už by si zaranařil..

Já jsem mírumilovný člověk, pěst ve ksichtě prodejce antiradarů beru jako ochranu slušných lidí před autozabijáky 8-)
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Screepy 29. 8. 2010 13:19

Ono je taky přejet dvojitou plnou a dvojitou plnou, nedávno sem jel KV - Pha , přede mnou Š100 jedoucí cca 60-70km/h, bylo to na místě, kde jsou 3 pruhy, klesání směrem do Lubence, 1 pruh dolů, dva nahoru, rovinka že je vidět snad 1km daleko. V protisměru široko daleko žádný auto, tak sem ho střihnul přes dvojitou plnou. Paradoxně to bylo asi to nejbezpečnější předjíždění, jaký sem mohl udělat, být tam ale za bukem PaCH, tak bych byl trestán, samozřejmě jet proti auta, tak to neudělám, ale v tenhle moment. Krom toho už sem taky zažil chvíle, kdy se ze dvojitého stoupacího pruhu pro nedočkavýho idiota stal stoupacim a předjížděcim pruhem i ten klesající v protisměru , to je taky ýbrprasárna. Zažil sem to jen jako předjížděný, zažít v protisměru situaci, že proti mě jedou tři páry světel, tak z toho asi nejsem nadšenej.
S.Freud:"Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat."
Screepy
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 8. 2010 13:21

V tom místě, kde se to stalo, předjíždím zcela běžně. Je to krásný a přehledný úsek.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomino_8535 29. 8. 2010 13:22

:hm Když jsem se kdysi dávno ve škole ptal, proč není na takové silnici prostřední pruh pro oba směry, tak následovala bouřlivá diskuze o bezpečnosti. A komentář doktoranda, že někde na karlovarské se to zkouší v provozu... Ale to je 7-8 let zpět.
HTP 6V, ∅ 5,96 l/100 km za posledních 20 000 km
Beep Beep, Vroom!

Lepší než sex je internet.
Tomino_8535
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 8. 2010 13:42

Ono to funguje docela dobře, ale je to pro člověka, který na to zvyknutý, docela zvláštní.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků