kroupy po dobu auta v servisu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod divxfan 16. 8. 2010 06:42

Včera večer se Prahou (aspoň na čtyřce) prohnalo hustý krupobití a protože mám auto v servisu kousek, předpokládám, že bude lehce vytuněný. Jak to řešit - mám jim ho tam nechat, ať si s tím poradí, nebo brát něco rozpočtem? Havarijko mám, auto má cenu tak kolem kila (dvouletej korejec třídy střední :), takže by to při troše štěstí mohla být i totálka :) Jsem zvědavej na dodávku, tu jsem dával rychle do garáže, ale určitě taky pár šrámů mít bude, podle toho co jsem koukal teď ráno na auta v ulici (nějak nechápu sousedy, co mají permanentně v garáži třeba micru a venku nechají zánovní s-max nebo pětku bávo a teď mají na nich kroupa tuning..)
divxfan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 16. 8. 2010 07:05

Po celo dobu jsem měl venku 406 a nic se jí nestalo. Jestli ten korejec není z hitlerkovu, tak se mu nic moc nestalo. :D
Psycho vlk Wolf
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 8. 2010 07:07

U korejce bych si nebyl tak jisty. Tenci plechy snaseji kroupy daleko hur nez bezne.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Mitch 16. 8. 2010 07:39

A jak se to vubec opravuje? Musi se vymenit a prelakovat dily u znackoveho servisu?! Nebo se to dela tou novou metodou, vytahovani apod. jak ukazovali v TV.

Ted znamy jel do Chorvatska a potkali ho kropy, ve Skode servisu ma Octavku 2.0fsi mu rekli 80.000Kc, tak mu to zaplati havarijko a na 3 tydny co to budou delat dostane nahradni vozidlo ktere zaplati pojistovna.

Jinak hlavne jde o velikost krup, a byli na 4ce velmi velke jako golf micky, takove kroupy pomackaji i plechy Hummer H1. Preci maji rychlost pres 250kmh.
Mitch
Lambokiller

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 8. 2010 07:45

určitě bych to svěřil odborníkům jako např. http://www.karosar.cz/
V autorizáku jsou povětšinou trotlové, dost často poškozené díly mění a to včetně střechy (uříznou ji a navaří novou), případně to zapatlají kitem a přestříkají.

K původnímu dotazu ... máš předávací protokol? Je na něm uvedeno, že servis přebral vozidlo s poškozenou karoserií a vymlácenými skly? Servis by měl být pojištěn, takže bych to "hrál" na jejich pojistku.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 8. 2010 07:55

Asi ne všechna auta mají stejně silné plechy ne?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod motorol 16. 8. 2010 08:03

Tak kroupy to byly opravdu famózní, když sem šel ráno ulicí tak asi jen dvě auta měli čelní sklo ok (ale jedno z nich mělo rozmlácený zadní). Kapota i střecha vlnitá u všech - i octávek, supa, laguny,...
Servis by měl bejt pojištěnej, takže by to měl uvést do původního stavu.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 8. 2010 08:08

To už nikdy neuvedeš do původního stavu....bohužel.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 8. 2010 08:47

jen škoda, že to u většiny aut nejni na totálku
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 8. 2010 09:50

To teda, přitom je to zrovna nejdebilnější druh poškození.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 8. 2010 09:52

Tak třeba u dodávky do firmy by mi to bylo u zadku, ale na osobáku to nasere.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 8. 2010 10:26

to teda nasere, naštěstí u nás kroupy nebyly ...
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 8. 2010 10:27

To mi ani nemluv. Zrovna včera jsem svoji ( byť plechovou ) garage blahořečil.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 8. 2010 10:38

já byl včera lenivej couvat do garáže a parkoval sem venku, ale když kroupy prej rozbíjely i střešní okna na barácích, tak už to muselo bejt ...
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 8. 2010 10:43

Bylo to fakt slušný. Jako že se zatím vždy Praze všechno vyhýbalo.
MELLO
MELLO

Další stránka