Koupě auta - hotovost x převod

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 8. 2010 16:34

divxfan píše:
5ko5ko píše:Ty větší autobazary a autosalóny mají na prodanejch autech takový zisk, že je nějaká platba kartou nemůže ohrozit. Je to jako u čerpacích stanic, na autech a PHM se totiž úžasně dobře vydělává. Samozřejmě v nějakém malém vesnickém autobazaru bych neočekával žádný platební terminál ani imprinter.


hochu, seš úplně mimo realitu. pravděpodobně si myslíš, že i prodejci (klidně luxusních aut) berou 100 tisíc čistýho, viď. mi tuhle skoro plakal do telefonu jeden prodejce mercedesu, u kterýho jsem bral novou dodávku, ať nekupuju jako další auto ojetinu, že z toho nebude nic mít, že má třeba teď za měsíc sotva na splátku hypotéky (a ještě ne v praze). tož tak.

-- 13. 8. 2010 17:14 --

tomlaurin píše:Neznám banku, kde by byl poplatek více jak 3% (neznám ani tu)
Z valné většiny to jsou 2%, ale je pravda, že při ceně auta v řádech stovek tisíc, je to i tak pálka...


kdyby banky nebyly nenažraný svině a stačilo jim 1%, tak mají ze mně každej den minimálně pár set tisíc vybraných na platbě kartou. takhle zákazníci hezky všechno kešujou a když se ošívaj, tak jim to vysvětlíme a valná část to pochopí. holt si musí vybrat, jestli chtějí koupit levně, ale platit převodem/cash, nebo platit pohodlně kartou.


to bude spise obchodni praktika toho prodejce, nez realita. nerikam, ze maji prodejci stovky tisic mesicne, to asi tezko, nicmene znam jich par co toto delaji, ci delaji (renault, skoda, audi, seat, kia, mazda) a u zadneho nebyl problem s platem, v zavislosti na mesici bravali lehce nad republikovy prumer az dvojnasobek teto castky. samo u ojetin z dilerstvi byly odmeny v podstate nulove a prace stejna. takze pokud nema prodejce u mercedesu na konci mesice na zivot, tka jen proto, ze je poleno a neumi prodavat, nebo je salon nekde, kde nikod nejzdi.

-- 13. 8. 2010 17:38 --

Jack111 píše:
Dobrý duch píše:pak se lidi jako ty divi, ze prodali, predali, penize nikde a musi se soudit a pak cinkaji u vlady, ze maji holy zadek ;)


Konkrétně kdo například?


treba ja, byt jsme rad, ze jsem se te veci zbavil i zadarmo, takze to, ze mi slibenych 500 korun neposlal mi nejak zasadne nevadi, hlavni bylo zbavit se toho ;) ale pravda, cinkat jsem nesel :)

nicmene nezaplacenych faktur a smluv je v republice docela dost...
anonymni

Odeslat příspěvekod TJK 13. 8. 2010 21:33

Dobrý duch píše:clovece ty jsi prisel odkud? takze ty budes prodavat auto, prijde kupec, sepisete smlouvu, ty mu das auto, klice, doklady s tim, ze ti pak posle penize...? to jsi zazil kde? na otto bych horko tezko pristoupil u rodiny u extra znamych po dlouhem presvedcovani a u ciczich nebo znamych takovych jak tu popisuje dotycny tak nikdy.
pak se lidi jako ty divi, ze prodali, predali, penize nikde a musi se soudit a pak cinkaji u vlady, ze maji holy zadek ;)

TO jako neumíš číst... Já prodávajácí sepíšu smlouvu s kupujícím dám mu číslo účtu ať pošle peníze... On je pošle, objeví se mi na účtě a já mu předám auto s papíry... Kapiš. Je to tak těžké pochopit?
Power, Beauty & Soul
Don't believe in everything U C
Gooner 4 Life - Victoria Concordia Crescit
TJK
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 13. 8. 2010 21:52

TJK píše:
Dobrý duch píše:clovece ty jsi prisel odkud? takze ty budes prodavat auto, prijde kupec, sepisete smlouvu, ty mu das auto, klice, doklady s tim, ze ti pak posle penize...? to jsi zazil kde? na otto bych horko tezko pristoupil u rodiny u extra znamych po dlouhem presvedcovani a u ciczich nebo znamych takovych jak tu popisuje dotycny tak nikdy.
pak se lidi jako ty divi, ze prodali, predali, penize nikde a musi se soudit a pak cinkaji u vlady, ze maji holy zadek ;)

TO jako neumíš číst... Já prodávajácí sepíšu smlouvu s kupujícím dám mu číslo účtu ať pošle peníze... On je pošle, objeví se mi na účtě a já mu předám auto s papíry... Kapiš. Je to tak těžké pochopit?

a neni to na ho-vno ze se ti ty penize na uctu objevi az za nekolik dni???

ja jedine kes
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 8. 2010 22:02

A co kdyz se s tim autem neco stane? Treba nekdo vybere pulku dilu nebo se vubec ztrati... Ani nahodou, zaplatit a odjet, jina cesta neni. Nehlede na to, ze se mi nebude chtit jet 2x par set km, jednou se podivat a podruhe vyzvednout...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 13. 8. 2010 22:22

Myslím, že dnes v hotovosti se nad 300 tis. Kč ani platit nesmí.... (ale jak se to dělá při platbě v autobazaru u dražších ojetin fakt netuším).
IvanP
Nováček

Odeslat příspěvekod King of Potato People 14. 8. 2010 08:49

wojta píše:Zdravím, mám takový drobný dotaz, jelikož už tu jistě spousta lidí řešila koupi a prodej ojetiny. Nebudu řešit nic technického kolem auta, situace je následující:
Jsem na straně kupujícího a řeším jestli po podepsání smlouvy zaplatit hotově, což mi přijde nepraktické (mám účet u mBank, výběr částky kolem 100tis. 8-S ).
Nebo před prodávajícím udělat bezhotovostní převod přes internetové bankovnictví (číslo účtu by bylo ve smlouvě), na což by zase nemusel přistoupit on, protože by mohlo být riziko, že bych platbu zrušil.
No a jak je to z právního hlediska? Kdyby byl problém a soudil bych se, pak je více vypovídající, platba hotově (s příjmovým dokladem) nebo přes banku?

V práci jsme o tom vášnivě diskutovali, tak by mě zajímalo, jak to vidíte tady. :hm



vidím to tak, že pokud se nejedná o vyloženě sympaťáka, tak se to řeší převodem peněz na právní kancelář, která je druhé straně vyplatí po prokazatelném dodání zboží.

-- 14. 8. 2010 09:55 --

K86 píše:
TJK píše:
Dobrý duch píše:clovece ty jsi prisel odkud? takze ty budes prodavat auto, prijde kupec, sepisete smlouvu, ty mu das auto, klice, doklady s tim, ze ti pak posle penize...? to jsi zazil kde? na otto bych horko tezko pristoupil u rodiny u extra znamych po dlouhem presvedcovani a u ciczich nebo znamych takovych jak tu popisuje dotycny tak nikdy.
pak se lidi jako ty divi, ze prodali, predali, penize nikde a musi se soudit a pak cinkaji u vlady, ze maji holy zadek ;)

TO jako neumíš číst... Já prodávajácí sepíšu smlouvu s kupujícím dám mu číslo účtu ať pošle peníze... On je pošle, objeví se mi na účtě a já mu předám auto s papíry... Kapiš. Je to tak těžké pochopit?

a neni to na ho-vno ze se ti ty penize na uctu objevi az za nekolik dni???

ja jedine kes


bankovní převod musí být ze zákonu uskutečněn do jednoho dne... několik dní již dávno není realitou.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TJK 14. 8. 2010 09:08

Tak... Když posíláš peníze mezi různými bankami jsou tam na druhý den.
JardaB píše:A co kdyz se s tim autem neco stane? Treba nekdo vybere pulku dilu nebo se vubec ztrati... Ani nahodou, zaplatit a odjet, jina cesta neni. Nehlede na to, ze se mi nebude chtit jet 2x par set km, jednou se podivat a podruhe vyzvednout...

Jak se stane... To řeší snad ta smlouva. Tam se napíše co v autě je... To jestli ho někdo ukradne je bohužel riziko. Ale jak chcete jen si plaťe 200t cash. To je podle mě vetší riziko jak platba převodem. Nehledě na to že je to kapánek nepraktické. V bance ti takovou částku nedají. A obíhat x bankomatů abych z nich dostal prachy :tleskani 8-D :hm
Power, Beauty & Soul
Don't believe in everything U C
Gooner 4 Life - Victoria Concordia Crescit
TJK
Nováček

Odeslat příspěvekod Sollers 14. 8. 2010 09:24

tjk: platba hotově je to nejmenší riziko, o tom žádná. Jen by mě zajímalo, proč by ti banka nevyplatila tvých 200t? - vybírals někdy peníze v bance? :oboze
Sollers
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RudiTF 14. 8. 2010 09:25

IvanP píše:Myslím, že dnes v hotovosti se nad 300 tis. Kč ani platit nesmí.... (ale jak se to dělá při platbě v autobazaru u dražších ojetin fakt netuším).

dělat se to nesmí, ale spousta bazarů i prodejců to vezme a napíše to třeba na několikrát bo Vietnamci choděj jedině s kešem a přece si nenechaj sebrat kšeft :D

jinak já vždycky upřednostňoval keš, ale případnýmu převodu na účet bych se vůbec nebránil. A konkrétně u částky 250+ bych spíše zvažoval vložení peněz přímo na účet, abych se případně vyhnul falešnejm bankovkám.
RudiTF
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 8. 2010 09:55

Sollers píše:tjk: platba hotově je to nejmenší riziko, o tom žádná. Jen by mě zajímalo, proč by ti banka nevyplatila tvých 200t? - vybírals někdy peníze v bance? :oboze


200tis. ti banka kdyz nemas zname ci nemaji dobry nevyplati v den co je potrebujes, to musis vetsinou ohlasovat. jiank ti vyplati i 100mega v kufricich... oni si ti nekteri pletou to, ze se nesmi platit castky nad 15tis. eur v hotovosti s tim, ez by jim banka nevydala nad 15tis. eur.
anonymni

Odeslat příspěvekod King of Potato People 14. 8. 2010 10:52

Dobrý duch píše:
Sollers píše:tjk: platba hotově je to nejmenší riziko, o tom žádná. Jen by mě zajímalo, proč by ti banka nevyplatila tvých 200t? - vybírals někdy peníze v bance? :oboze


200tis. ti banka kdyz nemas zname ci nemaji dobry nevyplati v den co je potrebujes, to musis vetsinou ohlasovat. jiank ti vyplati i 100mega v kufricich... oni si ti nekteri pletou to, ze se nesmi platit castky nad 15tis. eur v hotovosti s tim, ez by jim banka nevydala nad 15tis. eur.



banka vždy bez ohlášení částky kolem půl milionu bez problémů a hned. Nevím, co máš za banku, ale asi bych ji nechtěl :wink:
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 8. 2010 10:54

kingu ja vim, ze u tebe je zaklad opozice ve vsem a ke vsemu, ale zkus si ty pohadky u jinych.
anonymni

Odeslat příspěvekod King of Potato People 14. 8. 2010 11:04

komerční banka s tím nemá problém, dlouhodobě nemá, nejedná se o opozici... Banku měním i tak kvůli jiným věcem, ale s výdejem hotovosti nikdy problém u KB nebyl.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 8. 2010 11:56

ČSOB chce hlásit výběr hotovosti nad 100k dopředu. U KB to opravdu vypadá, že výběr hotovosti do 500k není třeba hlásit dopředu.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RudiTF 14. 8. 2010 12:00

DoubleSix píše:ČSOB chce hlásit výběr hotovosti nad 100k dopředu. U KB to opravdu vypadá, že výběr hotovosti do 500k není třeba hlásit dopředu.

u ČSOB sice musíš hlásit, ale pokud maj částku na pobočce, tak ti jí bez problémů a ohlášení vyplatěj ;-)
RudiTF
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků