Hon na pumpičkáře, konečně

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 10. 5. 2021 19:08

aikoN píše:..Tak, někdy se holt jinak nedá. Ne, že bych to vyhledával, ale když už někde po nějaké silnici s hustším provozem kousek jedu, tak bych byl rád, kdyby mě někteří řidiči ostentativně neohrožovali.

Na silnici s hustším provozem jsem se neprozřetelně dostal jedinkrát v životě, stalo se to předloni a doteď se za to stydím. Už bych to určitě neudělal

***** řidičů aut v takovém případě plně chápu
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 5. 2021 19:57

Tak, ve městě je těch příležitostí více, kdy je holt potřeba, chvíli jet po nějaké rušnější ulici. Ano, obvykle to jde za cenu zajížďky objet, ale na druhou stranu, nemám tohle zapotřebí, jen kvůli tomu, aby na těch pár stech metrech nemuselo tu a tam několik aut na několik vteřin zpomalit z 50 na 25-30. To jako sorry.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 10. 5. 2021 20:49

Myslel jsem to hlavně mimo město, ale i ve městě se mezi auta nemíchám. Ať je nebrzdím, pro vlastní bezpečnost a taky nerad dýchám smrady
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 14. 5. 2021 14:30

Dneska ráno jsem objížděl cyklistu v uctivé vzdálenosti. Já jsem svítil, páč bylo pošmourno, on neměl ani odrazku, celý v tmavém, bez helmy a ruce v kapsách. :-\
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 14. 5. 2021 14:42

Zkusil jsem na kole objet takový denní okruh, a teda ten odstup 2m nedodržel z předjíždějících osobáků skoro nikdo.
Nebo to ještě v ČR neplatí?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 14. 5. 2021 14:45

2m platit ani nezačnou
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 14. 5. 2021 14:47

Ani mimo obec?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 14. 5. 2021 14:50

je to 1,5m...si dělám ***** jen :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 14. 5. 2021 14:53

Ok, ale v D, odkud ti naši zákonodárci kopírujou, mají 2m mimo obec, a 1,5m uvnitř obce.
Ono je to vcelku jedno, kdyby ta auta měla aspoň snahu, ale ani na širokej cestě volno široko daleko si ten odstup mnozí nenechají.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 14. 5. 2021 15:19

Já se snažím objíždět cyklisty vždy, aby to bylo v pohodě. Ale upřímně se přiznám, že mě cyklisti na silnicích vadí, protože prostě jsou zdržující překážkou provozu.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 14. 5. 2021 16:03

Jasně, neříkám že je válcuješ :)
Nicméně v D se za cyklistou potáhnou, dokud nebudou moct s odstupem předjet. V ČR ne.
Jinak autům vaděj ještě traktory, koňské povozy, bagry, skútry... Furt něco.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 5. 2021 16:12

yndezit píše:Zkusil jsem na kole objet takový denní okruh, a teda ten odstup 2m nedodržel z předjíždějících osobáků skoro nikdo.
Nebo to ještě v ČR neplatí?


Platí tuším až od července, musí ještě schválit senát. Pokud nezmění tak v omezení do 30km/hod to bude 1m a zbytek 1,5m.
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 5. 2021 18:07

puk123 píše:Dneska ráno jsem objížděl cyklistu v uctivé vzdálenosti. Já jsem svítil, páč bylo pošmourno, on neměl ani odrazku, celý v tmavém, bez helmy a ruce v kapsách. :-\

Bych mu dal dlouhou trubku když bych byl v jeho úrovni...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 14. 5. 2021 18:11

yndezit píše:Jasně, neříkám že je válcuješ :)
Nicméně v D se za cyklistou potáhnou, dokud nebudou moct s odstupem předjet. V ČR ne.
Jinak autům vaděj ještě traktory, koňské povozy, bagry, skútry... Furt něco.


Tak mne na silnici prekazi i 95% aut, natoz neco pomalejsiho :-))
A to je dobre, ze se v Nemecku tahnou za cyklistou zbytecne dlouho?
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 14. 5. 2021 18:20

No, dobře. Ono to nikdy není moc dlouho, řekněme pár minut max (traktory jsou horší) protože tam se dá předjet, silnice jsou obecně lepší.
Ale jo, prostě ve vláčku čekají na šanci. Když je rovina, začnou je brát jeden po druhém, aniž by překročili v místě předepsanou rychlost.
Tam je silniční doprava systém, jak se z A dostat do B. To, o co se u nás snaží VHD.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků