Nadefinování prodlevy semaforu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ufi 2. 8. 2010 23:42

mello, jen riskuj. u nás byly jedny semafory docela dlouho nastavený tak blbě, že když na jedněch skočila červená, druhýmu směru v tu sekundu už naskočila zelená. oranžovaný se skoro potkávaly. takže pokud měl někdo rychlý reakce na zelenou, tak šel už tvrdě po tom, co projížděl semafory na červenou a počítal s rezervou a pomalejma reakcema. takže místní věděli a startovali rychle na zelenou :) a někdy když se nudím v praze v koloně a náhodou sem první na semaforech, tak na oranž řadím jak se má a na zelenou už jedu. a i přes časovou rezervu jedu do křižovatky, kam se ještě cpou klidně dvě auta z boku. slepoty co si pletou oranž a červenou je třeba plašit :)
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Nováček

Odeslat příspěvekod Mikey89 3. 8. 2010 00:25

CHiP píše:
Mikey89 píše:A nastavujou to s kurevskou prodlevou... Asi kvůli cyklistům nebo já nevim...

Třeba tam je zastávka a kolikrát ani ta prodleva nestačí, blbý je, když ti co dostanou z druhý strany zelenou nevidí za roh jestli jim tam něco jede :D

Tak u nás to maj většinou na krátký vzdálenosti, že je i vidět kdy dostane druhej směr červenou.. Tam se žádný zastávky nekonaj :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 8. 2010 11:58

Ufi píše:mello, jen riskuj. u nás byly jedny semafory docela dlouho nastavený tak blbě, že když na jedněch skočila červená, druhýmu směru v tu sekundu už naskočila zelená. oranžovaný se skoro potkávaly. takže pokud měl někdo rychlý reakce na zelenou, tak šel už tvrdě po tom, co projížděl semafory na červenou a počítal s rezervou a pomalejma reakcema. takže místní věděli a startovali rychle na zelenou :) a někdy když se nudím v praze v koloně a náhodou sem první na semaforech, tak na oranž řadím jak se má a na zelenou už jedu. a i přes časovou rezervu jedu do křižovatky, kam se ještě cpou klidně dvě auta z boku. slepoty co si pletou oranž a červenou je třeba plašit :)

Evidentně si to nepochopil. Já toto nedělám na křižovatkách, ale na provizorních semaforech při uzavření jednoho jízdního směru, kde už z logiky věci těžko skáče protisměru zelená, když opačnému směru skáče červená.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod zelvotron 3. 8. 2010 12:24

Ono to evidentně nepochopilo víc lidí, máš to napsat do nadpisu, příspěvky nikdo nečte 8-P
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod dali007 3. 8. 2010 13:23

MELLO píše:Evidentně si to nepochopil. Já toto nedělám na křižovatkách, ale na provizorních semaforech při uzavření jednoho jízdního směru, kde už z logiky věci těžko skáče protisměru zelená, když opačnému směru skáče červená.

Nekde to jde, ale uz jsem se setkal i se semaforem, kdy jsem projizdel na oranzovou, projel to vyssi rychlosti nez byla povolena a kdyz jsem jel kolem toho druheho, tak uz tam svitila zelena, takze to fakt nastavuje Franta podle toho, jak se vyspi. Kdyz tudy nejezdim casto, tak radeji cekavam.
dali007
Moderátor

Odeslat příspěvekod Majkky 3. 8. 2010 13:40

dali007 píše:
MELLO píše:Evidentně si to nepochopil. Já toto nedělám na křižovatkách, ale na provizorních semaforech při uzavření jednoho jízdního směru, kde už z logiky věci těžko skáče protisměru zelená, když opačnému směru skáče červená.

Nekde to jde, ale uz jsem se setkal i se semaforem, kdy jsem projizdel na oranzovou, projel to vyssi rychlosti nez byla povolena a kdyz jsem jel kolem toho druheho, tak uz tam svitila zelena, takze to fakt nastavuje Franta podle toho, jak se vyspi. Kdyz tudy nejezdim casto, tak radeji cekavam.

A nejlepší jsou borci, který když jim na jejich straně zasvítí zelená, tak už se cpou dopředu, snažej se ti zúžit průjezd,trouběj a ukazujou, že jsi jednička ... takový nakopat doprdele, když nemyslej, že to může bejt špatně seřízený .... :roll:
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 8. 2010 13:44

Přesně, taky se jim akorát směju.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 8. 2010 14:15

Tak bych ho nechal najet zastavil a jako nechápavě čekal, pokud by se nemohl vyhnout nějak :D
Jinak já se tuhle setkal s opačným případem, uzavřený úsek snad 20 metrů (podjezd pod dvojkolejnou žel. tratí) vidět bylo z jednoho konce na druhý v pohodě a stálo se v obou směrech snad přes minutu.
myšpulín
Štamgast

Odeslat příspěvekod Majkky 3. 8. 2010 14:18

Ale tim samozřejmě zároveň netvrdim, že mnohdy na to maj právo, když na červený předjedu klidně 5 aut a zařadim se za posledního, kterej úsekem projíždí :D

Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 8. 2010 18:58

Jak jsem psal, taky to vyjímečně udělám. Když skočí červená, tak se tam ještě pár osobáčků hravě vcucne.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Mikey89 4. 8. 2010 02:04

Nebo naopak, když vidím že opačný směr už zastavuje, není třeba čekat na zelenou....
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod Majkky 4. 8. 2010 10:26

Mikey89 píše:Nebo naopak, když vidím že opačný směr už zastavuje, není třeba čekat na zelenou....

To je občas dost risk, když by se na staveništi pohybovali dělníci ... hoděj na oba semafory červenou, aby třeba mohl projet jejich náklaďák,bagr aj.

Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 8. 2010 10:28

JirkaK píše:
Grande píše:Mello: coz znamena, ze je to nastavene spravne. I cyklista musi stihnout projet, nebo bys ho tam chtel prinatrefit? .-)

Cyklisti se nacpou dopředu před kolonu u semaforu a ta potom za nimi poskakuje na jedničku, protože na předjetí není místo. Chuť je přinatrefit náraznikem je zatraceně veliká.

+1
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod powerball 4. 8. 2010 10:30

jj to mam taky rad, tuhle sem potkal v praze cyklistu kterej jel na kole normalne padesatkou a predjizdel auta a to tak ze obcas pres chodnik obcas pres tramvajovej pas a pak se samozrejme ***** az dopredu k semaforu :/
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 8. 2010 10:34

Mně to nevadí, když má pak cyklista kudy jet, potažmo v případě motorky když pak vystartuje včas a nezdržuje, ale co mě dokáže *****, je idiot na motorce, co se musí za každou cenu ***** dopředu, pak stojí ještě po pěti vteřinách zelený a po rozjezdu má čas jet čtyřicítkou.
m4lcolm
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka