Bouračka

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 7. 2010 19:18

Zdravím,
tak jedu si dneska v nepřehledném místě ( Loc: 49°28'43.961"N, 18°10'28.073"E - ty dvě zatáčky), z vrchu (ze severu na jih) na dvojku cca 30, protože tam často bývají nehody. Proti mně vyletí Fávo, uhnu mu co nejvíc na stranu (moc to nejde, je tam teď bordel z rozestavěného baráku) a začal jsem brzdit. Fávo dostalo smyk a očesalo mi zadní dveře, blatník a kus zadního nárazníku.

Chlap se nejdřív vykrucoval, že to líp udělat nešlo a že jsem přinejmenším spoluviník a nic platit nebude, ale pod pohrůžkou policie souhlasil, že mi to zaplatí. Vyplnili jsme formulář o nehodě, kde jsem ale narazil na jeden háček - popisovaná situace tam není k zaškrtnutí (proti sobě jedoucí vozidla, z nichž jedno dostane smyk a odře druhé), tudíž jsme pouze dali náčrtek nehody, jak se stala - je to správně?

Dohodli jsme se, že to vyřešíme mimo pojišťovnu, vyměnili jsme si čísla, já si to dám spravit a on mi proplatí fakturu. Byl jsem v lakovně udělat si odhad opravy a tam přišli s částkou 7 000 - dva díly přelak, odstrojení a nějaké začíštění. Takže je nejspíš jasné, že chlápkovi se to líbit nebude, dávat takovou pálku...

Já bych to nejradši dal na pojišťovnu, co myslíte?
Díky
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 7. 2010 19:23

dal bych to napojištovnu a žádný domlouvání vedle neexistuje, jel jak kokot tak at je kokot
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 7. 2010 19:24

Náčrtek nehody:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 8. 7. 2010 19:24

Já bych v první řadě trval na Policii ČR, jak se cukal jednou, bude se cukat dál.

aikoN píše:Vyplnili jsme formulář o nehodě, kde jsem ale narazil na jeden háček - popisovaná situace tam není k zaškrtnutí (proti sobě jedoucí vozidla, z nichž jedno dostane smyk a odře druhé), tudíž jsme pouze dali náčrtek nehody, jak se stala - je to správně?


Když ti nějaká možnost v protokolu chybí, tak můžeš přeškrtnout tu kterou nepotřebuješ a nad to ručně napsat možnost co ti chybí a do příslušného čtverečku udělat křížek.
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkky 8. 7. 2010 19:25

a proto bych si vždy volal PČR ... nehledě na výši škody, aspoň pak má člověk klid
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 7. 2010 19:26

i Policie ČR tě pošle slušně do pryč.. pokud maj práci a lidi je otravujou se škodou za 7tis.. :)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 8. 7. 2010 19:28

Moucha píše:i Policie ČR tě pošle slušně do pryč.. pokud maj práci a lidi je otravujou se škodou za 7tis.. :)

Počkat si sice můžeš, ale pokud řekneš, většinou je to i pravda, že viník nehody nechce uznat vinu a tudiž se nemůžete dohodnout kdo nehodu zavinil, tak jsou povinni přijet :-)
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 7. 2010 19:33

to je jasná, ale nakonec se na vině dohodli písá
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 7. 2010 19:38

No to sice jo, ale na tom formuláři je napsané, že se nejedná o žádný odpovědnostní dokument a že slouží jenom k rychlému projednání pojistné události. Tak váhám, jestli se mnou nemůže nějak vyjebat :hm
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 8. 7. 2010 19:40

bych rek ze to byla chyba co si udelal a mozna taky neuvidis nic
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 7. 2010 19:44

Pokud jo, tak chybama se člověk učí. Vím kde bydlí, takže se mu může taky nějak poškodit majetek, když mě pošle někam...

Ale zatím se zdá, že jedná solidně, jsem s ním domluvený na zítřek, že společně skočíme do té lakovny a nějak se dohodneme.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 8. 7. 2010 19:48

To by mě zajímalo, proč to nechce řešit přes pojišťovnu - ledaže by neměl PR. Cukat se může, nicméně jeho iniciály i podpis pod "protokolem" máš, tudíž viník je známej a řešit se to dá (byť zdlouhavě, když na to příjde). Jeho pojišťovnu (případně jestli nějakou má) zjjistíš tady: https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ .
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferdax 8. 7. 2010 19:49

Tak 7tis není zas tak velká částka. Při nehodě je potřeba vše nafotit z mnoha úhlů, to se těžko okecává. Jo my, co máme onboard kameru, to máme jednodušší :-)
Proletáři všech zemí, vyližte si *****!
-------------------------------------------
Spinner: Ferdaxi, ty ubohá nulo! Nikoho tak primitivního a jednoduchého jsem ve svém životě dosud nepotkal! :D
Ferdax
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 8. 7. 2010 19:53

Ferdax píše:Tak 7tis není zas tak velká částka. Při nehodě je potřeba vše nafotit z mnoha úhlů, to se těžko okecává. Jo my, co máme onboard kameru, to máme jednodušší :-)


Může být a nemusí, záleží od člověka a na situaci. Nicméně dát 7000Kč jen tak kvůli nějakému kokotovi nasere každého.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 8. 7. 2010 19:55

Přes pojišťovnu to řešit nejde pokavaď on to nenahlásí, což když nehodu neřešila PČR asi hlásit nebude. No a přiznejme si, že 7 litrů ze svýho se cukat bude.
Mě před časem ženská taky očesala bok, zanadával sem si, mrknul na auto a zavolal čerty, ještě než sem se začal bavit s ní. Čerti trochu prskali proč je volam - jejich odhad škody na jejim autě byl 5tis na mym 20 tis. V servisu to mam ještě teď a cílová částka za opravu je přes 80 tis a až to pojišťovna proplatí tak teprve dostanu auto.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků