Pokuta za nezaplacené pov. ručení

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zelvotron 16. 3. 2010 11:27

Kibitz píše:Hlavně pojištění konci a teď nechci kecat, ale asi 3měs po nezaplacení. Takže je to bezpředmětný.


Končí tuším po nějaký lhůtě ale až po druhý upomínce, což dostal teď, tedy teď to normálně zaplatí nic se neděje.
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 16. 3. 2010 11:30

Jinak tuším že o tom mj. pojednává z. 34/2004.
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan the man 16. 3. 2010 11:56

Tak jsem volal na ČKP. Jedná se o nepojištěné auto z roku 1996, které je údajně stále registrováno na mě. Pokutu chtějí od 1.1.2009 (od doby kdy, vznikl zákon o neplacení pojistného). Nebyli schopni mi říct o jaké auto se jedná nebo rodné číslo vlastníka auta a odkázali mě na registraci vozidel. Žádná pojišťovna je nekontaktovala, prostě si mě našli v databázi.
Pravda je, že jsem auto prodával někdy v 1995-97, ale už nevím komu a po 14 letech nemám už ani žádný doklad. Mám za to, že se auto přehlašovalo na nového vlastníka. Jednalo se o starou Škodu 100, u které byl motor na odpis...pochybuju, že to aute ještě existuje.
Tak a teď babo raď ;-)
Stan the man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 3. 2010 12:07

To jsou kur.vy... Tak zjistit, jak to je na registru a pak jim proste odpovedet, jak to je... Nevim, co se na tom da resit a jestli je nejaka povinnost archivovat smlouvy na veky, ale predpokladam, ze vysvetleni, ze bylo prodano a smlouva neni/byla jiz skartovana by melo byt pruchodne.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan the man 16. 3. 2010 12:23

Paní na telefonu byla příjemná a říkala, ať si zajdu na registr vozidel a pak jim zavolám zpět, abych nemusel platit. Pak dám vědět, jak jsem dopadl ;-)
Stan the man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zalusk 14. 8. 2010 00:11

:-D Po obdrzeni odbodny vyzvy k uhrade jsem ani neveril ze je mozny aby neco takovyho nekdo vymyslel a tenhle odpadni stat to podporoval. Chtel jsem s tim jit za pravnikem jestli je to vubec mozny protoze jsem si myslel ze to jen rozesila nejakej podvodnik co tak taha z lidi penize... Ovsem jak vidim, nejenze je existence tohodle nesmyslu mozna ale dokonce je jim tahle republika plne vybavena :shock: O necem podobnym jsem doted nemel vubec tuseni, myslel jsem ze kdyz nemam pojisteni, akorat nesmim jezdit. Takze kdyz jsem menil pojistovnu, mel jsem v pojisteni "mezeru" 14 dni protoze jsem byl v tu dobu nemocny a tudiz jsem stejne nemohl jezdit. Za tech 14 dni dela ten jejich "prispevek" asi 1100 CZK 8-D Teda ne ze by me to vytrhlo ale kdyz jsem o tom nemel ani paru, to jsem taky mohl mit u baraku rezervni auto ktery bych nepouzival nepojisteny treba rok a pak bych najednou z niceho nic dostal upominku na zaplaceni nekolika desitek tisic a neudelal bych s tim nic :oboze Nesmyslne vysoky dane, pokuty a podobny "tunely na penize" akceptuju, alespon vim do ceho jdu ale tohle uz je moc. :/
zalusk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferdax 14. 8. 2010 07:35

Ty budeš myslitel. Ještě že už ty prázdniny končej a kluci co koukaj tátovi na stůl se zase vrátí do školy...
Proletáři všech zemí, vyližte si *****!
-------------------------------------------
Spinner: Ferdaxi, ty ubohá nulo! Nikoho tak primitivního a jednoduchého jsem ve svém životě dosud nepotkal! :D
Ferdax
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 14. 8. 2010 11:06

camillo_cz píše:Už pozvolna chladnu z dnešního rozčilení u poštovní schránky. Vždy platím řádně a včas povinný ručení a ještě nikdy se mi nestalo, že bych nezaplatil. Vždy to bylo tak, že mi poštou od České pojišťovny přišel papír, že mám zaplatit tolik a tolik a já to zaplatil. Termín splatnosti z hlavy nevím, prostě automaticky platím. Informace o tom, že mám zaplatit do 18.12.09 jsem žádné nedostal (zřejmě to posílali obyč a já to nedostal do schránky, ani žádnou výzvu, apod.) a teprve dnes to bylo doporučeně a že mám zaplatit, tak jsem hned zaplatil. Při bližším přečtení se tam píše o bezpojisteni.cz a tam píšou,jestli dobře chápu, 50 Kč za den bez pojištění. To mám teď zaplatit dalších 3,5 tisíce za to, že jsem to nevěděl?? Jakou s tím máte zkušenost Vy? Díky :-|


zkušenost mám stejnou jen s generalli... měsíc mi jezdilo auto bez pojistky a bylo to za 1800,- :(
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků