Pokuta za nezaplacené pov. ručení

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 2. 2010 10:13

V zásadě máš určitě pravdu, ale nebude to platit na 100%, už se to tu víckrát řešilo.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod pepek 24. 2. 2010 10:56

p0etrik píše:
motorol píše:A proč ti jde o rychlost plnění u povinýho? U havarijka bych to pochopil, ale peníze na který nečekam já mě absolutně netrápí.

Ono te to muze rychle zacit trapit, pokud udelas skodu nekomu, kdo ty penize opravdu chce rychle...

Pro mne není v případě vzniku hmotné škody partner, takže mne to netrápí. Za mne jedná ze zákona pojišťovna. Je jen na něm, zda dovede aplikovat zákon a z pojišťovny do 3 měsíců od události vytáhne alespoň zálohu.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 2. 2010 12:05

Tak proc se vzdy pravnici poskozenych chteji soudit s vinikem a ne s pojistovnou... :hm

BTW trapit to jiste vinika nemusi, a to hned do doby, nez za nim prijde Ilja Antonovic s kamarady, protoze ty penize opravdu potrebuje.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod camillo_cz 24. 2. 2010 12:35

p0etrik: +1
stále dobrá nálada
camillo_cz
Nováček

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 2. 2010 12:53

MELLO píše:
Kibitz píše:Hlavně pojištění konci a teď nechci kecat, ale asi 3měs po nezaplacení. Takže je to bezpředmětný.

2 měsíce.

Bude to tak, nebyl jsem si jist.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 2. 2010 12:54

p0etrik píše:Tak proc se vzdy pravnici poskozenych chteji soudit s vinikem a ne s pojistovnou... :hm

BTW trapit to jiste vinika nemusi, a to hned do doby, nez za nim prijde Ilja Antonovic s kamarady, protoze ty penize opravdu potrebuje.

Bez soucinnosti pojistovny nesmis poskozenemu nic zaplatit, ani pristoupit na zadnou dohodu, akorat by sis pridelal starosti sobe.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod pepek 24. 2. 2010 14:11

p0etrik píše:Tak proc se vzdy pravnici poskozenych chteji soudit s vinikem a ne s pojistovnou... :hm

ad1 - ten "právník" to může zkoušet kolikrát chce, ale v případě hmotné škody má až do výše pojistné částky smolíka. Nic víc, nic míň.
ad2 - toto už je ale nestandardní řešení situace bez právního podkladu a to by se muselo řešit individuálně. I čečenští chlapci si občas potřebují vydělat 8-)
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 2. 2010 17:47

Heh, uz me to zacina pripominat debatu o "osobe blizke"
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod Stan the man 15. 3. 2010 20:45

Mě dnes přišel dopis od bezpojisteni.cz a chtějí zaplatit něco přes 4000,-Kč za 3 měsíce od ledna do dubna 2009. Přitom SPZ, VIN ani číslo TP se neshodují. Jen jméno a adresu mají správně. Pojištění platím včas a ročně (ne kvartálně). Je to banda k*k*tů! :-D
Stan the man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robinhood83 15. 3. 2010 20:53

Stan the man píše:Mě dnes přišel dopis od bezpojisteni.cz a chtějí zaplatit něco přes 4000,-Kč za 3 měsíce od ledna do dubna 2009. Přitom SPZ, VIN ani číslo TP se neshodují. Jen jméno a adresu mají správně. Pojištění platím včas a ročně (ne kvartálně). Je to banda k*k*tů! :-D

Mně to přišlo taky... Měl jsem vše zaplacené, jen moje debilní pojišťovna to nezaevidovala. Nicméně důkazní břemeno je na tobě - takže nedoporučuju zahodit do koše. První zprudit svou pojišťovnu, ať se o to postará. Pak po pár dnech tam zavolat, že to opravdu v té ČKP mají. Jak jim člověk jednou zaplatí, tak už je nezajímá. Aspoň jedna nejmenovaná pojišťovna na G má takovýto přístup. Strojově vytištěnou zelenou kartu mi místo týden po prodloužení smlouvy poslali až po půl roce, zrovna náhodou týden potom, co jsem se "připomněl" při řešení toho dopisu od bezpojisteni.cz. Takže bacha na to! :-)
robinhood83
Nováček

Odeslat příspěvekod Stan the man 15. 3. 2010 22:21

Jenže uvedené údaje (SPZ, VIN, číslo TP) nejsou moje. Dokonce ani obsah motoru nesouhlasí. Moje jméno a adresu si mohli najít třeba ve zlatých stránkách...řekl bych, že důkazní břemeno je na nich ;-)
U jména v dopise není rodné číslo. Nedávno jsem změnil trvalé bydliště a na dané adrese bydlí můj otec, na kterého nikdy žádné auto registrováno nebylo...máme stejné jméno i datum narození, jen on je o něco starší :-D I můj syn má stejné jméno:-)
Zítra jim brnknu a uvidím.
Stan the man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 3. 2010 23:10

robinhood83 píše:
Stan the man píše:Mě dnes přišel dopis od bezpojisteni.cz a chtějí zaplatit něco přes 4000,-Kč za 3 měsíce od ledna do dubna 2009. Přitom SPZ, VIN ani číslo TP se neshodují. Jen jméno a adresu mají správně. Pojištění platím včas a ročně (ne kvartálně). Je to banda k*k*tů! :-D

Mně to přišlo taky... Měl jsem vše zaplacené, jen moje debilní pojišťovna to nezaevidovala. Nicméně důkazní břemeno je na tobě - takže nedoporučuju zahodit do koše. První zprudit svou pojišťovnu, ať se o to postará. Pak po pár dnech tam zavolat, že to opravdu v té ČKP mají. Jak jim člověk jednou zaplatí, tak už je nezajímá. Aspoň jedna nejmenovaná pojišťovna na G má takovýto přístup. Strojově vytištěnou zelenou kartu mi místo týden po prodloužení smlouvy poslali až po půl roce, zrovna náhodou týden potom, co jsem se "připomněl" při řešení toho dopisu od bezpojisteni.cz. Takže bacha na to! :-)

Blbost, to je vysvetleni pro ovce, oni musi dokazat nejen ze dane auto vlastnis a nemas platnou pojistku, ale ze jej i provozujes. Jinak maji narok leda tak na ***** a muzou to dat jedine k soudu, ktery by to mel v tomto duchu vyresit. Jedina dulezita vec je do mesice jim odpovedet a vysvetlit jim, ze jsou uplny k.....
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod powerball 16. 3. 2010 08:27

to mi pripomnelo ze se mi doma uz asi mesic vali veteransky znacky i s technicakem od auta ktery uz davno neni moje, povko asi neni, bych to mel nejspis odhlasit co ? :nenapadne
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod robinhood83 16. 3. 2010 08:57

JardaB píše:
robinhood83 píše:

Blbost, to je vysvetleni pro ovce, oni musi dokazat nejen ze dane auto vlastnis a nemas platnou pojistku, ale ze jej i provozujes. Jinak maji narok leda tak na ***** a muzou to dat jedine k soudu, ktery by to mel v tomto duchu vyresit. Jedina dulezita vec je do mesice jim odpovedet a vysvetlit jim, ze jsou uplny k.....

Ale jo, stačí se jen ozvat té ČKP a "případ se pozastaví", tudíž už neběží ta doba. Oni pak komunikují s pojištovnou. Jenže pojišťovna jim sama řekne, že tam pojištěn nejsem, že moje číslo smlouvy tam nemají. Tudíž se to pak vrátí ke mě. Ano, jsem v právu, ale kdo stojí o nějaké soudy, byť samozřejmě nemůžu prohrát. Tak je nejlepší vzít smlouvu a zajít na pojišťovnu, říct, co to mělo znamenat a ať před tebou zavolají do té ČKP. Jak to najednou šlo. No, stejně jsem auto prodal, koupil nové a pojistil jinde. Jak ato si u této pojišťovny bude fungovat v případě škodní události. Cena PR holt není vše. :-))
robinhood83
Nováček

Odeslat příspěvekod zelvotron 16. 3. 2010 11:26

MELLO píše:To není jejich povinnost. Máš si to hlídat a platit řádně a včas. To že tě případně informují, je jen z jejich dobré vůle a nad rámec.

Pokud vím, tak pojišťovna má povinnost informovat klienta 6 týdnů před výročním datem o pojistných podmínkách na další (především cena) období.
zelvotron
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka