Havarijní pojištění - vyšší bonus uvedený ve smlouvě

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nick2 11. 2. 2010 13:57

Zdravím, byl jsem si nechat předělat pojistnou smlouvu: povinné + havarijní pojištění (kvůli nižší pojistné částce u havarijního pojištění).

Jak jsem procházel novou smlouvu, všiml jsem si, že u PR je výše bonusu (bezškodný průběh v měsících) uvedena správně, ale u havarijního pojištění je z nějakého důvodu uvedeno o 12 měsíců víc, než by mělo být. Poté, co jsem na to pojišťovacího agenta upozornil, říkal něco ve stylu, že to je v pořádku, že to je "v rámci našich dobrých vztahů...".

Že mi může dát pojišťovák nějakou procentní slevu bych chápál (ta je na smlouvě taky), ale nejsem si jist, jestli mi takto může navýšit bonus? Je mi jasný, že dokud budu jen platit, tak se budou tvářit, že je všek ok, ale nemůže dojít k nějakým komplikacím, když bych od nich někdy v budoucnu chtěl "pojistné plnění"?
Láska je jako cibule. Sloupáváš jednu smradlavou vrstvu za druhou, až nakonec.....brečíš nad dřezem..
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 2. 2010 14:29

Já jsem měl dřív havarijko kde se počítal bonus po 24 měsících, nevím jakej to má pro pojišťovnu smysl, ale povinné ručení bylo co 12 měsíců to 5% a havarijko v rámci stejné smlouvy bylo co 24 měsíců to 10%. Nemáš to třeba podobně? Třeba ti chtěl pojišťovák udělat radost tak tam napsal víc měsíců ale nezáleží na tom protože na % bonusu to nemá vliv?
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 2. 2010 14:31

To je dobre - proc to resit, ne? Pokud by se neco stalo a nekdo na to prisel, v nejhorsim se doplati rozdil pojisteni...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 2. 2010 17:10

Pokud by to bylo opačně, tak bych založení tohoto threadu chápal...
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod mabosk 11. 2. 2010 18:36

JardaB píše:To je dobre - proc to resit, ne? Pokud by se neco stalo a nekdo na to prisel, v nejhorsim se doplati rozdil pojisteni...

Neviem neviem pokial su v zmluve uvedene nespravne informacie moze poistovna odmietnut plnit, prip. plnenie kratit. Vacsinou sa to ale uplatnuje len ked boli vedome uvedene nespravne informacie, ruku do ohna by som ale za to nedal.
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod Nick2 11. 2. 2010 21:58

zadirr píše:Já jsem měl dřív havarijko kde se počítal bonus po 24 měsících, nevím jakej to má pro pojišťovnu smysl, ale povinné ručení bylo co 12 měsíců to 5% a havarijko v rámci stejné smlouvy bylo co 24 měsíců to 10%. Nemáš to třeba podobně? Třeba ti chtěl pojišťovák udělat radost tak tam napsal víc měsíců ale nezáleží na tom protože na % bonusu to nemá vliv?

U mé se to dle všeho počítá po 12 měsících u obou. PR mám B5. HP mi vyplnil B6 (mělo by být správně taky B5) - 30% dolů

JardaB píše:To je dobre - proc to resit, ne? Pokud by se neco stalo a nekdo na to prisel, v nejhorsim se doplati rozdil pojisteni...

To si právě nejsem jist. Ve smlouvě je uvedeno, že "prohlašuji, že všechny údaje uvedené ve smlouvě odpovídají skutečnosti", takže bych se ani moc nedivil, kdyby plnit nakonec nechtěli (nebo omezeně), bo jsem ve smlouvě uvedl/podepsal nesprávné údaje...

MELLO píše:Pokud by to bylo opačně, tak bych založení tohoto threadu chápal...

...já bych to naopak nechápal
Láska je jako cibule. Sloupáváš jednu smradlavou vrstvu za druhou, až nakonec.....brečíš nad dřezem..
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ToMMyK 14. 2. 2010 01:00

Je to v pohode. Nektere pojistovny davaji k havarijku misto slevy "bonus" mesice. Je to to same, akorat to zni jinak/lip.
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor