Zimní gumy podle počasí?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Brown 31. 1. 2010 20:14

http://zpravy.idnes.cz/ridici-zrejme-povinne-obuji-zimni-pneumatiky-po-cele-cr-pj2-/domaci.asp?c=A100131_195949_domaci_iky

Že by zvítězil zdravý rozum a zimní gumy se obouvaly podle počasí, nikoliv podle data?
Mr.Brown
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 31. 1. 2010 20:22

Ono v našem banánistánu se většinou po několika letech nakonec vrátíme k tomu, co je již jinde vymyšleno a uvedeno v praxi.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tarwas 31. 1. 2010 20:22

už to vidím, hromada vymletejch aut na letních a "v televizi nic neříkali"...
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 1. 2010 20:22

Zvlášť poté, co se ukázalo, jak se současný předpis bezzubý a to několikrát a v plné nahotě.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 1. 2010 20:28

nečetl jsem to, ale jistě to bude strašně dobrý předpis :D
anonymni

Odeslat příspěvekod S-Tony 31. 1. 2010 20:28

No já jezdím na zimních celý rok. Jen ty moje "letní" zimní mají pod 4 mm.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 31. 1. 2010 20:32

Uz slysim komouse jak zas budou halekat na poplach, ze socialne slaba vrstva nebude mit na nakup zimnich gum :-!
Jinak je to samozrejme krucek spravnym smerem.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose85 31. 1. 2010 20:32

Hmm :hm
Řidiči budou muset mít zimní gumy vždy, když bude silnice pokryta sněhem či ledem, nebo když bude před sněhovými přeháňkami či námrazou varovat předpověď počasí.
To se bude řídit předpovědí na TV Nova ? :D
Jose85
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukino 31. 1. 2010 20:34

Tak nebyli by to nasi zakonodarci, aby do toho nezamontovali nejake zertovne pasaze, ne? :D

EDIT: Rekl bych, ze je to mysleno asi na oficialni varovani CHMU...
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 31. 1. 2010 21:11

A ja zas myslím, že je to o tom, že keď niekto nabúra s letnými na snehu, tak poisťovňa mu nič nezaplatí a všetko bude hradiť sám...to zas bude uplakánkov :hm
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 4. 2. 2010 17:30

Jose85 píše:Hmm :hm
Řidiči budou muset mít zimní gumy vždy, když bude silnice pokryta sněhem či ledem, nebo když bude před sněhovými přeháňkami či námrazou varovat předpověď počasí.
To se bude řídit předpovědí na TV Nova ? :D

Tak to si člověk vždycky vybere předpověď, kde budou říkat jak bude hezky ;-] Ale zajímalo by mě jaká má být reakce na běžnou předpověď typu: bude pršet nebo sněžit, ale místama bude svítit sluníčko a možná budou padat kroupy.
Pokud vyhoděj onu pasáž o předpovědi tak to je přijatelný.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 2. 2010 17:39

To zas ten zakon pekne zpraseji, vzdycky jsem myslel, ze zakony maji byt jednoduche a hlavne jednoznacne... Kocourkov hadr.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ubundu 4. 2. 2010 17:44

Snad to bude PČR kontrolovat a pokutovat, třeba si blbečci s 4x4 a letníma gumama rozmyslí, jestli se jim nevyplatí zainvestovat do zimního pneu.
Ubundu

Odeslat příspěvekod Hustoles 4. 2. 2010 17:44

Mají to napsat jednoduše tak, jak to mají v Reichu 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 4. 2. 2010 17:54

je to kravina přepočítávat na náklady (kvůli těm rádoby sociálně slabším), když jezdím autem celý rok, tak gumy prostě "ubejvaj". Takže když pravidelně přezouvám cca v listopadu na zimní, cca přelom března a dubna zpátky na letní, tak mi prostě gumy déle vydrží, než když to budu pořád drtit na jedněch (ať už letňákách nebo zimákách).Sociálně slabší ušetří akorát tak h.o.v.n.o.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků