DAS - mate nekdo? zkusenosti?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pecuch 22. 1. 2010 21:48

PatrikChrz píše:A právě kvůli této "nevyrovnanosti chování" mě vadí ta možnost, kterou si vymiňuje v pojistných podmínkách. Tedy že může jakékoliv plnění odmítnout, stačí jen, když prohlásí, že v daném případě není šance na výhru.
Klidně se může za pár let stát, že se dostane do finančních obtíží a své chování z doby vstupu na trh obnoví.

Nekdy se opravdu muze stat (a stava se to) ze vyhlidky na vyhru jsou male, i kdyz jsi treba v pravu. Pak se to ale resi formou refundace, ne jen ze ti napisou at si trhnes. Samozrejme pokud vznika narok na poj. plneni.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček

Odeslat příspěvekod Pecuch 22. 1. 2010 21:52

S474N píše:
Jeffe píše:V pripade ze spor vyhrajes casto naklady na tveho pravnika zacvaka ten co prohral, v takovem pripade DAS vubec nepotrebujes.

V pripade, ze vyhrajes spor, tak musis iniciovat dalsi spor - tentokrate o nahradu skody a jde to obcanskopravni cestou. Takze bys dostal neco automaticky opravdu ne.

Presne tak, zadna automatika to neni a hlavne tady jde o jednu dulezitou vec: Nez se do sporu pustis, tak nikdo nevi jak to dopadne. Vyznam D.A.S. je v tom, ze si platis nejakej rocni pausal proto, ze az k necemu dojde, tak ty se nebudes rozhodovat jestli do toho jit, nebo ne. Proste pujdes, protoze to mas v cene, at jde o par tisic, nebo o par set tisic?
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček

Odeslat příspěvekod BarneyG 23. 1. 2010 02:10

Pecuch píše:Presne tak, zadna automatika to neni a hlavne tady jde o jednu dulezitou vec: Nez se do sporu pustis, tak nikdo nevi jak to dopadne.

Pracuješ jako obchoďák, předpokládám.
BarneyG
Nováček

Odeslat příspěvekod Pecuch 23. 1. 2010 09:17

BarneyG píše:
Pecuch píše:Presne tak, zadna automatika to neni a hlavne tady jde o jednu dulezitou vec: Nez se do sporu pustis, tak nikdo nevi jak to dopadne.

Pracuješ jako obchoďák, předpokládám.

Predpokladas spatne, ale v obchode jsem. S tema poplatkama to tak ale opravdu je, to je vyhrajes soudni spor jeste automaticky neznamena, ze protistrana plati tvoje naklady, vede se k tomu rizeni o urciteni platby techto poplatku, zpravidla to ovsem nakonec ma zaplatit ten kdo prohral. Ovsem ze to ma ta protistrana zaplatit neznamena ze to zaplati, nebo ze to zaplati hned, soud ji muze schvalit nejaky splatkovy kalendar, atd. Nikdy totiz nevis, kdo proti tobe bude stat, ovsem ty musis soudni poplatky zaplatit ze svyho a predem. A ne kazdy na to tech par desitek tisic ma, ze?
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček

Odeslat příspěvekod Bruure 23. 1. 2010 10:15

Tohle teď taky bude asi běhat přes DAS co? http://www.novinky.cz/domaci/189999-ulo ... ovida.html
Miloš Zeman 1996: „Motivací pro pobyt v politice je zabránit v úspěchu těm, kteří, kdyby k nám dnes přišli Číňané, si zítra nechají zešikmit oči na praktické chirurgii a začnou psát do svých kádrových dotazníků, že již od dětství milovali rýži."
Bruure
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pecuch 23. 1. 2010 10:48

Bruure píše:Tohle teď taky bude asi běhat přes DAS co? http://www.novinky.cz/domaci/189999-ulo ... ovida.html

Tak skodu mas, vlastnika komunikace taky, ted jen zbyva prokazat, ze tomu neslo zabranit, to uz je na pravnikovi a znalecky posudcich.. Je to klasicka nahrada skody.
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček

Odeslat příspěvekod mlaskac 23. 1. 2010 10:50

PatrikChrz píše:A právě kvůli této "nevyrovnanosti chování" mě vadí ta možnost, kterou si vymiňuje v pojistných podmínkách. Tedy že může jakékoliv plnění odmítnout, stačí jen, když prohlásí, že v daném případě není šance na výhru.
Klidně se může za pár let stát, že se dostane do finančních obtíží a své chování z doby vstupu na trh obnoví.

Velkej vatar a investor v jednom a nechape princip komercniho pojisteni, tak se nepojistuj - vse co koupis kupuj z a 1/2 castky a tu druhou dej na svoje pojisteni bez vyluk.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod mlaskac 23. 1. 2010 10:51

S474N píše:
martinsip píše:Proč tu ten DAS tak obhajujete ? Děláte pro ně ? Goes chtěl názor a ten jsem uvedl. Já holt s nima nemám dobrou zkušenost .

Proc? Protoze mam s nimi velmi dobre zkusenosti.

Tvoji logikou, kdyz jsem s necim spokojen, tak tam musim pracovat? :oboze

PatrikChrz: neni nic jednoduzsiho, nez si najmout sveho pravnika a pokud spor vyhrajes, tak si bud jist, ze to DAS zpetne zacvaka. Nechapu porad, co na tomto jasne danem nechapes ty.

Predne, pokud to vyhraju zhojim se na protistrane hlavne na posudcich, palmarova a skutecna cena byva casto diametralne odlisna a toto je IMHO princip dasu a jeho znalecneho. Poskytneme znalce temer na cokoliv a kdyby nahodou to doslo az k soudu tak se napakuje (napr u reklamaci me das nikdy nezklamal - mozna by stacilo ten dopis jen kopirovat i bez pojisteni ale to je jina kapitola)
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod BarneyG 23. 1. 2010 10:53

Pecuch píše:Nikdy totiz nevis, kdo proti tobe bude stat, ovsem ty musis soudni poplatky zaplatit ze svyho a predem. A ne kazdy na to tech par desitek tisic ma, ze?

Tak to je jediná věc, ve které máš pravdu. Druhá výhoda D.A.S. je to přidělení advokáta v zahraničí, pokud to skutečně funguje, jak má.

Abychom si v tom udělali jasno, D.A.S. má v případě výhry sporu všechny náklady hrazeny druhou stranou. Proto mají v těch podmínkách tu možnost odmítnutí, proto ty refundace. Prostě vždy vyhodnocují, jaké je riziko, že budou muset soudní náklady skutečně zacvakat.
BarneyG
Nováček

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2010 11:07

mlaskac píše:

Velkej vatar a investor v jednom a nechape princip komercniho pojisteni, tak se nepojistuj - vse co koupis kupuj z a 1/2 castky a tu druhou dej na svoje pojisteni bez vyluk.

Právě že principy komerčního pojištění chápu a tak (jako málokterý z klientů) se před případným uzavřením zajímám o pojistné podmínky. A pokud si pojišťovna v pojistných podmínkách vymíní, že vlastně kdykoliv může odmítnout plnění, tak to nepovažuji za férovou smlouvu. Jak jsem psal, omezit zneužití může jiným způsobem, např. max. plněním "nechválených" případů, atd.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod Pecuch 23. 1. 2010 11:58

BarneyG píše:
Pecuch píše:Nikdy totiz nevis, kdo proti tobe bude stat, ovsem ty musis soudni poplatky zaplatit ze svyho a predem. A ne kazdy na to tech par desitek tisic ma, ze?

Tak to je jediná věc, ve které máš pravdu. Druhá výhoda D.A.S. je to přidělení advokáta v zahraničí, pokud to skutečně funguje, jak má.

Abychom si v tom udělali jasno, D.A.S. má v případě výhry sporu všechny náklady hrazeny druhou stranou. Proto mají v těch podmínkách tu možnost odmítnutí, proto ty refundace. Prostě vždy vyhodnocují, jaké je riziko, že budou muset soudní náklady skutečně zacvakat.

No vidis, aspon neco pozitivniho od tebe. A je jasny ze se spory snazi vyhrat, aby naklady platila protistrana, nebo pokud jsou vyhlidky na uspech maly, tak radsi pusti nejakou kacku do klienta a zmirni ztraty. :-)
D.A.S. opravdu neni vsemocna spasa, ale normalni (specificka a na nasem trhu jedinecna) pojistovna, ktera ma produkty a ty maji svoje jasny vyhody a plusy, ale taky neco vyluky a minusy, to je cely. A za celkem rozumnej rocni pausal, zase jako kazda jina firma si to musi spocitat, aby taky udelali nejakej zisk. A pokud by to nefungovalo, i to zahranici, tak by tady asi nebyla 15 let, ne?
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček

Odeslat příspěvekod ToMMyK 23. 1. 2010 14:19

Zacinam o tom silne uvazovat. Jestli letos budu kupovat auto, tak si to vezmu - rodinu s ridicem...

Kdyz jsem kupoval byt, tak by se mi to docela hodilo. Problem sice nebyl, smlouvu jsem konzultoval se "svm" pravnikem. Sice docela borec, ale na obchodni pravo a navic ma svych starosti dost... O nic neslo, ale realitka byla takova...laxni...a makler byl kokot. Sice jsem si to vyridil sam, ale radsi bych zaplatil nekomu at to vyridi, nez se stresovat a kazdy den jecet hodinu do telefonu
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pecuch 23. 1. 2010 14:36

ToMMyK píše:Zacinam o tom silne uvazovat. Jestli letos budu kupovat auto, tak si to vezmu - rodinu s ridicem...

Kdyz jsem kupoval byt, tak by se mi to docela hodilo. Problem sice nebyl, smlouvu jsem konzultoval se "svm" pravnikem. Sice docela borec, ale na obchodni pravo a navic ma svych starosti dost... O nic neslo, ale realitka byla takova...laxni...a makler byl kokot. Sice jsem si to vyridil sam, ale radsi bych zaplatil nekomu at to vyridi, nez se stresovat a kazdy den jecet hodinu do telefonu

Tak pokud to budes chtit i kvuli zaruce na auto, tak si to kup zavcas, protoze je tam 3 mesicni cekaci doba na zavazkovepravni spory, at pak nejses nastvanej, ze ti neco D.A.S. neresi.
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček

Odeslat příspěvekod ToMMyK 23. 1. 2010 15:40

jo s tim pocitam. jak se to bude rysovat, tak poridim. Ale neni ta ochranna lhuta prave na probihajici soudni spory? Pokud cca za dva mesice po nich budu chtit projet smlouvu a tak, tak by s pripadnou "reklamaci" problem byt nemel. Nebo jo?
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod martinsip 23. 1. 2010 16:04

Ta ochraná lhůta bude asi u všech produktů DASu. Aby člověk nebyl vychcánek a nevěděl o připravovaném sporu a nepojistil se :oops:
martinsip
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka