DAS - mate nekdo? zkusenosti?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2010 14:03

PatrikChrz píše:goes:
konkrétně mi jde o:
Článek 6
Vyřizování pojistné události
Po oznámení pojistné události pojištěným prověří pojistitel nejprve existenci pojistné ochrany a dostatečných vyhlí-
dek na úspěšné vyřízení pojistné události a o výsledku informuje tohoto pojištěného a pojistníka. Shledá-li pojistitel
existenci pojistné ochrany i dostatečných vyhlídek na úspěšné vyřízení pojistné události, vede potřebná jednání
s ohledem na nejlepší možné vyřešení právních sporů.

Tedy pokud DAS shledá, že nejsou "dostatečné vyhlídky na úspěšné vyřízení pojistné události", tak mě pošle do ... .

Možná je to trochu profesionální deformace, ale na pojišťovnu kladu trochu jiné nároky, než např. na nákup automobilu. Budu mít smůlu - koupím šmejd, no co se dá dělat. Při koupi jakéhokoliv zboží částečně očekávám, že se může něco pokazit (což samozřejmě nevylučuje uplatňovat klasickou reklamaci). Každopádně kupuji auto - dostanu auto.

Ale u pojišťovny vyžaduji aby to co prodává - tedy "jistotu" skutečně jistotou bylo, jinak kupuji akorát balon teplého vzduchu. A když si pojišťovna přímo v pojistných podmínkách vymíní takovýhle "zadní výjezd", tak to prostě nepovažuji pro klienta za férový obchod, bez ohledu na to, jak se aktuálně chová, protože to se může kdykoliv změnit.

tak v tom pripade mam za to, ze nemas ani jedno pojisteni majetku (libovolny typ), jelikoz podminky uznani pojistne udalosti, mnozstvi vyjimek a zadnich vratek je u vsech tak velke, ze DAS je proti tomu slaby odvar. Pamatuji jak pred rokem shorel znamemu barak, ale totalne, zustaly vice mene jenom casti odvodovych sten. Nastoupila pojistovna s velmi prijemnou pojistkou a nasli mu tam tolik veci, co lze znovu upotrebit, ze dostal cca 40% hodnoty domu :)

mam za to ale, ze pro paranoiky to vazne nebude, vyhodou je, ze to nikdo nikoho nenuti vyuzivat. na zaklade realnych zkusenosti z praxe od mnohych lidi i v komplikovanych pripadech jsem uznal, ze dana sluzba funguje, ze dana sluzba umi pomoci, byt ma samozrejme omezeni, stejne jako jakykoli jiny pojistny produkt.

ale chapu, ze nekteri na to maji jiny pohled a jsou radi, ze jim CP pojistila barak a jsou v klidu, protoze v pirpade potreby dostanou vsechno :)
anonymni

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2010 14:11

S474N:
Ale já se nepřu že to nyní takto nefunguje. Ovšem to je nyní a za pár let (až to bude pojištěný potřebovat) to může být úplně jinak - jak psal kolega o fungování, když DAS přišla na trh.

Asi je to opravdu to mojí "profesionální deformací", ale pokud si pojišťovna v pojistných podmínkách nechá takováhle zadní vrátka, tak nepovažuji tu smlouvu za férovou pro obě strany.

Jsou i jiné způsoby jak omezit zneužití, např. stanovením max. náhrady u "neschváleného sporu".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod zandome 22. 1. 2010 14:14

Inak goes: DAS mozes vyuzit aj preventivne, napr. pri nakupe auta (aj jazdeneho) kde ti pravnik odkonzultuje zmluvu ktoru sa chystas uzavriet. Znamy napr. konzultoval tiez uzatvorenie leasingovej zmluvy, nech mu to pravnik vysvetli co a ako (tie komplikovane veci).

DAS bude chranit svojich klientov vzdy, ked je co i len minimalna sanca na uspech - nie na vyhru, lebo predmetom sporu moze byt napr. obvinenie z priestupku/trestneho cinu.

Ked uz sa tu spominaju poistne podmienky, niekde tam je napisane, ze v pripade, ze by DAS mala nejake vyhrady, tak to si ce oznamy vopred, ale zastupuje klienta a az pri dalsom spore by mohla odmietnut. Najlepsie je to ale odkonzultovat s predajcom/obchodnikom DAS
zandome
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2010 14:15

goes:
a v tom je právě ten rozdíl - pokud si uzavřeš smlouvu s "neprůstřelnými" pojistnými podmínkami a pojišťovna není ochotna plnit, tak můžeš příslušné plnění na pojišťovně přinejhorším vysoudit.

Nevím, jak starou měl známý smlouvu, ale u ČP lze uzavřít pojistku i na "znovupořízení nemovitosti" - samozřejmě tato částka se vyplácí jen v případě, že je nemovitost skutečně znovu postavena, pokud se rozhodne, že ji již znovu stavět nebude, tak dostává cenu dle skutečně způsobené škody (a samozřejmě dle pojistné částky).
Naposledy upravil PatrikChrz dne 22. 1. 2010 14:17, celkově upraveno 1
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2010 14:17

PatrikChrz píše:goes:
a v tom je právě ten rozdíl - pokud si uzavřeš smlouvu s "neprůstřelnými" pojistnými podmínkami a pojišťovna není ochotna plnit, tak můžeš příslušné plnění na pojišťovně přinejhorším vysoudit.

Nevím, jak starou měl známý smlouvu, ale u ČP lze uzavřít pojistku i na "znovupořízení nemovitosti" - samozřejmě tato částka se vyplácí jen v případě, že je nemovitost skutečně znovu postavena, pokud se rozhodne, že ji již znovu stavět nebude, tak dostává cenu dle skutečně způsobené škody.

jenze vsechny ty pojistky na baraky apod. maji tolik zadnich vratek, aby nemusely pojistovny plnit, ze je to 100x horsi, nez nejaky DAS.
anonymni

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2010 14:18

To jo, to souhlasím, o to důležitější je pojistné podmínky před uzavřením smlouvy přečíst.

DAS má zadní vrátka jen jedny, zato pořádný :D

Kdybych to měl srovnat s ostatními pojišťovnami, tak jim by místo "soustavy různých výluk" taky stačila jedna, např.

"V případě, že pojistitel pojme podezření, že se jedná o pojistný podvod, není pojišťovna povinna plnit"
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2010 14:21

patrik: divej DAS ma ty vratka, ale ta vrakta maji zase vratka po tobe. Pokud das odmitne spor resit, ze neni mozne vyhrat, ty si najmes externi pravni firmu a ta to vyhraje, das to proplati. takze pokud das odmitne, mas to jako bys zadny das nemel s tim, ze pokud bys vyrhal tak ti to das nahradi a pokud ne, tak se tim jenom prokaze, ze ti das radil spravne.

jinak ctenim podminek si nepomuzes. pojistovny to maji vice mene nastejno, takze jelikoz to mit svym zpusobem musis, tak mas smolika.
anonymni

Odeslat příspěvekod BarneyG 22. 1. 2010 14:22

S474N píše:V pripade, ze vyhrajes spor, tak musis iniciovat dalsi spor - tentokrate o nahradu skody a jde to obcanskopravni cestou. Takze bys dostal neco automaticky opravdu ne.

:mrgreen:
To ti říkali na infolince DASky?
BarneyG
Nováček

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2010 14:24

goes: kdepak, není to nastejno, dokonce se liší pojistné podmínky i u produktů stejných pojišťoven. Např. u Allianz pojištění domácnosti. Má tři úrovně. První dvě jsou mizerné (horší než průměr na trhu), ale třetí má už pojistné podmínky celkem férové - taky si to ale nechá velmi tučně zaplatit.
Ale souhlas, že vždy je to vybírání nejmenšího zla.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2010 14:30

PatrikChrz píše:goes: kdepak, není to nastejno, dokonce se liší pojistné podmínky i u produktů stejných pojišťoven. Např. u Allianz pojištění domácnosti. Má tři úrovně. První dvě jsou mizerné (horší než průměr na trhu), ale třetí má už pojistné podmínky celkem férové - taky si to ale nechá velmi tučně zaplatit.
Ale souhlas, že vždy je to vybírání nejmenšího zla.

a navic u beznych pojistoven je jeste podstatne, jaky likvidator ti prijde, to udela casto vice, nez jakekoli pojistne podminky a produkty :)
anonymni

Odeslat příspěvekod usmc 22. 1. 2010 14:33

při bouračce-moje vina-mi přidělili právníka který celou tu tahanici sledoval , jednal s policajtama a s odborem dopravy který mi vyměřil flastr, v podstatě jako když si najmeš právníka.měl jsem tenkrát docela nahnáno protože ten druhej účastník nehody ač mu nic nebylo se hodil marod a ti DASáci lítali i po doktorech aby to nebyl trestný čin.
máme ve firmě dvě varianty-buď je pojištěný auto-kdokoli v něm něco vyvede tak je krytej, a nebo na osobu-v jakýmkoliv vozidle něco provede-je krytá.
Naposledy upravil usmc dne 22. 1. 2010 14:36, celkově upraveno 1
usmc
Nováček

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2010 14:34

goes: pokud myslíš, že ti přizná víc, než na co máš nárok - tak to samozřejmě. Pokud ti přizná míň, tak opět - můžeš se bránit soudní cestou.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2010 14:39

PatrikChrz píše:goes: pokud myslíš, že ti přizná víc, než na co máš nárok - tak to samozřejmě. Pokud ti přizná míň, tak opět - můžeš se bránit soudní cestou.

ano, muzes se soudit, ale v prvni rade na to musis mit penize apod. a pokud se soudis treba o milion, tak jenom ta kauce udela dost penez, k tomu zakladni pravni ukony apod. navic u bezneho pravnika se jen tak nedovis, ze toto nema smysl, ale ten ma daleko vetsi motivaci jit i do toho, co nema uplne realny vysledek.

proste DAS je uricte pojisteni za urcitych podminek. jakakoli firma se muze vykrivit, ale na druhou stranu neni to zas takova kulma, ze pokud by mi nepomohli, tak co.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jouda.II 22. 1. 2010 21:17

Pokud nemáš peníze, tak ti soud může poplatek odpustit. Jinak jsou to většinou 4%, což u mega není nijak závratná částka.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod Pecuch 22. 1. 2010 21:38

martinsip píše:
zandome píše: Ja zatial nemozem potvrdit, nakolko som zatial vyuzil len poradenstvo po telefone, ovsem firemne politika je nas klient nas pan. To ovsem plati len pre to, co ma klient zaplatene, to si DASka dobre strazi.

Před 8 lety žádné poradentství po telefonu nepřicházelo v úvahu :pozor Vlastně neodpověděli ani na dopis. Třeba se DAS změnil. V tý době kdy jsem uzavíral (tuším 2000), tak tu byly krátce a asi bez zkušeností svý domovský společnosti.

Tak predne, D.A.S. jako dcerinka je v CR jiz 15 let viz. (http://das.cz/cs/site/o-spolecnosti.htm), v Nemecku pres 85 let a nejaky zkusenosti za tu dobu uz posbirala. Pravnika ti bud prideli, nebo si ho muzes vybrat (pri splneni urcitych podminek) a to ze ti firma nepomohla mohlo mit vic duvodu, mj. treba vyluku z plneni. To uz bys musel napsat konkretni pripad a ne jen ze ti tenkrat nepomohli.
Jo a mas pravdu, ja pro ne pracuju a nijak se za to nestydim.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka