pojistka na blbost a nehoda

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 11. 2009 08:34

Tady http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009112103 je IMHO celkem slusny odhad, jak jsou pojistky nastaveny treba u PR. A znama dela agenta pojistovny a nevi co s prachama, takze na tom neco bude. Znarodnit haj.zly pojistovnicky :-(
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grande 23. 11. 2009 10:12

MELLO píše:Já být bývalým zaměstnavatelem, tak se na něj vyseru.

BTW: proto ke každé sebemenší kolizi se služebním autem volat policajty a všechno sepsat a řešit hned.



Jak by se situace v tomto pripade zmenila po privolani policie?
Uz by mu tu spoluucast nenauctovali? :D :D :D :D :D :D
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CHiP 23. 11. 2009 10:21

Ne, celou škodu by musela uhradit rodina zajíce.
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod risomas 23. 11. 2009 11:19

Jak by se situace v tomto pripade zmenila po privolani policie?
Uz by mu tu spoluucast nenauctovali? :D :D :D :D :D :D


Ak by zavolal policiu, tak by za vinnika bolo oznacene prisluchajuce polovnicke zdruzenie (majitel zajaca)
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 11. 2009 11:46

Ne on by hradil mysliveckému sdružení bolestné za mrtvého člena...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grande 23. 11. 2009 11:59

risomas píše:
Jak by se situace v tomto pripade zmenila po privolani policie?
Uz by mu tu spoluucast nenauctovali? :D :D :D :D :D :D


Ak by zavolal policiu, tak by za vinnika bolo oznacene prisluchajuce polovnicke zdruzenie (majitel zajaca)


Kdyby zavolal policii, zalezelo by tusim hlavne na tom, koho by policie oznacila za vinika.
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robbert 23. 11. 2009 12:04

V prvé řadě by dostal veškerou dokumentaci do ruky, jako žto účastník. Teď nemá nic, jen problémy. Btw není dobré být horká hlava a odcházet ve zlém...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 23. 11. 2009 12:18

robbert píše:V prvé řadě by dostal veškerou dokumentaci do ruky, jako žto účastník. Teď nemá nic, jen problémy. Btw není dobré být horká hlava a odcházet ve zlém...

jeste by zaplatil pokutu za neprizpusobeni rchlosti jizdy schopnostem, stavu a povaze vozovky :) mimo to policie zadnou dokumentaci neposkytuje
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 11. 2009 12:25

na vyžádání je povinna poskytnout.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grande 23. 11. 2009 12:46

http://doprava.impuls.cz/nehody-se-zvir ... ml?id=1401

Na nehody se zvěří se nevztahuje povinné ručení ani žádné jiné odpovědnostní pojištění majitele zvířete. Řidič musí mít uzavřeno vlastní havarijní pojištění, aby škodu mohl likvidovat nárokovat vůči pojišťovně.

Hlavní rozdíl mezi nehodou s lesním a domácím zvířetem je v určení viníka nehody. Zatímco za dopravní nehodu způsobenou domácím zvířetem, jako jsou volně pobíhající kočky, psi, ale i slepice, ovce, krávy, odpovídá jejich majitel, který je také povinen škodu uhradit, na lesní zvěř se zákaz volného pobíhání nevztahuje, takže jí způsobené škody si hradí motorista sám.

Zdroj: Václav Bálek

Česká pojišťovna

+
http://www.ceskapojistovna.cz/tiskove-z ... vcely.html

Tudiz jestli volal policii, nebo nevolal podle tohoto nehraje roli = havarijni pojisteni.

Nebo se panove v CP pletou?
Grande
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 11. 2009 12:47

ČP jsou hlavně piče.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 23. 11. 2009 18:10

jeremjáš píše:
pepek píše:Ale tady vznikla škoda třetí osobě - usmrcený zajíc, takže není co dál řešit. Jednoznačně volat PaCH.

Jakápak třetí osoba? Zajíc není osoba a to myslivecké sdružení by přece o to maso ze zajíce nepřišlo, takže by nemělo žádnou škodu. Navíc by to myslivecké sdružení bylo spíše viníkem než třetí osobou. .....

Zjevně tvé mládí a nezkušenost způsobuje tvoji neznalost. Buď rád, že toho zajíce u tebe někdo neviděl, jak ho strkáš do kufru a pak v neděli konzumuješ na smetaně :pozor
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jeremjáš 23. 11. 2009 19:21

robbert píše:Nehoda nebyla vyšetřena, takže se neví, kdo je viník. ;-)

Si myslím, že u havarijního pojištění a u pojistky na blbost je jedno, kdo je viník.
Jeremjáš 1,9
A vztáhna ruku svou Hospodin, dotekl se úst mých, a řekl mi Hospodin: Aj, vložil jsem slova svá v ústa tvá.
Hle, ustanovuji tě dnešního dne nad národy a nad královstvími, abys plénil a kazil, a hubil a bořil, abys stavěl a štěpoval.
jeremjáš
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ace2 23. 11. 2009 19:26

na Českou Pojištovnu platí jen jedno a to D.A.S. ČP mi 3 měsíce dlužila 40 tis za pojistku. Pořád se to táhlo, pořád na mě bylo něco zkoušeno. Pak jsem tam zavolal řekl jsem operátorce, že ať mi pošlou peníze do týdne, jinak to předám D.A.S. a dál se tomu již věnovat nebudu. Za 3 dny jsem měl peníze na učtu :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blesha 23. 11. 2009 19:51

No řekl bych, že byla chyba v infolince než v pojistce nebo pojišťovně samotné. To že ti někdo podal špatné informace je smutný. Chápu, že když člověk platí pojistku na nějaké riziko a to se uskuteční, tak čeká že to pojišťovna zaplatí. To že po tobě chtějí ty dokumenty, je standartní postup, tyhle všechny dokumenty při škodě z OVP na vozidle prostě musí likvidátor pojišťovny mít. Sedí nad nimi kontrola, která hlídá, aby nelikvidovali škody bez příslušných dokumentů. Kdyby to ukončili s plněním a přišli na ně tak to zaplatí ze svého... Tyhle škody řešim denně. Nejsem ovšem na pojišťovně, jsem u makléřské společnosti :-)
Blesha
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků