Nemusí platit škodu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Souhlasíte s rozhodnutím soudu?
Ano 24 %  41%  [ 24 ]
Ne 34 %  58%  [ 34 ]
Celkem hlasů : 58

Odeslat příspěvekod robbert 13. 11. 2009 08:48

Souhlasíte s rozhodnutím soudu a proč?

http://zpravy.idnes.cz/srazeny-mladik-z ... 4_brno_ban
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hyza 13. 11. 2009 08:54

Suhlasim. V pripade takehoto spravania vodica by som tu skodu dal hradit jemu.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 11. 2009 08:55

ja s tim nesouhlasim. Mel to uhradit a na dobre mravy se ma kaslat. Ty dva skutky se mely striktne oddelit. Jedna vec je, co ten ridic pak udelal, az to mu prislusi trest. Ovsem dotycny zpusobil skodu a ma ji uhradit.
anonymni

Odeslat příspěvekod Brus 13. 11. 2009 08:57

goes píše:ja s tim nesouhlasim. Mel to uhradit a na dobre mravy se ma kaslat. Ty dva skutky se mely striktne oddelit. Jedna vec je, co ten ridic pak udelal, az to mu prislusi trest. Ovsem dotycny zpusobil skodu a ma ji uhradit.

+1
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Hyza 13. 11. 2009 08:58

goes píše:ja s tim nesouhlasim. Mel to uhradit a na dobre mravy se ma kaslat. Ty dva skutky se mely striktne oddelit. Jedna vec je, co ten ridic pak udelal, az to mu prislusi trest. Ovsem dotycny zpusobil skodu a ma ji uhradit.

hm, no v tomto pripade by skodu hradili rodicia, ktori za to nemozu a su z toho v ***** uz tak...takze by sa to trochu minulo ucinkom. preto suhlasim s rozhodnutim.. Keby to bol starsi clovek ktory by tu skodu cvakal zo svojho, tak by som s tym nesuhlasil.
Namluv si, co chceš.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 11. 2009 08:59

jen dodam, kdyby ten ridic mel auto z pujcovny, ten chodec zavinil tu nehodu, tak ta pujcovna nedostane nic, protoze by to nebylo moralni, protoze ridic, ktery si auto pronajal udelal trestny cin. Proste to spolu vubec nesouvisi.
anonymni

Odeslat příspěvekod Brus 13. 11. 2009 09:01

hyza píše:

hm, no v tomto pripade by skodu hradili rodicia, ktori za to nemozu a su z toho v ***** uz tak...takze by sa to trochu minulo ucinkom. preto suhlasim s rozhodnutim.. Keby to bol starsi clovek ktory by tu skodu cvakal zo svojho, tak by som s tym nesuhlasil.

takhle by to přece fungovat nemělo

to už je jen kousek od toho aby s řekl že v případě tebe a tvých známých je rozsudek v pořádku, ale pokud by se jednalo o cizího, tak by v pořádku nebyl
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 11. 2009 09:06

hyza píše:

hele ten kluk zpusobil nekomu skodu. Pote, co skodu zpusobil se ho nekdo jiny pokusil zabit. Proc by tedy ten kluk nemel platit za skodu, kterou zpusobil predtim, nez se ho nekdo pokusil zabit? ty dve veci spolu nesouvisi. Ten kluk neni trestany za to, co zpusobil, tedy ze by za to dostal pokutu, nebo podminku, i kdyz by mel, protoze zpusobil nehodu. Tu jde pouze o to nejmensi zlo, aby nahradil co zpusobil.
anonymni

Odeslat příspěvekod Hyza 13. 11. 2009 09:09

brus: tak od toho to je fakt daleko.

ale asi mate pravdu, bol som moc makky :mrgreen:
Namluv si, co chceš.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 13. 11. 2009 09:10

Ono je morálka a morálka. Na jednu stranu chápu, že se stala sviňárna - neposkytnutí pomoci, ale tato sviňárna byla potrestána.

A zde dochází k jiné sviňárně: majitel auta, je poškozený, ale nedostane náhradu škody.
A teď rozhodování o tom, co je a není morální?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hyza 13. 11. 2009 09:11

goes:jo, to jo, akurat hovorim, neuhradi to on aj ked to sposobil, uhradia to jeho rodicia ktori za nic nemozu. Je to ako exekucia na nespravnom mieste.
Ale ako pisem o prispevok vyssie, asi som bol moc makky v mojom prvom sude :D
Naposledy upravil Hyza dne 13. 11. 2009 09:11, celkově upraveno 1
Namluv si, co chceš.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod řidič BOB 13. 11. 2009 09:11

....má pravdu ten Radek :D
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mabosk 13. 11. 2009 09:14

Suhlasim so sudknynou, ich rozhodovanie by malo v provom rade obsahovat hladanie spravodlivosti, a az v druhom rade literu zakona.
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 11. 2009 09:15

hyza píše:goes:jo, to jo, akurat hovorim, neuhradi to on aj ked to sposobil, uhradia to jeho rodicia ktori za nic nemozu. Je to ako exekucia na nespravnom mieste.
Ale ako pisem o prispevok vyssie, asi som bol moc makky v mojom prvom sude :D

odpovednost rodicu je na miste, ta plati bezne, takze na tom nic spatneho nevidim.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 13. 11. 2009 09:16

mabosk: takže je spravedlivé, že nejsem odpovědný za škodu, kterou způsobím někomu druhému?

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Další stránka