Moze neoznacene policajne auto zastavovat?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Smiley :-) 26. 10. 2009 11:55

Ahojte,

po prejdeni plnej ciary (hovorte si co chcete, bolo to na rovnom, prehladnom useku) som pocul hukanie (majaky som vsak nevidel, lebo biely golf 3 bez znakov PZ ich jednoducho nemal), tak som pribrzdil, na co ma golf dohnal a zacal vytlacat. Az potom ma predbehol a spolujazdkyna dala z okna von zastavovaci terc. (policajti neboli dopravaci)

Posadka golfa 3 privolala hliadku dopravakov a vzhladom na to, ze nemali dokaz a zastavovali ma ako na divokom zapade som sa rozhodol riesit priestupok v spravnom konani.
Sama policajtka v spravnom konani priznala, ze spominany golf ma nemohol zastavit a tak konanie odlozila.
Po polroku ma vola naspat a po telefonickom rozhovore chce 60 eur a mesiac zakazu cinnosti. Vraj sa to neda vyriesit inac, lebo v golfe 3 bol riaditel odboru poriadkovej policie a ten na tom velmi trva (smiesne..)
Mam to riesit s pravnikom alebo je to beznadejne?

Dakujem
Smiley :-)
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 10. 2009 11:56

To víš že jo, nedej se.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 26. 10. 2009 12:07

Nedej se a ředitel ať se těší na civil.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 26. 10. 2009 12:14

Nemáš prasit, dobře ti tak 8-)
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferda Mravenec 26. 10. 2009 12:36

Neznám zákony v SK, ale u nás tě neoznačené auto sice zastavit může, ale policista musí být v uniformě
všude byl, všechno zná
Ferda Mravenec
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 10. 2009 12:38

Pokud použili zastavovací terč...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hlobilp 26. 10. 2009 12:47

MELLO: takovej zastavovaci terc co mame doma? :-)
Hyundai i30
Sony Xperia Neo V
Fujitsu AH531
hlobilp
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 10. 2009 12:50

Přesně ten jsem měl namysli 8-D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 26. 10. 2009 12:52

Asi bych volal 158 a pokusil se zajet někam mezi lidi, kde bych na tu 158 počkal. Pokud nemají uniformy a označené auto, tak do okamžiku prokázání totžnosti jsou to pro mě obyčejní civilové, kteří mě nemají právo stavět.
vilik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 10. 2009 12:55

vilik píše:Asi bych volal 158 a pokusil se zajet někam mezi lidi, kde bych na tu 158 počkal. Pokud nemají uniformy a označené auto, tak do okamžiku prokázání totžnosti jsou to pro mě obyčejní civilové, kteří mě nemají právo stavět.


aby ses nedivil. Policistovi staci rici, ze je policista a nemusi se ti prokazovat. Pokud bys ho neposlechl, nebo se s nim zacal pretahovat, tak to bude utok na verejneho cinitele.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 10. 2009 12:56

A zhasnul bys rychle světla, aby nepoznali, že používáš neschválená a nehomologovaná že? :kuk:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferda Mravenec 26. 10. 2009 13:14

Btw ať si to většina myslí tak plná čára neni automaticky zákaz předjíždění.
všude byl, všechno zná
Ferda Mravenec
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 26. 10. 2009 13:14

goes píše:
vilik píše:Asi bych volal 158 a pokusil se zajet někam mezi lidi, kde bych na tu 158 počkal. Pokud nemají uniformy a označené auto, tak do okamžiku prokázání totžnosti jsou to pro mě obyčejní civilové, kteří mě nemají právo stavět.


aby ses nedivil. Policistovi staci rici, ze je policista a nemusi se ti prokazovat. Pokud bys ho neposlechl, nebo se s nim zacal pretahovat, tak to bude utok na verejneho cinitele.


Ty mas nejake dobre usi, ked dokazes pocut niekoho z vedlajsieho auta vraviet, ze je policajt. Neoznacenemu autu s ludmi v civile zastanu dobrovolne iba velmi odvazni jedinci, ja by som sa snazil ist dalej a popri tom volal 158.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 10. 2009 13:17

duri: no divej, nevim presne jak to chodi, to by mel odpovedet nekdo znalejsi, ale policista se nemusi vzdy prokazat prukazem. Muze jenom oznamit, ze je policista a udelat nezbytny zakrok pri kterem je diky tomu prohlaseni chranen jako verejny cinitel a az pote se prokaze totoznosti. Nebo taky ne.
anonymni

Odeslat příspěvekod Duri13 26. 10. 2009 13:21

no jo, ale ako si to predstavujes v tejto situacii? Civil vo vedlajsom aute na teba nieco krici (nepocujes, mas zavrete okienko a pustene radio) alebo ti ukazej nejaku karticku, na ktoru samozrejme nedovidis...ako vravim, je to blazon, volam nanho 158. Pochybujem, ze ty by si robil nieco ine.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků