Jizda bez spz

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 08:33

robbert píše:Pokud jsi ji viděl a chceš koupit, zaplať a nechej si papíry poslat poštou. Vyřídíš si značku a jedeš si pro mašinu se značkou.

To je ale možné jen u nového motocyklu či auta. U ojetiny musíš na evidenční kontrolu. A vzhledem k tomu, že píše, že mu to prodává nějaký člověk, tak to zřejmě nový motocykl nebude.Takže ta Tvoje rada je k xxxxxx. :idea:
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ilja2001 23. 7. 2009 09:51

Ale klidně může na evidenčku zajít v místě původního majitele, vzít papíry a přihlásit u sebe.
ilja2001
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2009 09:57

Jandaxx: motorkář se nazapře... Další z řady nesmrtelných a nemyslících mozků, kteří si myslí, že na mašině mohou všechno. Nikomu nepřeju nic zlého, ale mé vlastní zkušenosti s motorkáři jsou takové, že jsou na silnici sami atd... Proto raději uhýbám, než se nechat někde nabourat nesmrtelným... (btw. jsou i solidní motorkáři to neříkám, někteří dokonce i poděkují, když je pustím, pro jiné je to samozřejmost, jsou přeci páni silnic)
Ale uznávám, že máte pravdu, že sekaná už nejde použít pro záchranu někoho, kdo si to zaslouží.
A na téma motorky a jejich řidiči se dále nebudu vyjadřovat...


Ale k věci. Samozřejmě že je možné poslat i papíry o evidenční kontrole viz. příspěvel ilja2001, vše je jen a jen na domluvě. Na ev. kontrolu může zajít i starý majitel a dát údaje o novém a papíry poslat zároveň s Techničákem... ;-)
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 11:54

robbert píše:Jandaxx: motorkář se nazapře... Další z řady nesmrtelných a nemyslících mozků, kteří si myslí, že na mašině mohou všechno. Nikomu nepřeju nic zlého, ale mé vlastní zkušenosti s motorkáři jsou takové, že jsou na silnici sami atd... Proto raději uhýbám, než se nechat někde nabourat nesmrtelným... (btw. jsou i solidní motorkáři to neříkám, někteří dokonce i poděkují, když je pustím, pro jiné je to samozřejmost, jsou přeci páni silnic)
Ale uznávám, že máte pravdu, že sekaná už nejde použít pro záchranu někoho, kdo si to zaslouží.
A na téma motorky a jejich řidiči se dále nebudu vyjadřovat...

Na Tvém přízpěvku je vidět, že o mě nic nevíš, moc mých přízpěvků zde jsi nečetl a tak trochu vaříš z vody. Vidíš motorkáře a hned to do něj pereš. Než něco napíšeš, tak si o tom tématu či člověku něco přečti.
Zjistíš úplný opak, toho, co tady o mě píšeš. Dej si ten čas a pohledej zde.
Já jsem naopak ten, který prasáckou jízdu odsuzuje, stydí se za ostatní motorkáře, raději jezdí sám, aby nebyl hecován k nějaké nepředloženosti. Jezdím už 20 let / z toho 15 na silných motorkách 150-200 ps. Dokonce občas jedu nějaký test pro časopis. Ten kdo to tady čte, tak tohle potvrdí. Ten kdo to nečte /TY/ hodí tento nekvalifikovaný úsudek a bez jakéhokoli studu se o mně otírá.....
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 12:02

robbert píše:Ale k věci. Samozřejmě že je možné poslat i papíry o evidenční kontrole viz. příspěvel ilja2001, vše je jen a jen na domluvě. Na ev. kontrolu může zajít i starý majitel a dát údaje o novém a papíry poslat zároveň s Techničákem... ;-)

Ano tato možnost zde samozřejmě je. Ovšem já bych ji zcela jistě nevyužil. Už kvůli tomu, že bych si nebyl jist, zda případný prodávající, zařídí vše jak má. A to už z toho titulu, že potencionálnímu kupci tvrdí, že může bez problémů jezdit bez RZ. V tomhle máte tedy pravdu, mě ta možnost ani nenapadla, protože jsem na tyhle věci opatrný a rád si to s jistotou zařídím sám.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Joe King 23. 7. 2009 12:10

A neni jednodussi si nekde za par penez pujcit prives na prepravu motorek?

myslim, ze se to bude dat poridit kolem 3-400 Kc na den. To by si s tou motorkou mohl zajet i na evidencku a je to bez obav z PaCHu a jinych prusvihu.
Joe King
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 12:13

No samozřejmě, že je to jednodušší a bez rizika
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2009 13:30

jandaxx píše: Ten kdo to nečte /TY/ hodí tento nekvalifikovaný úsudek a bez jakéhokoli studu se o mně otírá.....

Pokud můj příspěvek vyzněl proti tobě osobně, pak se omlouvám. Ano uznávám, že ze mě mluví určitá averze, která je zepříčiněná mými zkušenostmi s převážnou většinou motorkářů.
Opravdu to nebylo myšleno proti tobě osobně, já nesoudím lidi, které neznám. Celý můj příspěvek byl myšlen proti skupině motorkářů obecně, o kterých si myslím přesně to, co jsem napsal. To co jsi doplnil ty s tím mi nezbývá než souhlasit. Většinou jsou ti bezmozci mladí kluci do 30 let, kteří si honí své ego. Už jsem nechtěl na tohle reagovat, ale považuju za vhodné uvést věci na pravou míru a omluvit se, pokud byl můj příspěvek špatně napsán či pochopen.

A co se týká jízdy bez SPZ nezbývá mi než souhlasit, že nejlepší je motorku opravdu převést na vleku. ;-)
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 13:37

Dík, nechci, aby se to zbytečně vrhlo v nějaký osobní atak. Opravdu nejsem z těch, keří jezdí, jako dobytek. Na to už jsem viděl dost bouraček a i pár mrtvol. Včetně jedné, které chyběla půlka hlavy a ta šedivá kaše, které se říká mozek, byla na silnici. Nebyl to motorkář, ale přebíhač dálnice.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2009 13:41

V pohodě. Nemyslel jsem to osobně a ani to osobně neberu. Považuju to za uzavřenou věc.

Btw ten mozek na kaši nebyl náhodou na ulici Rudná Mezi Ostravou A Havířovem?
Neviděl jsem to na vlastní oči, ale prý tam někdo přecházel tu čtyřproudovku a sejmulo ho auto. I hasičům se z toho zvedal žaludek, ale to už je pár let...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 7. 2009 13:48

robbert: tam přechází každou chvíli někdo. dokonce tam měli debilové postavené železné schody přes středová svodidla. konkrétne je to úsek před nadjezdem do šenova a václavovic.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2009 13:49

Přesně tak. Je to u toho pneuservisu. Leč to co myslím já se stalo před X (5?) lety...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 13:52

robbert píše:V pohodě. Nemyslel jsem to osobně a ani to osobně neberu. Považuju to za uzavřenou věc.

Btw ten mozek na kaši nebyl náhodou na ulici Rudná Mezi Ostravou A Havířovem?
Neviděl jsem to na vlastní oči, ale prý tam někdo přecházel tu čtyřproudovku a sejmulo ho auto. I hasičům se z toho zvedal žaludek, ale to už je pár let...

Ne, bylo to v Praze na okruhu, před odbočkou na Černý Most. A už je to taky dost dlouho. Jěště měl na zádech baťůžek a vyzutý boty. Bylo to v pátek odpoledne, takže předpokládám, že to byl studentík, který se vracel domu a chtěl stopovat - je to výpadovka na Mladou Boleslav. Měl smůlu. Dálnice se v pátek odpoledne opravdu nepřebíhá.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 13:55

Rudnou znám velmi dobře, ačkoli jsem pražák. Jednu dobu jsem do Havířova jezdil velmi často a spával v oblíbeném motelu Formule na rondelu u vjezdu do Havířova. Loni v listopadu jsem tam potkal Halinu Pawlovskou. Zaplnila prakticky celou vstupní halu.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2009 14:19

Jsme sice totálně off, ale když už tak už...

Formule ma malou vstupní halu. Ale sympatické pokojíčky...

Stejně je škoda i bezmozků, každý člověk má svůj přínos a úděl...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků