Jizda bez spz

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Z@chi 23. 7. 2009 06:41

Ahoj,
koupil jsem motorku a potrebuji ji prevest cca 100km.
Motorka je zatim bez spz, a ja ji potrebuji prevest abych ji prihlasil.
Jde mi o to, jestli na ni muzu prejet, nebo ne.
Kluk, co mi to prodaval rikal ze jo, i v pojistovne rikali ze ano, ale stejne bych se jeste radeji zeptal.

Diky.
Z@chi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divxfan 23. 7. 2009 07:03

legálně to možný samozřejmě není. ale pokud za tebou vyloženě nepojedou cajti, tak bych to asi až tak neřešil, pokud budeš mít mašinu už pojištěnou. když jsem v minulym roce pár motorek testoval, tak u jedný nebyly šrouby ani držák, tak jsem improvizoval a značka mi upadla během 50 km asi 3x, z toho jednou už jí za průhonicema stopil nějakej statkář, co měl dílnu (převozka by se mu asi hodila :), naštěstí mi dobré duše poblíž řekli, že to udělal a on nezapíral a vydal ji. pak jsem si chtěl vyjet a někde směrem na Jevany mi upadla zas a to už jsem se na to *****, otočil to a dojel bez ní se značkou pod bundou, protože ta mašina neměla ani žádný úložný prostory. nikdo mě nestavěl, nikdo to neřešil, takže bych to riskl, jestli nemáš jinou možnost.
divxfan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 07:07

Jízda bez RZ = 6 měsíců zákaz řízení. Zda se to riziko vyplatí, nechávám zcela na Tobě. Kluk, který Ti to prodával, buď lže, abys koupil a nerozmýšlel se, nebo ví kulový. Oboje je špatně.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod martico 23. 7. 2009 07:41

jandaxx píše:Jízda bez RZ = 6 měsíců zákaz řízení. Zda se to riziko vyplatí, nechávám zcela na Tobě. Kluk, který Ti to prodával, buď lže, abys koupil a nerozmýšlel se, nebo ví kulový. Oboje je špatně.


Pravda, pravda... A na nějakou shovívavost policajtů bych rozhodně nespoléhal. 'A na 100 kilometerech máš velkou pravděpodobnost, že je potkáš... Takže bych si být tebou vzal vozejk za auto a nic bych neriskoval.
martico
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 7. 2009 07:48

Pravda, s autem je to risk, ale:
1) motorka má RZ jen vzadu, tzn. že PaCh, který stopuje u krajnice, tě odhalí až na odjezdu - výhoda pro tebe (náskok při příp. honičce).
2) budeš-li mít helmu integrálku, tak na radarových fotkách není vidět xicht, ve správním řízení lze využít osobu blízkou.
anonymni

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 07:48

Ona tahle změna v pravidlech byla zavedena právě kvůli motorkářům, kteří jezdí bez RZ, dávají si přes ni tanga a podobně. Proto je ta sankce tak tvrdá.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 07:51

Jintaj píše:Pravda, s autem je to risk, ale:

2) budeš-li mít helmu integrálku, tak na radarových fotkách není vidět xicht, ve správním řízení lze využít osobu blízkou.

Tak hlavně, když není RZ ve předu, tak je to u radaru zcela jedno. Sice mají ze předu xicht, nemají ovšem RZ. Takže je to jedno a přestupce nelze beztak dohledat.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 7. 2009 07:53

***** motorkářský >:-(
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 07:55

Jintaj píše:Pravda, s autem je to risk, ale:
1) motorka má RZ jen vzadu, tzn. že PaCh, který stopuje u krajnice, tě odhalí až na odjezdu - výhoda pro tebe (náskok při příp. honičce).

A honičku na motorce, kterou jsi právě koupil a vůbec ji neznáš=rovná se havárie a krchov. Takže nedoporučuji.
Vezmi si vozejk a neriskuj. Bez řidičáku se moc nepovozíš a se zlámanýma hnátama taky ne. Jezdím na motorce 20 let a pár mrtvol z neuváženýho chování už jsem viděl. a není to pěkný pohled. Naposledy ten blbec na Černokostelecký. Jezdím tam tudy kažký den do a z práce. Má tam hodně kytek a svíček. Ty už jsou mu bohužel prd platný a příbuzní a blízcí jsou z toho asi na šrot.
Naposledy upravil jandaxx dne 23. 7. 2009 07:57, celkově upraveno 2
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 07:55

MELLO píše:***** motorkářský >:-(

neser >:-( :D
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 7. 2009 08:01

Já nemyslel ***** jako vyloženě *****, že by mě srali, ale *****, jako že mají výhody oproti automobilistům a proto jsou *****. :mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2009 08:08

Pokud jsi ji viděl a chceš koupit, zaplať a nechej si papíry poslat poštou. Vyřídíš si značku a jedeš si pro mašinu se značkou.
Mě při koupi nového auta, taky poslali z Čech techničák, já si vyřídil značky a jel pro auto se značkou.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2009 08:09

MELLO píše:***** motorkářský >:-(

Dárci orgánů jsou vždy zapotřebí, tak jim nenadávej... ;-)
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 7. 2009 08:10

Už kse to uváděl jinde, ale pro jistotu to zopakuju. Je to jen obecně rozšířené a zevedené kliše. ve skutečnosti už z motorkáře moc použitelného nezbývá, jsou ti opravdu jen vyjímky...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 7. 2009 08:21

robbert píše:
MELLO píše:***** motorkářský >:-(

Dárci orgánů jsou vždy zapotřebí, tak jim nenadávej... ;-)

Robíku, Je to opravdu tak. Často z nich moc nezbyde, Orgány jsou utrhaný a podobně. Tak ze sebe nedělej blbce a nesnaž se být vtipný.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků