Dálnice v ČR -130km/h pouze doporučená rychlost

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod A je tu jezdec 19. 4. 2009 21:40

Zdravím,
vzhledem ke všem rychlostním regulacím jsem jednoznačně pro to,aby na dálnicích byla rychlost pouze doporučená 130km/h a na silnicích pro motorová vozidla omezená 150 km/h. Podle mého názoru bude touto cestou většina řidičů dodržovat v obci 50km/h ,než nesmyslnými represemi a hlavně bude méně brzdičů levých pruhů :lol: 8-) .
A je tu jezdec
Naposledy upravil A je tu jezdec dne 19. 4. 2009 21:42, celkově upraveno 1
A je tu jezdec
A je tu jezdec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HondaMan 19. 4. 2009 21:42

A v pravo bylo plno?
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Ency 19. 4. 2009 21:44

Největší piráti silnic se vyskytují na dálnicích a ty bys je chtěl takle vymazat?! :D :D
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 4. 2009 21:49

Dnes bylo v TV, že 51 nájezdů a sjezdů na dálnici D1 a D2 neodpovídá normě, že bude potřeba je předělat, ale jelikož nejsou peníze, tak zcela zásadním řešením, které zvýší bezpečnost provozu, bude omezit v těchto místech rychlost na 100km/h.

V této souvislosti vznesla moje manželka zcela inovativní a nikoliv zcestnou myšlenku, jestli by nebylo lepší, udělat z D1 regulerní okresku s limitem 90km/h a bez nutnosti mít dálniční známku. Do Brna by se člověk dostal stejně rychle a levněji. 8-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Joe King 19. 4. 2009 22:20

51 najezdu nevyhovuje? kolik jich je tam celkem? 52?
Joe King
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 4. 2009 22:21

V obou směrech 127
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod ace2 19. 4. 2009 22:25

Mello: a že to není myšlenka zase až tak špatná. Dokonce mám pocit že D1 díky poloměrům a převýšením beztak nebude splnovat paramatry pro dálnice :D
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 4. 2009 22:29

Přesně tak.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Kibitz 19. 4. 2009 22:33

MELLO píše:Dnes bylo v TV, že 51 nájezdů a sjezdů na dálnici D1 a D2 neodpovídá normě, že bude potřeba je předělat, ale jelikož nejsou peníze, tak zcela zásadním řešením, které zvýší bezpečnost provozu, bude omezit v těchto místech rychlost na 100km/h.

V této souvislosti vznesla moje manželka zcela inovativní a nikoliv zcestnou myšlenku, jestli by nebylo lepší, udělat z D1 regulerní okresku s limitem 90km/h a bez nutnosti mít dálniční známku. Do Brna by se člověk dostal stejně rychle a levněji. 8-)

+1
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 19. 4. 2009 22:34

A je tu jezdec píše:Zdravím,
vzhledem ke všem rychlostním regulacím jsem jednoznačně pro to,aby na dálnicích byla rychlost pouze doporučená 130km/h a na silnicích pro motorová vozidla omezená 150 km/h. Podle mého názoru bude touto cestou většina řidičů dodržovat v obci 50km/h ,než nesmyslnými represemi a hlavně bude méně brzdičů levých pruhů :lol: 8-) .
A je tu jezdec

Navrhovat muzes co chces, to je jedna z mala vyhod dneska :D Ale je to k smichu 8-P
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Ency 19. 4. 2009 23:40

MELLO píše:Dnes bylo v TV, že 51 nájezdů a sjezdů na dálnici D1 a D2 neodpovídá normě, že bude potřeba je předělat, ale jelikož nejsou peníze, tak zcela zásadním řešením, které zvýší bezpečnost provozu, bude omezit v těchto místech rychlost na 100km/h.

He, tak zas přemalujou čáry, ne?
Nebo udělaj z dálnice silnici pro motorový vozidla, tam nemusí bejt připojovák vůbec ...
a okreska, no taky dobrý, ani bych se tomu nebránil :D
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 4. 2009 04:59

Neviem ci lacnejsie. Niekto sa musi zozbierat na prevadzku mytneho systemu ;).
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 4. 2009 07:21

Náklaďáky by platily stejně, a těch pár osobáků to nevytrhne.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 20. 4. 2009 07:45

Vjezdy a výjezdy jsou jenom výmluva.. Na jejich opravu se stejně nikdo nechystá, takže proč by ne, neomezená rychlost plošně s rychlostním omezením na 100-120km/h u některých nájezdů (u mnoha už to stejně je)?
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod HondaMan 20. 4. 2009 07:46

Já bych omezil jen pravý pruh. :-D
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Další stránka