Parkovani pred vyjezdem

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2009 08:29

Panove, je vyzjedz z baraku, zahrady. Pred nim je chodnik a pak cesta. Jaky bod zakona resi, ze se pred tim vyjezdem nesmi parkovat, kdyz neni oznaceny?
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek_Km 3. 3. 2009 08:41

Netuším, být vlastníkem vjezdu a mít před ním zaparkované auto a potřeboval bych vyjet, tak bez milosti volám odtahovku.
No a tu žlutou čáru bych si tam klidně čárnul i sám.
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod Major Kure 3. 3. 2009 08:45

zeptal bych se spelea :)
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.II 3. 3. 2009 08:46

goes píše:Panove, je vyzjedz z baraku, zahrady. Pred nim je chodnik a pak cesta. Jaky bod zakona resi, ze se pred tim vyjezdem nesmi parkovat, kdyz neni oznaceny?

Ty jezdíš po chodníku? Skutečně je tam ten výjezd povolenej?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod vilik 3. 3. 2009 08:46

Ať to řeší, nebo neřeší nějaký paragraf, je slušnost neparkovat tak, abych někomu bránil ve výjezdu z garáže, dvora, nebo zahrady. Bohužel ta slušnost často chybí. :oops:
vilik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 3. 2009 08:47

Klicove je, jestli je tam ten vyjezd povoleny, pokud ano, zazadal bych si o dopravni znaceni. Pokud ne, drzel bych radsi pysk ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2009 08:48

Jouda.II píše:
goes píše:Panove, je vyzjedz z baraku, zahrady. Pred nim je chodnik a pak cesta. Jaky bod zakona resi, ze se pred tim vyjezdem nesmi parkovat, kdyz neni oznaceny?

Ty jezdíš po chodníku? Skutečně je tam ten výjezd povolenej?

bezny stav - mas barak s vyjezdem. Po X-letech se obec rozhodne udelat chodnik, takze tam udela to snizeni a vyjizdis a najizdis pres chodnik.

ale pro ty, kteri musi vse pitvat. Proste u cesty jsou vrata, ocividne se tam asi vjizdi a vyjizdi. Tak je to nejak osetreno, ze se tam nesmi parkovat?
anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 3. 3. 2009 08:53

Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2009 08:57

Major: ta diskuse je nic nerikajici. Proste zakon to parkovani pred vjezdem nazakazuje. Majite nema narok nechat vuz odtahnout, resp. muze, ale jedine na sve naklady. Pokud by tam byla cedule o zakazu stani oficialne, pak ok, pokud svoji vlastni vyroby, ma smulu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 3. 3. 2009 08:59

neprecital sem to cele, nekdo tam psal nejaky paragraf, ale dohledavat to nebudu :)

A co to zazadani o zlute cary? To by snad melo aspon nejaky odstrasujici efekt na ty mene otrle.
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2009 09:00

"Využila jsem možnosti zavolat městskou policii na řidiče, který blokoval vjezd. Zavolala jsem na Vaši pevnou linku 416 810 900, nahlásila operátorce problém a asi za 15 minut přijel policista, který mi poradil, abych si na městském úřadě zažádala o žlutou čáru, že pak teprve může pokutovat. Minulý týden jsem navštívila městský úřad, odbor dopravy a ptala se, jak mohu zažádat o tuto "žlutou čáru".Bylo mi řečeno, že žluté čáry městský úřad nepovoluje, ve Štětí je prý jedna jediná udělená výjimka a jiné se nepovolují, že by si potom mohl každý majitel domu žádat o žlutou čáru před svým domem. Vedoucí tohoto odboru dokonce přede mnou volala na městskou policii a žádala, aby
policisté neposílali lidi na úřad v této záležitosti,ale aby tyto přestupky byly řešeny
policií."
anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 3. 3. 2009 09:03

tak to je ve Steti, treba mate v te vasi riti jiny pristup a nejakou mestskou vyhlasku :)
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 3. 2009 09:03

Co to je za pitomost, u nas jsou zlute cary uz skoro kam se podivam a zadne vujimky.... A jak muzou resit prestupek, ktery neni prestupek? ... Divny kraj ;-)
Co zkusit ceduli POZOR VYJEZD, NEPARKOVAT ? Vetsine normalnich lidi to dojde a tem par volum bych vypustil gumy :mrgreen:
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Major Kure 3. 3. 2009 09:04

Majitelé nemovitostí se tímto způsobem snaží zamezit „lufťákům“, ale i místním v parkování před výjezdy svých domů, které jsou často blokovány přistavenými vozidly. Co však na takové počínání říká zákon?

„Podle něj nesmí auto na daném místě parkovat, je–li zřejmé, že se jedná o vjezd,“ uvedla policejní mluvčí Regina Tupá. “Pokud se týče vlastních dopravních značek, ty se umisťují na žádost. Tu lze adresovat například na dopravní odbor magistrátu města, kde dojde k projednání požadavku a případném umístění zákazu. Výroba a používání soukromých nebo podomácku vyrobených značek je nepřípustná.“ upřesnila Tupá.
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2009 09:08

zakon sice rika: " ze se nesmi parkovat n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci,"

otazkou je, pokud ta pani chce vyjet z pozemi komunikace do toho vjezdu, tak uz to neni "vjezd" ale "vyjezd"
anonymni

Další stránka