Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod goes 10. 7. 2020 23:50

Na vyjezdu z obcezrychlovat legalne pri predjizdeni lze viz NS
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 7. 2020 23:57

No právě. Tohle ale nebylo na výjezdu z obce, ale že se dvě auta za sebou napojila na silnici a to druhé začalo hned po napojení předjíždět to první. Tak přemýšlím, jestli lze to rozhodnutí použít i na tuto situaci a tím pádem legálně při takovém předjíždění zrychlovat.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 11. 7. 2020 00:13

Dle meho vsude tam kde se da predpokladat legitimni duvod zrychlovat. Tech siruaci bude hafo
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 7. 2020 00:14

Nezrychlovat mi přijde jako nejlogičtější řešení.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 11. 7. 2020 00:15

Takze na dalnici kdyz se treba napojis v kilu tak budes cekat pet minut nez v kevem nikdo nebude abys zrychlil?
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 7. 2020 01:14

Řeč byla o předjíždění.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 11. 7. 2020 06:34

goes píše:Na vyjezdu z obcezrychlovat legalne pri predjizdeni lze viz NS

Zdroj?
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod goes 11. 7. 2020 08:18

garážmistr píše:Řeč byla o předjíždění.

I na silnici o 2 a vice pruzich v jednom smeru jde o predjizdeni
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 7. 2020 08:35

garážmistr píše:Nezrychlovat mi přijde jako nejlogičtější řešení.

To sice jo, ale pro předjížděného by to byl poměrně velký opruz. Pokud by měl v daném okamžiku přestat zrychlovat, tak by vzhledem k okolnostem jel velmi pomalu a začala by jej předjíždět i další auta za ním, i ta, která by jej pak následně zdržovala. A celou dobu by se musel táhnout a nezrychlovat, dokud by jejich předjíždění neutnul provoz v protisměru. To vše jen kvůli jednomu nedočkavci.

Za mě tedy, ať si klidně předjíždí, ale měl by být připraven na to, že bude předjíždět zrychlující auto a podle toho se zařídit. A ne někoho ublíženě vytlačovat.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 7. 2020 09:10

Zase bych z toho nedělal soutěž o nejnepravděpodobnější konstrukci, jak prvnímu nepřidáš a začnou tě předjíždět desítky aut, to není realita silnic.

Cíl pro všechny zúčastněný, včetně předjížděnýho by měl být, aby předjížděcí manévr byl co nejrychlejší.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 11. 7. 2020 09:14

Pokud je konec obce ja zacnu zrychlovat a nekdo mne zacne predjizdet tak proste zrychluji dal. Ano kdyby jrozilo nebezpeci asi toho necham. Ale vseho s mirou
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 11. 7. 2020 12:00

na Míru *****ám, ale zrychlovat budu taky. Jsem *****, to se o mně všeobecně ví :D
goes 19. 5. 2020 22:44
Je to fuska zustat jakoze vtipny a nad veci
goes 11. 8. 2020 16:23
Arnoldovy testy senzitivity jsou dnes uz legendarni.
pozpatku_fijA
Štamgast

Odeslat příspěvekod polda 11. 7. 2020 12:08

Kundy
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 7. 2020 14:10

garážmistr píše:Zase bych z toho nedělal soutěž o nejnepravděpodobnější konstrukci, jak prvnímu nepřidáš a začnou tě předjíždět desítky aut, to není realita silnic.

Cíl pro všechny zúčastněný, včetně předjížděnýho by měl být, aby předjížděcí manévr byl co nejrychlejší.

Neříkám, že desítky, ale kdybych to v roli předjížděného na výjezdu z obce nezažil, tak to nezmiňuju. Pokud je v protisměru vymeteno, tak se to v takové situaci klidně stát může.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 11. 7. 2020 14:29

Vyhybam sa situaciam, ze ma na konci obce ide niekto predbiehat, bud dam jasne najavo, ze som rychlejsi este pred koncom obce alebo vidim silnejsie auto, ktore ma predbehne tak ci tak.

A na konci predbieham len vylozene slabsie auta, aby som to stihol aj s pripadnym zrychlovanim.
glider
Ja chcem Slovak

Předchozí stránkaDalší stránka