Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 9. 2020 16:39

b.s.t píše:
goes píše:
b.s.t píše:No jo, ale když mne v autoškole učili, že nemám zajíždět do mezery, kde bych byl od pomaleji jedoucího vozidla před sebou méně než dvě vteřiny.


Zajimave. Tu mezeru projizdis pul minuty.


Ale vzdyt jasne pisu, ze jsem se v tom levem zapomnel. ;-) Jak vsichni zrychlovali od toho spuntu u retezove nehody v protismeru (nejspis ta pulhodinova kolona byla jenom proto, ze se vsichni chteli na tu retezovku podivat), tak jsem se drzel auta pred sebou a neodhadnul jsem, ze ten autobus zrychluje trochu vic nez jsem predpokladal. Asi bych mel sanci vjet tam tesne pred tim, nez tam vjel ten skolitel, akorat bych pak zustal zablokovany tim skolitelem a musel bych za autobusem brzdit.

Ja proste po tom mesicnim odpocinku od mistnich nepsanych pravidel provozu nejsem zvykly, ze mi nekdo vjede ve 110 km/h z praveho pruhu sest metru pred auto pak jeste umyslne zabrzdi. Stejne jako jsem si odvyknul na to, ze v pravem pruhu musim byt pripraveny na to, ze budu brzdit kvuli nekomu, kdo mne predjizdi v miste, kam by se bez meho brzdeni nevesel.


Abych se tě zastal. Takových k0k0tů, co jedou po okruhu v levým a neuhnou, potkávám každý den několik.
Katikakus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2020 17:32

1. Štvou mě řidiči, kteří neuhnou do pravého, když je tam tolik času a místa, že bych je s mírně slabším autem stihl předjet zpráva. To je pak vláček jedoucí 100 až 120 km/h...
2. Tudle to jeden vláček nevydržel, vzal to zprava 10 aut naráz, udělal jsem mu v levém místo a jelo se dal.
3. Tudle předtím jsem to nevydržel já, objel jsem to zprava 5 aut, červené auto nechtělo nechtělo ale muselo mě pustit do levého, a jakmile se objevila možnost, červený mi to oplatil, jednorázové objetí zprava plný plyn a poslední brzdy. Prostě to neprenesl přes srdce. :-D

-- 11 zář 2020 18:49 --

A taky nechápu, proč se častěji neproblikne, aby levoproudar uhnul do praveho (doporucuju ne vyblikavat, ale sekundu dvě svítit dalkovymi). Vysvěcení 4 z 5 případů funguje (na mě) nebo já na ostatní, ušetříte čas čekání na boží znamení až levoproudar uhne sám od sebe.
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b.s.t 11. 9. 2020 18:06

Popravdě, asi mne žádný agresivní vychovatel nenaučí, abych dobrovolně zajížděl ve 110 km/h do padesátimetrové mezery. Když hezky poprosí (hezky podle pravidel), tak mu možná uhnu, když budu cítit, že je to bezpečné. Takže beru zpět své pokání. Přesvědčili jste mne.�
Díky.
Ta řetězovka, kvůli které byla ta kolona měla poměrně jasnou příčinu.
b.s.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2020 18:09

Nikdo po nikom (Skoro) nechce aby nekdo uhybal do 50 metrove mezery. Lidi neuhybaji ani do srovek metru do mezer ktere dojizdi pul minuty apod.

A agresivni vychivavatele. Nebyt tech ignoratntu jak se popisjes nebyli by agresivni ridici
anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 11. 9. 2020 18:12

Klasickej vypatlanej curak.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2020 18:13

Ale dyt od pocatku je to jasne ze mu jde to tu jen vyhejtit :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 9. 2020 18:14

b.s.t píše:Popravdě, asi mne žádný agresivní vychovatel nenaučí, abych dobrovolně zajížděl ve 110 km/h do padesátimetrové mezery. Když hezky poprosí (hezky podle pravidel), tak mu možná uhnu, když budu cítit, že je to bezpečné. Takže beru zpět své pokání. Přesvědčili jste mne.�
Díky.
Ta řetězovka, kvůli které byla ta kolona měla poměrně jasnou příčinu.

Jak se hezky prosí podle pravidel? :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marekzrak 11. 9. 2020 19:41

Na kolenou
marekzrak
Nováček

Odeslat příspěvekod yndezit 11. 9. 2020 20:41

aikoN píše:No a pak tu máš takové, kteří takový styl vnímají jako velice distingovaný a pochvalují si, jak v takovém prostředí můžou za volantem mezi ostatními zombíky v klidu chrápat a nesledovat provoz.

Vnitřně cítím že bych měl reagovat, ale čtu si garáž a už skoro chrápu, tak se na to vykašlu. :)
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 12. 9. 2020 00:18

Dpc. 750km do Prahy pres Germanii. Dneska teda vedli kokoti s polskejma RZ. Ze kamionaci delali u Norimberka pomerovani, kdo ma rychlejsi 90ku...to okej...ale tri ***** polskejch kokotu casto s napul rozpadlejma dodavkama, co predjizdi kamion 95 a pak se zarazuji jako kdyby byli dlouhy jak nakladni vlak. Tvl.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neřekli_mi_ju 12. 9. 2020 01:43

goes píše:Nauc se cist nez zacnes poucovat

Reagovals na: "pokud je to ve městě, tak jakobych nic neřek, pokud na dálnici, tak je fajn, když občas zapluješ doprava a necháš ty rychlejší předjet..."
Jel v levým a v pravo bylo místo na podjetí (což se mimochodem aji stalo), takže pokud to bylo ve městě, tak oboje byl legální manévr..
Neřekli_mi_ju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 9. 2020 03:16

Ne.
anonymni

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 12. 9. 2020 05:37

marekzrak píše:Na kolenou

před rozepnutým poklopcem? :hm
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2020 05:53

Noclaf píše:... a pak se zarazuji jako kdyby byli dlouhy jak nakladni vlak. Tvl.

Samozřejmě dodržují bezpečnou vzdálenost. Pro vozidla nad 12t 50m. To je skoro 120m na předjíždění kamčáku v levém pruhu. Zvykejte si.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 12. 9. 2020 06:07

b.s.t píše:No jo, ale když mne v autoškole učili, že nemám zajíždět do mezery, kde bych byl od pomaleji jedoucího vozidla před sebou méně než dvě vteřiny.

tys chodil do autoškoly v roce 1968?
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků