Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Japhy 20. 5. 2022 09:14

No, tenhle to ještě napsal celkem umírněně a rozumně. Jen teda nesouhlasím s tou jeho jasnou předností na přechodě, tam mi to už zavání absolutní předností.
Japhy
Nováček

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 20. 5. 2022 09:16

Tomas B píše:
garážmistr píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Nedávno tu byla debata chodec a přechod, tak jsem dnes narazil na jeden názor.
https://www.facebook.com/story.php?stor ... 1058562507

Vynucovat si přednost vlastním tělem mi nepřijde moudré.

Klasickej případ přednasranýho jájínka už když ráno vylejzá z bytu. Pouštím lidi na přechodu běžně tím spíš, když mám za sebou další auta. Ale tohle "vynucování si" přednosti na přechodu v případě, že za mnou už nejede další auto, je nebezpečný a "zbytečný". Chodec případným počkáním ztratí asi tak 1,5 vteřiny, auto "zbytečně" zastaví a Greta je hned *****á kvůli emisím v luftu navíc. Kdo jí to má furt vysvětlovat na koberečku, navíc švédsky.

O zbytečném opotřebení spojky při následném rozjezdu, ani nemluvě.
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 5. 2022 09:16

Tomas B píše:
garážmistr píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Nedávno tu byla debata chodec a přechod, tak jsem dnes narazil na jeden názor.
https://www.facebook.com/story.php?stor ... 1058562507

Vynucovat si přednost vlastním tělem mi nepřijde moudré.

Klasickej případ přednasranýho jájínka už když ráno vylejzá z bytu. Pouštím lidi na přechodu běžně tím spíš, když mám za sebou další auta. Ale tohle "vynucování si" přednosti na přechodu v případě, že za mnou už nejede další auto, je nebezpečný a "zbytečný". Chodec případným počkáním ztratí asi tak 1,5 vteřiny, auto "zbytečně" zastaví a Greta je hned *****á kvůli emisím v luftu navíc. Kdo jí to má furt vysvětlovat na koberečku, navíc švédsky.

Jo, my si rozumíme :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 09:26

+1
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 5. 2022 09:27

Prej "To poslední slovo je asi podpis" :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 09:28

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 5. 2022 09:29

:D
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 20. 5. 2022 09:31

tslany píše:XY situací, kdy u přechodu stojí nějaká pyča a přejít nechce, prostě tam stojí. Nebo jde k přechodu a nechce přecházet.

máš pocit, že je popisována tato situace? Já teda ne.
V reále, co uděláš? Já přibrzdím, případně zastavím, nepůjde, zanadávám si, případně profouknu frkačku, a život jde dál.
Nikdo k újmě podle mne nepřijde ...
Naopak když někdo přejít chce a já (protože za mnou přece nic nejede) ho nepustím a nepochopíme se, může to skončit krizovkou, nedej Bože havárií.
Jako pojedeš po hlavní a vjede ti tam tatra s pískem s vlekem. Budeš muset silně brzdit - budeš chápavý a řekneš si - za tatrou nic nejede, měl morální právo tam vjet a nedat mi přednost? Blahosklonně se usměješ a pokyneš mu? :kuk:
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 20. 5. 2022 09:36

Na dortíček a kávičku ho pozvu, to je jasný.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 5. 2022 09:36

Já když jdu na přechod, vidím, že jede jen jedno auto, tak často udělám dva kroky zpátky, abych řidiči dal najevo, že nepřecházím. Přijde mi to slušnost, nic mě to nestojí kromě té ztracené 1,5 vteřiny.
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 20. 5. 2022 09:37

To dělám taky... Nebo se zastavím a dělám, že mi někdo volá a otočím se.
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 20. 5. 2022 09:38

+1

-- 20. 5. 2022 09:38 --

A třeba teď jak jsem maximusoval s koloběžkou, tak jsem stál daleko od přechodu a čekal, až prostě nic nepojede, a oni mě stejně pouštěli, jsem se cítil blbě :-(
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 09:40

Taky to tak dělám, nebo mu kývnu, ať jede.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod puk123 20. 5. 2022 09:47

Jezdíš na koloběžce?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 5. 2022 09:49

úplně Mella vidim
Tomas B
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka