Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2020 13:38

yndezit píše:
Noclaf píše:... a pak se zarazuji jako kdyby byli dlouhy jak nakladni vlak. Tvl.

Samozřejmě dodržují bezpečnou vzdálenost. Pro vozidla nad 12t 50m. To je skoro 120m na předjíždění kamčáku v levém pruhu. Zvykejte si.

To je pak jednoduché řešení
Obrázek
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2020 13:53

Tahle značka ovšem pouze vyjadřuje zbožné přání toho kdo ji tam dal. V praxi naplňování jejího původního významu závisí na spoustě různých, především provozních, faktorů, které, působí-li hlavně společně, mohou znamenat, že skutečné sdělení značky cílové skupině jí může zůstat celkem u *****.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2020 13:58

Tak to by si cílová skupina měla uvědomit, že za její porušení se berou papíry, přičemž v případě kamionu stačí k identifikaci konkrétního řidiče kupříkladu čitelná RZ na záznamu z palubní kamery.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2020 14:06

Jenže ona ví, že Aikon je jen jeden :D
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2020 14:11

Tím bych si nebyl tak jistý. Pokud se rozmůže tebou nastíněný styl předjíždění, navíc spojený s porušováním této značky, tak nejenže to začne řešit aikoN, ale domnívám se, že i mnoho jiných lidí.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2020 14:28

No jestli by opravdu bylo potřeba, aby tohle fungovalo, tak rozhodně společnost musí nainvestovat víc úsilí než jen rozvěsit tyhle cedule.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.III 12. 9. 2020 14:33

Tak může to vyjít v ZoPnPK. A nebude to dlouho trvat
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2020 14:57

yndezit píše:No jestli by opravdu bylo potřeba, aby tohle fungovalo, tak rozhodně společnost musí nainvestovat víc úsilí než jen rozvěsit tyhle cedule.

Upřímně řečeno, na zákazu předjíždění nepředjíždím, ačkoliv na řidičáku má obživa nevisí a nejsem podle RZ jako řidič jednoznačně identifikovatelný. V tomhle kamioňáky, kteří na to serou, opravdu nechápu. Nikdy neví, kdy na něj přijde udání se záznamem a moc šancí z toho vyjít pak nemá.

Taky, co když někdo třeba na most v úseku se zákazem dá na pár hodin kameru a pak to donese na PČR? A budou desítky kamioňáků minimálně na 3 měsíce bez papírů.

Podle mě je to z pohledu kamioňáka zbytečný risk.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 9. 2020 15:01

Kolem brna zakaz predjizdeni kamcaku. Mno ... ze by to brali moc vazne to ne
anonymni

Odeslat příspěvekod Noclaf 12. 9. 2020 15:08

Bohuzel pri tyhle jizde byli horsi dodavkari nez kamionisti. A dodavkare tahle znacka nezastavi. Fakt. Jede sotva 95 a pak se zarazuje jak kdyby mel kamion. Je kvuli korone presadili z trucku do dodavek?
V nedeli jedu zpatky...kdybyste cetli o cechovi, co v nemecku vytlacil do svodidel nekolik dodavek, vite o kom pisou. :D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2020 15:13

Jouda.III píše:Tak může to vyjít v ZoPnPK. A nebude to dlouho trvat

A myslíte, že ukrajinský a rumunský řidiči čtou ZoPnPK? A že pokud nebudou přistiženi na místě, že to s nimi PČR bude řešit ve správním?

Nevim jak v ČR, ale pokud v D nebo A spáchám přestupek, dojde to na firmu, ta mi to strhne z diet, a dozvím se to nejdřív za 2 měsíce, ale taky za 6 nebo 8 měsíců, pokud se mi ovšem bude zdát, že mi přišlo málo peněz.

Navíc, ten zákaz předjíždění se stoprocentně nedodržuje ani v D nebo v A.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.III 12. 9. 2020 15:15

Stačí, aby se to všeobecně vědělo a vytočit 158
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Neřekli_mi_ju 12. 9. 2020 15:18

aikoN píše:To je pak jednoduché řešení
Obrázek

To se snáz říká, než kontroluje...
§36
(4) Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg a řidič jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil v jízdě ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy.

Stačí dodržovat / kontrolovat toto a není potřeba žádnej zákaz předjíždění...
Neřekli_mi_ju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2020 15:29

Garážrada
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2020 16:57

yndezit píše:
Navíc, ten zákaz předjíždění se stoprocentně nedodržuje ani v D nebo v A.

Zajímavé, že na SK celkem jo.

-- 12. 9. 2020 16:58 --

Neřekli_mi_ju píše:To se snáz říká, než kontroluje...
§36
(4) Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg a řidič jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil v jízdě ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy.

Stačí dodržovat / kontrolovat toto a není potřeba žádnej zákaz předjíždění...

Jak říkáš. Ten odstavec je tak gumový a nespecifický, že za takový přestupek nelze postihnout prakticky nikoho, pokud se přímo nepřizná.
aikoN
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka