Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 11. 9. 2020 08:07

Levičáci mají vždy neprůstřelné argumenty.
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod b.s.t 11. 9. 2020 08:16

goes píše:
b.s.t píše:No jo, ale když mne v autoškole učili, že nemám zajíždět do mezery, kde bych byl od pomaleji jedoucího vozidla před sebou méně než dvě vteřiny.

Zajimave. Tu mezeru projizdis pul minuty.

Ale vzdyt jasne pisu, ze jsem se v tom levem zapomnel. ;-) Jak vsichni zrychlovali od toho spuntu u retezove nehody v protismeru (nejspis ta pulhodinova kolona byla jenom proto, ze se vsichni chteli na tu retezovku podivat), tak jsem se drzel auta pred sebou a neodhadnul jsem, ze ten autobus zrychluje trochu vic nez jsem predpokladal. Asi bych mel sanci vjet tam tesne pred tim, nez tam vjel ten skolitel, akorat bych pak zustal zablokovany tim skolitelem a musel bych za autobusem brzdit.

Ja proste po tom mesicnim odpocinku od mistnich nepsanych pravidel provozu nejsem zvykly, ze mi nekdo vjede ve 110 km/h z praveho pruhu sest metru pred auto pak jeste umyslne zabrzdi. Stejne jako jsem si odvyknul na to, ze v pravem pruhu musim byt pripraveny na to, ze budu brzdit kvuli nekomu, kdo mne predjizdi v miste, kam by se bez meho brzdeni nevesel.
Omlouvám se za svou jízdu, raději bych šel pěšky, ale bohužel to nešlo jinak.
b.s.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2020 08:18

Porad nechapu co resis. Zustanes viset v levem a divis se ze te nekdo vezme v pravem?
anonymni

Odeslat příspěvekod Noclaf 11. 9. 2020 09:38

aikoN píše:Kdyby se lidi vraceli do pravého pruhu tak úzkostlivě, jako se serou do levého, byl by to na dálnicích ráj. Platí i pro "západ", hlavně pro Rakousko.

Jenze na zapade mi prijde, ze jsou lidi asertivne debilni, zatimco na vychode i agresivne debilni. Tz. ano, "jedu 110 a kilometr predemnou je v pravym tirak, takze musim byt v levym" je bezna situace i v AT/DE apod. Jenze jen zlomek lidi oproti CZ : predjizdi kde nevidi, vybrzduje, lepi se, cpe se do malych mezer apod.
A levoproudar clovek sice nasere, ale neohrozuje. Coz se o tom ostatnim moc rict neda.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2020 09:44

V de nevim v at je provoz daleko horsi jak u nas
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 11. 9. 2020 09:48

V zahraničí se mi jezdí dobře akorát po okreskách, všichni tam vesměs jedou okolo 100. Naopak na dálnici je to běs.
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 9. 2020 10:45

jestli to nebude tím, že většina aut v de a at jsou řízena polákem, rumunem, mongolem, Husajnem apod.
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 11. 9. 2020 10:59

Zrovna poláci mi přijdou že jezd8 v poho. Občas udělaj prasečiny, ale jedou.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod Noclaf 11. 9. 2020 11:24

to od tebe sedi :D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 9. 2020 12:08

Noclaf píše:A levoproudar clovek sice nasere, ale neohrozuje.

mě nasere a já pak ohrožuju ostatní :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 9. 2020 12:13

Noclaf píše:
aikoN píše:Kdyby se lidi vraceli do pravého pruhu tak úzkostlivě, jako se serou do levého, byl by to na dálnicích ráj. Platí i pro "západ", hlavně pro Rakousko.

Jenze na zapade mi prijde, ze jsou lidi asertivne debilni, zatimco na vychode i agresivne debilni. Tz. ano, "jedu 110 a kilometr predemnou je v pravym tirak, takze musim byt v levym" je bezna situace i v AT/DE apod. Jenze jen zlomek lidi oproti CZ : predjizdi kde nevidi, vybrzduje, lepi se, cpe se do malych mezer apod.
A levoproudar clovek sice nasere, ale neohrozuje. Coz se o tom ostatnim moc rict neda.

Asi i jo.

Ale mně se teda lépe jezdí u nás. Ten ignorantský západní styl řízení ala zombie - prostě si jedu a okolní provoz mi je u ***** (teda krom toho, že si musím dávat pozor, abych se s kilometrovým předstihem ***** vlevo) mě neskutečně vytáčí a fakt mám dojem, že by bylo lepší, kdyby ti lidi jezdili v autonomních autech nebo v MHD.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 9. 2020 12:14

aikoN píše:Ten ignorantský západní styl řízení ala zombie - prostě si jedu a okolní provoz mi je u ***** (teda krom toho, že si musím dávat pozor, abych se s kilometrovým předstihem ***** vlevo) mě neskutečně vytáčí a fakt mám dojem, že by bylo lepší, kdyby ti lidi jezdili v autonomních autech nebo v MHD.

přesně :)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 9. 2020 12:53

No a pak tu máš takové, kteří takový styl vnímají jako velice distingovaný a pochvalují si, jak v takovém prostředí můžou za volantem mezi ostatními zombíky v klidu chrápat a nesledovat provoz.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Neřekli_mi_ju 11. 9. 2020 14:44

goes píše:I v meste musis uhybat z leveho. Jen v tom levem muzes byt i kdyz zrivna nepredjizdis

nooo.. koukni na ten § znovu... Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit;
musíš uhnout, jenom pokud sou oba pruhy zacpaný a ten rychlejší tě nemůže vzít zprava, jinak si tam vesele zavazet můžeš..
Neřekli_mi_ju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2020 14:45

Nauc se cist nez zacnes poucovat
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka