Odcizené vozidlo

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Reiner 30. 10. 2008 21:58

petrumr píše:já bych jim nic nedal,jestli vy?prosím. :pozor

Ty jsi nenapravitelný optimista :-P Však až se něco stane, pak uvidíme ;)
Reiner
Nováček

Odeslat příspěvekod petrumr 30. 10. 2008 22:08

Uvidíme,pro jistotu sem koupil auto nový. ;-]
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petrumr 30. 10. 2008 22:09

TUSEDIM-sk- píše:uvedom si ze vola STATNA MOC. :love: :love: :love:
Já bych řekl,PEPKU zase blbneš ;-]
petrumr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 30. 10. 2008 22:17

petrumr píše:

AHNA uaaaa hhaaa ahm na na uuuuuu....teraz blbnem..... :love: :love: :love:
EX MITSUBISHI:colt sa odstahoval
EX FORD:fiesta sa odstahovala
EX BMW: 520i sa odstahovalo
........................................................................
PEUGEOT 308SW hdi 110k, PEUGEOT 308 hdi 90k
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ossobne 30. 10. 2008 22:22

Pokud tě policejní orgán k něčemu vyzve, musíš to splnit, pokud tě vyzve k vydání vozidla, jsi povinen ho dobrovolně vydat, jinak ti ho policejní orgán stejně odejme a navíc ti napaří pořádkovou pokutu do 50 000 Kč.

§ 78/1 tr. řádu
Povinnost k vydání věci
Kdo má u sebe věc důležitou pro trestní řízení, je povinen ji na vyzvání předložit soudu, státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu; je-li ji nutno pro účely trestního řízení zajistit, je povinen věc na vyzvání těmto orgánům vydat. Při vyzvání je třeba ho upozornit na to, že nevyhoví-li výzvě, může mu být věc odňata, jakož i na jiné následky nevyhovění (§ 66).

§ 66/1 tr. řádu
Pořádková pokuta
Kdo přes předchozí napomenutí ruší řízení nebo kdo se k soudu, státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu chová urážlivě nebo kdo bez dostatečné omluvy neuposlechne příkazu nebo nevyhoví výzvě, které mu byly dány podle tohoto zákona, může být předsedou senátu a v přípravném řízení státním zástupcem nebo policejním orgánem potrestán pořádkovou pokutou do 50 000 Kč.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Růžový panther je o5z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
ossobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vantage 30. 10. 2008 22:40

Czuba píše:Ahojte Lidi,
před pěti měsíci můj otec koupil starší auto značky Volkswagen Passat r.v. 04. Byl to původně dovoz z německa, u nás to mnělo celkem čtyři majitele.

Omlouvám se za OT otázku, ale přiznám se, že mi to hlava nebere - proč někdo koupí auto z DE, co v ČR mělo 4 (SLOVY ČTYŘI) majitele?
To by mi bylo divný i u auta co u nás jezdilo 10 let...

Měl k tomu prodejce nějakou "historku"?
Chlap, kterej umře s největším množstvím hraček, vyhrává...
vantage
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Reiner 30. 10. 2008 22:44

vantage píše:
Czuba píše:Ahojte Lidi,
před pěti měsíci můj otec koupil starší auto značky Volkswagen Passat r.v. 04. Byl to původně dovoz z německa, u nás to mnělo celkem čtyři majitele.

Omlouvám se za OT otázku, ale přiznám se, že mi to hlava nebere - proč někdo koupí auto z DE, co v ČR mělo 4 (SLOVY ČTYŘI) majitele?
To by mi bylo divný i u auta co u nás jezdilo 10 let...

Měl k tomu prodejce nějakou "historku"?

Možná to byla láska na první pohled a na papíry se nehledělo ...? :oops:
Reiner
Nováček

Odeslat příspěvekod Czuba 30. 10. 2008 23:10

To Joe King : Abych řekl sám nevím a neví to ani policajti u nás v třinci. že prej to jde přes policii v ostravě. Ale těch vozidel je asi okolo čtyřicítky co se v moravskosleszkém kraji pohybujou. Asi zabavujou všechny. Minulý měsic takhle zabavili tři vozidla a všechny se vrátili z5 majitelům, kterým bylo vozidlo zabaveno. Já jen pořád doufám že to bude případ otce, ptž na auto vydělával dost dlouho aby si mohl něco koupit. Mno a proč čtyři? Ono je vlastně jedno jestli tam v TP byli čtyři majitelé. I kdyby jich bylo deset tak tomu nic nenasvědčuje že by s ním něco mohlo být. Přece jen otec dovážel auta z ciziny hned po totalitě, kupoval a prodával, takže za svůj život se v TP se setkal i s více majiteli tak na to nebral ohled no :( Ono vlastně je to celé na pytel, peníze nikde, auto nikde, nervy zase v kíblu atd atd atd. Každopádně to půjde občanskoprávní cestou pokud se auto nevydá z5. Bude se soudit s původním majitelem vozidla ptž podle právníka musel vědět že je auto kradené, ... tak uvidíme. DOufám že to nebude v držení policie moc dlouho, snad se co nejdříve doví co a jak. A eště je možné že původní majitel je součástí nějakého gangu :-D mno mleli jednu kravinu za druhou a přitom asi nevěděli VoCoGo :-D
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reiner 31. 10. 2008 09:28

Czuba: není co závidět, jak tak čtu. Opravdu s poctivostí nejdál dojdeš :roll: Držím palce, ať to dobře dopadne! :oboze
Reiner
Nováček

Odeslat příspěvekod pepek 31. 10. 2008 10:07

TUSEDIM-sk- píše:
petrumr píše:

AHNA uaaaa hhaaa ahm na na uuuuuu....teraz blbnem..... :love: :love: :love:

To chce klídek, on zase přestal brát nařízené léky a teď má zase zamlženo před očima.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JiVi 31. 10. 2008 11:22

Czuba píše:To Joe King : Abych řekl sám nevím a neví to ani policajti u nás v třinci. že prej to jde přes policii v ostravě. Ale těch vozidel je asi okolo čtyřicítky co se v moravskosleszkém kraji pohybujou. Asi zabavujou všechny. Minulý měsic takhle zabavili tři vozidla a všechny se vrátili z5 majitelům, kterým bylo vozidlo zabaveno. Já jen pořád doufám že to bude případ otce, ptž na auto vydělával dost dlouho aby si mohl něco koupit. Mno a proč čtyři? Ono je vlastně jedno jestli tam v TP byli čtyři majitelé. I kdyby jich bylo deset tak tomu nic nenasvědčuje že by s ním něco mohlo být. Přece jen otec dovážel auta z ciziny hned po totalitě, kupoval a prodával, takže za svůj život se v TP se setkal i s více majiteli tak na to nebral ohled no :( Ono vlastně je to celé na pytel, peníze nikde, auto nikde, nervy zase v kíblu atd atd atd. Každopádně to půjde občanskoprávní cestou pokud se auto nevydá z5. Bude se soudit s původním majitelem vozidla ptž podle právníka musel vědět že je auto kradené, ... tak uvidíme. DOufám že to nebude v držení policie moc dlouho, snad se co nejdříve doví co a jak. A eště je možné že původní majitel je součástí nějakého gangu :-D mno mleli jednu kravinu za druhou a přitom asi nevěděli VoCoGo :-D

jak mohl predchozi majitel vedet, ze je kradene? co by spis, z logiky veci, mohl vedet prvni majitel v CZ ... zbytek uz se jen vezl ...
JiVi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pepek 31. 10. 2008 11:28

Zbytek byli nastrčení "koníci", kteří měli za úkol zajistit "hodnověrnost" dokladů k vozidlu. Když se bude kupovat auto na čistopisu, tak je člověk hodně obezřetný, ale když je v TP již více držitelů z ČR, tak obezřetnost klesá.....
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Joe King 31. 10. 2008 12:57

Kdyz to byl Passat r.v. 2004 dovezeny z Reichu, ktery uz tady obehl ctyri lidi, tak uz by zase obezretnost mela stoupat - vzdyt to vychazi mene jak rok na cloveka? Jak dlouho to vlastne bylo v CZ?
Joe King
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 31. 10. 2008 13:08

pruser.... ale podla mna auto si necha statna moc... a to bude tak vsetko co sa stane.... maximalne ho s usmevom na perach a piesnou v mysli donesu ako brutalny uspech povodnemu majitelovi, ktori sa uz vidim ako moc potesi, hlavne preto ze urcite mu to cvakla poistovna a teraz je auto spat, a on bude zas riesit s poistovnou ze co s tym.... mnam. :love: :love: :love:
EX MITSUBISHI:colt sa odstahoval
EX FORD:fiesta sa odstahovala
EX BMW: 520i sa odstahovalo
........................................................................
PEUGEOT 308SW hdi 110k, PEUGEOT 308 hdi 90k
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod petrumr 31. 10. 2008 20:02

ossobne píše:Pokud tě policejní orgán k něčemu vyzve, musíš to splnit, pokud tě vyzve k vydání vozidla, jsi povinen ho dobrovolně vydat, jinak ti ho policejní orgán stejně odejme a navíc ti napaří pořádkovou pokutu do 50 000 Kč.

Dobře jsi to vysvětlil,tvůj kolega to neumí.Ještě tady napiš,jak se to dozvím,když telefon nemám a poštu nepřebírám-nemám klíček od schránky a pošták nemá klíč,kde je schránka. :hm
petrumr
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka