Škola rally jízdy

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pedromachr 8. 10. 2008 13:00

Ahoj, chtěl bych vyzkoušet nějakou školu závodní jízdy a na internetu jsem našel mimojiné tohle: http://www.testdrive.cz/testdrive/clanky.php?id=16
Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Díky
pedromachr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2008 13:06

no pokud dokonale zvladas razeni s meziplyny, umis dokonale brzdit pod plynem, umis vyborne ridit apod. tak pak bych na podobnou skolu sel. Jinak je to vyhozeni penez. Obecne jsou skoly zavodni jizdy k nicemu a o nicem. Lepsi je najit si flek/okruh a jit trenovat. Naucit se neco a pak pripadne jenom prokonzultovat konkretni detaily. Takto tam bude cca 30 lidi, takze kolik casu bude mit dotycny realne na kazdeho ucastnika? tak 15 minut.
anonymni

Odeslat příspěvekod pedromachr 8. 10. 2008 13:46

No, já jsem se nezávazně ptal, co bude náplní, a bylo mi řečeno, že je to právě pro začátečníky (tedy ideálně pro mně, meziplyny neumím) a že se bude učit jak sedět, jak dělat ty meziplyny. jak pracovat s hmotnstí auta a tak ... Má tam být 30 lidí a tři instruktoři ... Tak nevím.
pedromachr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2008 13:53

a nemas lepsi se ty zakladni veci naucit sam? vzdyt na tom nic neni. Staci zjistit teorii a pak uz jenom trenujes. A usetris ranec. Kazdpadne proc ne. Kdyz si myslis, ze te to posune dal, tak hura na akci.
anonymni

Odeslat příspěvekod Deli 8. 10. 2008 14:05

hele 5tis docela jde, on má sice goes v podstatě pravdu, ale zase třeba nebude špatný dostat nějakou průpravu do začátků ;)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2008 14:09

jak mi da 5tisic, ja mu dam taku prupravu, ze si na ten zadek pul roku nesedne
anonymni

Odeslat příspěvekod pedromachr 8. 10. 2008 14:13

Já jem si říkal, že 5000Kč není tam moc, vzhledem k tomu, že v opačném případě bych musel někde honit nějakou literaturu nebo videa, když jsem se ptal známých na rady, tak každý říká něco jiného, ...Navíc na tom okruhu bych asi nemusel řešit povolenou rychlost atd. A když bych něvo dělal blbě, tak mne hned opraví.
pedromachr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2008 14:17

tak samo ma to vyhody i nevyhody, jak vsechno. Jinak na rady je treba se ptat lidi, co maji co poradit. Znami jsou vetsinou teoretici.
anonymni

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 8. 10. 2008 14:28

meziplyn je snad potřeba u vétřesky ne u závoďáka se sekvencí ne? :-)
Dr. 120L
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 8. 10. 2008 14:37

Hele a co je to ten meziplyn? :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod speleo 8. 10. 2008 14:40

Jestli nemáš LPG tak tě meziplyn nemusí zajímat.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2008 14:41

Dr: proc porad v lidech pretrvava tento mytus? koukej jak se radi a maka s pedaly u sekvence...

http://www.stream.cz/video/29/96326-sez ... jan-trojan
anonymni

Odeslat příspěvekod morlar 8. 10. 2008 15:23

Na tom videu ze stremu není sekvence ale normální převodovka
Sekvence je zde:

Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=QS_5uPNvbQ0
morlar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2008 15:25

i sekvence mivaji 3 pedaly ;) a navic tu byla rec o nenutnosti meziplynu
anonymni

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 8. 10. 2008 15:26

podle toho co sem hodil morlar a co vim o sekvenci ve WRC já , tak opravdu spojka není třeba mačkat u rallye auta; jako netvrdim že nějaké N1čky jo, ale u WRCa nééééé :-)))))

když sem viděl jak řaděj tak to je éééééééé bum ééééééééé bum éééééééé a to tak 0,2 sec přeřazení tam by prostě ten meziplyn nedal :-)
Dr. 120L
Inventář

Další stránka