Chorvatsko: Cestování (přejmenováno)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lrotrekl 18. 7. 2019 22:17

Tak řek bych, že je klidněji hlavně proto, že je hotová dálnice a na magistrále a i hlavních tazích mimo dálnice značně klesl provoz.
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2019 05:06

JardaIIx píše:Nevím no, jezdím tam jako řidič něco přes dvacet let a poslední roky se to tam dost uklidňuje. Kdysi to byl, stylem řízení místních, typický balkán, což už dnes neplatí.

Já tam jezdím jako řidič ještě mnohem déle a přijde mi to celkem stejné. Dnes jsou rychlejší auta a lepší silnice tak se jezdí asi rychleji než dřív ale jinak v poho, nikdo se moc neloudá
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 19. 7. 2019 11:48

tak chorvati sa vacsinou co si pamatam nevlecu, skor som mal co robit aby mi neusli, nieco ako ked ma poliak trochu viac ponikov :) aj ked popravde ani poliaci uz niesu co byvali , ako postavili tie dialnice
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 19. 7. 2019 12:12

Skončí vesnice. Zrychlim na kilo tacho a dement co se celou vesnici lepí je v hajzlu. Normálně mu odjíždím a to zrychluju normálně. Když se poštěstí, že je zatáčka a nemá upravenej limit, tak jsem během chvíle kilometr v *****.
Pak přijde táhla vesnice, nebo omezení a po nějaký době mě zase dojede. Metr za nárazníkem. Ale předjede minimum. A to jedu na kraji, na tempomat...

Vrchol byl týpek, co mi ve vesnici začal předjíždět. Netuším co zařadil. Asi devítku. Ale po asi 200 metrech v protisměru byl předním kolem u mýho zadního a objevil se provoz v protisměru. No, neangažoval jsem se. Ani jsem tempomat nevypínal. Vrátil se kam patřil.
Přitom jsem jel 53 GPS. I s nejslabším autem by mě musel dát hned, kdyby nebyl kreten.

Je teda fakt, že je tam skupinka co předjede. Je malá. A těm naopak nevadí zatáčka, ostatní provoz, horizont. Nějak se to udělá. Normální svižnej řidič je vzácnost. Lepiči a nebo sebevrazi. Nic mezi...


Samo chápu, že to že dodržuju ty jejich kretenský limity místní sere. Ale odmítám platit pokuty z dovolený..
Kdybych jezdil tak nějak podle rozumu a Pek na limity, tak se jezdí krásně. Jak jedou furt 70, tak to se supr objíždí.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 19. 7. 2019 12:55

já snad pojedu na Rujánu když to čtu
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 19. 7. 2019 13:04

Teplota vzduchu již konstantní, teplota moře stoupá, za 14 dní touhle dobou už snad budu sedět s kávou u pláže.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 7. 2019 13:14

Pamatuju si, že dřív na konci vesnic běžně chyběly značky konec obce. Už je tam osázeli? :-))
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaIIx 19. 7. 2019 13:18

To je, jako kdybys popisoval moje cestování po Slovinsku. To bylo peklíčko. Tím spíš, že tam mají značení totálně na nic a do toho otřesné pokuty. Ale HR prostě pohoda. To co popisuješ bývalo dříve. Neříkám, že kecáš, to vůbec. Ale asi záleží jak kde, jak kdy. Vybírám si termíny mimo největší nával a jezdím z 90% na Istrii, která vždycky byla civilizovanější, což mi vyhovuje.

-- 19. 7. 2019 14:21 --

Lexx píše:Pamatuju si, že dřív na konci vesnic běžně chyběly značky konec obce. Už je tam osázeli? :-))

Ony tam byly, ale třeba po 5km od konce zastavěné oblasti. Člověk jel 60-70 i tak za ním vláček a všichni přejížděli a když už to nevydržel a zrychlil na tempo místních, tak za posledním keřem fízlové a už tahali ze šrajtofle. Prostě Balkán.
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 7. 2019 13:38

Stále ve střehu aby tam člověk byl...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2019 13:41

Mi se treba 100x hure jezdi v rakousku nez treba na balkane ci ukrajine
anonymni

Odeslat příspěvekod MirecBA 19. 7. 2019 14:00

dovod ?
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2019 14:02

Jsou za mne desni vychivavaci. Neumi jezdit hlavou ale nalinkovanymi pravidly. A hkavne levy maji pravidlo dostat se do leveho a neuhnout z nej

-- 19. 7. 2019 15:02 --

No nejvetsi duvod ale je ze na balkan a na ukrajinu nejezdim
anonymni

Odeslat příspěvekod MirecBA 19. 7. 2019 14:12

hovado :D

s tym lavoprudom to ale neni len o AT, to najdes vsade a ked su tri, tak v strednom bude vlacik a krajne poloprazdne
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2019 14:14

Ten levy povazuji v at za nejvetsi extrem.
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 7. 2019 14:27

A to tam takového kokota nesmis vyblikat, vytroubit ani vyfakovat, jak to uvideji policajti, tak te stahnou z kuze :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků