Chorvatsko: Cestování (přejmenováno)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 5. 2021 17:25

s dětma to na divoký kempování není :D já mám rád náš apartmá, kterej nám domácí přednostně rezervují.
A ač už jsem tam byl x-krát, tak se tam furt rád vracím no.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 5. 2021 18:14

powerball píše:
JardaB píše:Protoze to tam je uplne jiny? V HR je nejvetsi vyhodou, ze muzes na plaz zadarmo v podstate kamkoli, do lesa taky, casto i rovnou autem, na skutru... Proste takova volnost, me se to libi.

no v Chorvatsku zrovna moc volnost neni oproti ostatním balkánským státům.Ani kempovat tam nemůžeš kde chceš.Za to je pokuta.

No to maji asi celkem dobre nastaveny, to by tam vypadalo, kdyby se dalo volne kempovat, tam se da technicky v lete pod sirakem spat v podstate kdekoli a ten bordel bych ani nechtel videt...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 17. 5. 2021 18:19

ne nevypadalo by to nijak hrozne.uz sem to tady jednou psal.v ostatnich balkanskejch statech je povoleny volny kempovani a nic spatnyho se tam kvuli tomu nedeje.V Chorvatsku je to zakazany jen z jednoho duvodu - penize z turistu.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 5. 2021 18:28

to samozrejme taky, ale uznas, ze tam jezdi mnohem vic lidi nez na balkan a bordel je tam videt uz i ted z nelegalniho kempovani, lidi jsou v nezanedbatelnem pomeru hovada. Treba uz jen ***** lesy a plaze by byla chutovka.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 5. 2021 18:30

Tak a me se uz hezky rysuje termin, prelom ec/en :))
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 5. 2021 18:32

Ty máš školní děti?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 17. 5. 2021 18:34

Ja na Bali byl a je to druhý Chorvatsko, prašť jak uhoď.
Už neni moc čechů co tam nebyli, ale rozhodně nic kam by se normální člověk rád vracel
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 5. 2021 18:38

Ingos píše:...Chorvatsko, konrétně moře, bylo fajn před 25lety, teď už je to předražená hrůza. Moře je totálně zničené,....

A kdy se to teda stalo ? Dyť ještě loni bylo to moře super :hm


Ingos píše:...ale já osobně bych se na to v létě *****. Počkal bych do září/ října a letěl bych někam do Indonésie/Kapverdy/ ostrovy východní Afriky apod.....

v říjnu klidně na ty Kapverdy můžeš, ale proč kvůli tomu nejet v létě do HR ?? Nijak se to nekříží


Ingos píše:Počkej, já proti cestě po vlastní ose nic nemám, ale nechápu, proč všichni musí jet do té debilní Juugošky?? ...., protože tam přece jezdí každý rok a nejlíp na stejné místo...Když autem, tak proč ne třeba za 14dní objet Francii, Španělsko, Benelux apod. Moře mají i jiné státy a k tomu i něco navíc..

Třeba proto že se tam lidem líbí a nechtějí celou dovolenou protrmácet v autě
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 17. 5. 2021 18:50

JardaB píše:to samozrejme taky, ale uznas, ze tam jezdi mnohem vic lidi nez na balkan a bordel je tam videt uz i ted z nelegalniho kempovani, lidi jsou v nezanedbatelnem pomeru hovada. Treba uz jen ***** lesy a plaze by byla chutovka.

prasata jsou primarne chorvati.bordel je v kazdy balkansky zemi.Tam je holt ta mentalita u spousty lidi takova ze vyhodit odpadky z auta za jizdy je normalni.Ale rozhodne neni standard ze je zakazany volny kempovani.Je to naopak.V Chorvatsku je to zakazany ciste jen z toho duvodu aby lidi ktery radi kempujou jezdili do tech jejich predrazenejch kempu.to je cely.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 5. 2021 19:01

Chorvati nikoho nenutí jezdit do předražených kempů. Stejně tak jsou k dispozici i kempy docela levné, stačí trochu pohledat
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 5. 2021 19:02

GeneHawkins píše:Ty máš školní děti?

Jeden je predskolak
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 17. 5. 2021 19:03

Moucha píše:Ja na Bali byl a je to druhý Chorvatsko, prašť jak uhoď.
Už neni moc čechů co tam nebyli, ale rozhodně nic kam by se normální člověk rád vracel


Ano, když lezeš tam kam všichni, nebo to celé trávíš v okolí hlavního města.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 5. 2021 19:04

powerball píše:
JardaB píše:to samozrejme taky, ale uznas, ze tam jezdi mnohem vic lidi nez na balkan a bordel je tam videt uz i ted z nelegalniho kempovani, lidi jsou v nezanedbatelnem pomeru hovada. Treba uz jen ***** lesy a plaze by byla chutovka.

prasata jsou primarne chorvati.bordel je v kazdy balkansky zemi.Tam je holt ta mentalita u spousty lidi takova ze vyhodit odpadky z auta za jizdy je normalni.Ale rozhodne neni standard ze je zakazany volny kempovani.Je to naopak.V Chorvatsku je to zakazany ciste jen z toho duvodu aby lidi ktery radi kempujou jezdili do tech jejich predrazenejch kempu.to je cely.

Osobne jsem na chorvatske dalnici zazil, ze chorvatsti policajti staveli borce co vyhodil odpadky a masiroval s nima zpatky k autu, resp to jsem si vyvodil ze situace kterou jsem videl na vlastni oci
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 17. 5. 2021 19:08

Vana666 píše:
Ingos píše:...Chorvatsko, konrétně moře, bylo fajn před 25lety, teď už je to předražená hrůza. Moře je totálně zničené,....

A kdy se to teda stalo ? Dyť ještě loni bylo to moře super :hm


Ingos píše:...ale já osobně bych se na to v létě *****. Počkal bych do září/ října a letěl bych někam do Indonésie/Kapverdy/ ostrovy východní Afriky apod.....

v říjnu klidně na ty Kapverdy můžeš, ale proč kvůli tomu nejet v létě do HR ?? Nijak se to nekříží


Ingos píše:Počkej, já proti cestě po vlastní ose nic nemám, ale nechápu, proč všichni musí jet do té debilní Juugošky?? ...., protože tam přece jezdí každý rok a nejlíp na stejné místo...Když autem, tak proč ne třeba za 14dní objet Francii, Španělsko, Benelux apod. Moře mají i jiné státy a k tomu i něco navíc..

Třeba proto že se tam lidem líbí a nechtějí celou dovolenou protrmácet v autě


Moře je zničené, vybrané, není tam na co koukat. Jestli ti vyhovuje pohled na holé kameny nebo navezený písek, případně ubohou napodobeninu mořského života, tak potom je to v pořádku.

Můžeš jet na obojí, já zapomněl, že tu půlka lidí řeší jestli Barumky nebo Matadory, ale samozřejmě pojedou 2* na letní dovolenou za 50-100k.

Trmácení je úhel pohledu. Já raději projedu zemi a uvidím 5-10 zajímavých míst, než ležet na jedné pláži v jednom městě.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 17. 5. 2021 19:12

Vana666 píše:Chorvati nikoho nenutí jezdit do předražených kempů. Stejně tak jsou k dispozici i kempy docela levné, stačí trochu pohledat

tak takovej sem bohužel nenašel.Respektive možná to byl jeden z těch který byli tak plný že sem se ani nešel zeptat na recepci kolik to stojí.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků