Alpské průsmyky (aneb kašlete na moře)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod bob ash 23. 7. 2008 23:57

Hmm... jestli Jaguar najezdí pár tisíc bez poruchy, abych si to s ním troufnul, tak bych si s ním taky přejezd Alp dal.

Nicméně nechápu někoho, kdo je tam schopen jet s jakýmkoliv autem za 7 - já se obávám, že mě by tam ten Kivík žral tak 12 a Jaguar mi bude žrát 30 :)
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 7. 2008 01:43

oni tam Sauronovi omylem namontovali dízl :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Lukasoj 24. 7. 2008 09:38

Saurone: a jak to bylo s ubytováním? bylo to domluveno dopředu? A nebo se dá vždycky sehnat ubytování na jednu noc?
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod HondaMan 24. 7. 2008 09:51

když jsem tam byl já, tak šel nějakej penzion sehnat vždy.
IMHO je lepší jet takhle bez zamlouvání, protože pokud se ti někde líbí, tak se tam můžeš zdržet a nejsi na nic vázaný...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Driver 24. 7. 2008 10:46

Kraaaasny fotky!!! Pekne si me navnadil na příští rok...
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod HondaMan 24. 7. 2008 16:06

Sauron píše:Já sem to ale neřešil, spal sem v autě :D
Tak to už se nedivím, že jsi mel tak nízké náklady :)
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 7. 2008 14:37

to není rozežranost, ale běžný standart.
pokud jsi tam byl tři noci, tak by tě to vyšlo tak na 1000 - 1500 s mnohem větším komfortem a míchanejma vajčkama ke snídani :-)
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 7. 2008 14:55

Tak my když jsme tohle absoluovali, tak jsme prostě jeli jeli jeli pak řekli dost, zalezli do prvního (jednou až třetího) penzionu a ubytovali se... ráno snídaně a zase jsme jeli a jeli a jeli :-)
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod caprighia 26. 7. 2008 19:46

Tak na podobnou trasu vyrážím za dva týdny (asi popáté) spaní občas pod širákem - pod Galibierem je krásná louka a ty hvězdy v noci...tak 3 - 4 dny Alpy, nějaké kaňony, pár dní po pobřeží, Carcassonne a sjezd Tarnu na kánoi. Speleo : ta škůdka by to taky zvládla, když jsem to vyjel se Sierrou 2,3 d....:-)
Nemáte někdo zkušenost s Col de Tende ? Tam jsem ještě nebyl a rád bych ho projel...
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tada 26. 7. 2008 20:10

Pánové, nechcete někdo švýcarský franky? Mám jich kupu. Za kuerz ČNB (levnější než v obyč bankách)...
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod gewehr 27. 7. 2008 20:25

No na tomto ma az tak nezaujal ten svajciarsky kopec, ako sposob, ako ho zist... vidim to hlavou o diferak.Taka jazda na motorke je proti tomu super bezpecna zalezitost.
http://www.youtube.com/watch?v=X5o3unTSUWE
http://www.youtube.com/watch?v=obvDwkfZdXA&feature=related
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod PedroKV 28. 7. 2008 07:45

Lukino píše:Moc pekny, to je dovolena dle meho gusta. Jen bych doplnil - kdo se nechce vzdat ani koupani v mori ani klikatych silnicek, necht navstivi Madeiru. Pujci si auto a uziva si dosytosti. Mile me prekvapila rozmanitost nabidky tamnich autopujcoven. Od Nakupnich tasek tipu Clio, Corsa a spol, pres Golf, S-Max, Eos, RAV, dokonce Pajero...

To samé Kanárské ostrovy - třeba Tenerife. Navíc jsou tam dotované PHM - litr naturálu (sin plomo) tam stál při přepočtu loňského kurzu (26) asi 17Kč.

Mám otázku na autora threadu: které ceny na té první fotce platí? Předpokládám, že ty první tři označené Eur a ty další tři jsou místní měna, napadá mě, že v tu chvíli jste byli ve Švýcarsku - Frank, jinde v těch místech už nic jiného než Euro není, nebo se pletu?
Hyundai Accent 1.5 CRDi mod. 2005
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod speleo 28. 7. 2008 07:47

caprighia píše:Speleo : ta škůdka by to taky zvládla, když jsem to vyjel se Sierrou 2,3 d....:-)

No nevim. Když se mi i mezi blbou Dubou a Liběchovem zvedl kal z olejové vany a ucpal kanálky, co by to dělalo v těhle vracečkách to fakt nevim :) A to nemluvim o chlazení (topit v létě aby to uchladilo nic moc), o brzdách ( z brzd se začalo čudit v pěti lidech už po kilometru brždění v Tatrách) a o pneumatikách (dvacet let je dvacet let .... ) :)

Shrnutí: jenom blázen by se vydal na takovoudle cestu se stodvácou :pozor
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod medbo 28. 7. 2008 08:35

Vcera sme sa vratili zo Sardinie, cestou spät sme prespali jednu nic v Merane, ktore mozem vrele odporucat. Navigacia nas potom neplanovane poslala cez Jaufenpass, comu sme boli radi, lebo to fakt bolo super. Takze potvrdzujem, tato lokalita fakt stoji zato...

Inak podobnych cesticiek a s vyhladom na more je na Sardinii kopec, okrem toho mozem odporucit Korziku, kde sa autom da dostat tiez nad 2000 m n.m.
MB C200 CDI T-Model (S203) Sport Edition
medbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedroKV 28. 7. 2008 19:08

aha, děkuji za doplnění. Bylo by dobré editnout tvůj první příspěvek a dopsat to tam.
Hyundai Accent 1.5 CRDi mod. 2005
PedroKV
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka