Alpské průsmyky (aneb kašlete na moře)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 20. 9. 2012 18:27

Pozor na počasí :pozor

Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 30. 9. 2012 18:06

Hergot to jsem netušil, že v okolí Berchtesgadenu bude takový problém najít ubytování pro čtyřčlennou rodinu. Penzionů jako když nasere, na emaily buďto neodpovídají anebo napíší že mají plno.

Aprops nemáte někdo zkušenost, jestli tam bývá koncem října už sníh? Jestli mám jet už se zimníma gumama, nebo to zvládnu ještě na letních?
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 10. 2012 07:33

2Zdeněk: Včera sem to vzal zpátky do ČR přes Stelvio Pass, samo sebou že na autě letňáky a v pohodě, ale koncem října už bych dal zimáky, sníh na kopcích byl, silnice cestou nahoru suchá, dolů mokrá. Teplota 4°C.
dejv
dejvidek
Nováček

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 11. 10. 2012 12:48

Dík. Už jsem o tom přemýšlel a dospěl k rozhodnutí, že před cestou nasadím zimní pneu.

Je to sice 550 km většinou po dálnici, ale zase Alpy a výška nějakých 1.100 metrů. Nerad bych se probudil a ráno klouzal na letních v 10cm sněhu. :hm
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 10. 2012 13:20

Tak Stelvio Pass je cca 2700m nad mořem, ale jo bylo super. A hlavně si myslím, že koncem října by tě tam bez zimních už asi nepustili.
Byla to změna, když na Monze bylo krásně teplo, kolem 21°C a za 200km tohle :-)
dejv


Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Včera po obědě.
dejvidek
Nováček

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 11. 10. 2012 13:23

To abych si vzal teplé prádlo. :hm
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 10. 2012 13:24

A lyže :-D
dejvidek
Nováček

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 11. 10. 2012 13:29

Nestraš.

Jinak Berchtesgaden je takové předhůří Alp takže doufám, že tam ještě kalamita nebude. Uvidíme co stihneme za dva dny. Plánuji jenom lehkou turistiku, večer termály a tak. Jsem zvědavý.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 10. 2012 13:31

Tak kolem těch 2800m se už teď lyžovalo, lyžařů tam bylo plno. Nejsem lyžař, takže tam ty střediska neznám, vysloveně sme si kromě řádění na Monze chtěli užít i nějakou tu zajímavou cestu autem :)
dejvidek
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 10. 2012 06:47

Zdeněk Málek píše:Nestraš.

Jinak Berchtesgaden je takové předhůří Alp takže doufám, že tam ještě kalamita nebude. Uvidíme co stihneme za dva dny. Plánuji jenom lehkou turistiku, večer termály a tak. Jsem zvědavý.

A Eagle nest ne? Vždyt to je kousek od toho...
anonymni

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 12. 10. 2012 09:05

Uvidíme, ale spíš ne. Máme 2 malé děcka, takže nějaká větší turistika nehrozí. Pro ně bude zajímavější spíš plavba ko Konigsee, vodopády, ledová jeskyně a tak.

Co jsem četl o Orlím hnízdě příjde mi, že zase není moc o co stát. Výhled sice pěkný, ale když to srovnám s tím výletem na Kokořín ... :D

Jak říkám. Budeme tam jen dva dny takže toho stejně moc nestihneme.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 10. 2012 09:07

jojo, ten výhled je překrásnej. Ale s historií to už nemá nic moc společného. Je tam restika, kde si můžeš dát šnicla nebo wursta mit kola :-) Ale mě se tam i přesto líbilo...
anonymni

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 12. 10. 2012 09:19

Kdysi, dřív, když jsme jezdili na výlety, nebo dovolenou, jsem měl rozplánovanou cestu téměř na hodiny. Pak jsem byl *****ý, když se rodině nechtělo jít na hrad když bylo hezky a chtěli se jít raději koupat. Parchanti nevděční.

Teď už nic neplánuju. Nechávám věcem volný průběh a všichni jsme v ókeju. Takže až tam budeme, uvidíme.

Právěže všude píšou, že je potřeba jet na Orlí hnízdo brzo ráno, než tam začnou přijíždět davy turistů.
A stejné to asi bude i s tím jezerem. Takže teď babo raď.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 12. 10. 2012 11:19

ach dneska je na Grossglockenru tak kránsně :(

http://www.grossglockner.at/de/service/webcams2/
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 12. 10. 2012 11:21

Jj :love:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků