Jak vyhnat piráty ze silnici! Názor?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod řidič BOB 15. 5. 2008 14:28

Rebikvpanice píše:Nejde o plynulost, není rozdíl zda brzdím nebo předpokládám a zpomaluji, jde o to že to dělám z důvodu že někdo porušuje předpisy a tím mě nutí měnit jízdu, ptám se kde je ta tolerance rychle jedoucích?

Rabíku, jakpak víš, že ten, co za Zebou jede, porušuje povolenou rychlost??? :shock:
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod HondaMan 15. 5. 2008 14:30

řidič BOB To co popisuješ se mi stalo v uterý na D1 jedu 145 tempomat jedu levým pruhem a cca 20 metrů předemnou mi tam vjela fabie v HTP táhnoucí se 110 :oboze kdybych netušil zradu a neměl nohu na brzdě, tak ho z té jeho paštiky museli vystříhat...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 15. 5. 2008 14:31

řidič BOB píše:
Rebikvpanice píše:Nejde o plynulost, není rozdíl zda brzdím nebo předpokládám a zpomaluji, jde o to že to dělám z důvodu že někdo porušuje předpisy a tím mě nutí měnit jízdu, ptám se kde je ta tolerance rychle jedoucích?

Rabíku, jakpak víš, že ten, co za Zebou jede, porušuje povolenou rychlost??? :shock:

Je to jednoduchá otázka, kde je ta tolerance?:)

Jestli se tu chceš hádat o teorii jestli vím jestli jedeš 131 nebo 129 tak to zkoušej na někoho jiného:)
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod řidič BOB 15. 5. 2008 14:31

beat píše:
p0etrik píše:S-Tony: Ty jsi porusil predpis taky. ;)

C čem? Předjíždět stovkou kamion jedoucí 80 se může :-)

Tak si to zrekapitulujme:
a) pokud by jel také v kamionu, tak porušuje maximální povolenou rychlost pro nákladní vozidla
b) pokud by jel v osobáku, tak když odhlédnu od faktu, že 100 v levém pruhu na dálnici jezdí pouze ultrakokot, který se na tom ukájí, tak je to minimálně bezdůvodně pomalá jízda nebo bránění rychleji jedoucích vozidel v předjíždní??
Vyber si :oops:
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod HondaMan 15. 5. 2008 14:31

beat píše:
Co třeba v tom, že svým předjížděním ohrozil druhého řidiče...
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod řidič BOB 15. 5. 2008 14:34

HondaMan píše:řidič BOB To co popisuješ se mi stalo v uterý na D1 jedu 145 tempomat jedu levým pruhem a cca 20 metrů předemnou mi tam vjela fabie v HTP táhnoucí se 110 :oboze kdybych netušil zradu a neměl nohu na brzdě, tak ho z té jeho paštiky museli vystříhat...

Znám to velmi dobře... D1 jezdím 2x týdně a někdy i víckrát...a není to specifikum pouze této dálnice, ale všech :-l
Kolikrát si opravdu dám tempomat na 140-145 a jedu v klidu...vyřizuju si hovory nebo si prostě jenom poslouchám svou oblíbenou muziku a jedu na pohodu... 8-)
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 5. 2008 14:36

HondaMan píše:Co třeba v tom, že svým předjížděním ohrozil druhého řidiče...

Tak to dost těžko když tam při zahájení předjíždění za mnou nikdo nebyl.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod řidič BOB 15. 5. 2008 14:37

S-Tony: mno, to by bylo Tvoje tvrzení :D Není každý pitomec a nepodepíše první lajstro, které PČR vybleje z kompu ;-)
BTW: Ty mluvíš o tom, že to někdo do Tebe narve, když už Ty předjíždíš, ale my mluvíme o tom, že už jsem téměř na Tvé úrovni a Ty zahájíš předjíždění...
Ten, kdo to narve zezadu do předjíždějícího auta, je duševně nemocný nebo sebevrah :twisted:
Naposledy upravil řidič BOB dne 15. 5. 2008 14:42, celkově upraveno 1
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 15. 5. 2008 14:40

řidič BOB píše:S-Tony: mno, to by bylo Tvoje tvrzení :D Není každý pitomec a nepodepíše první lajstro, které PČR vybleje z kompu ;-)

Tak to je dobrej konec na téma tolerance.... a tohle se pak přenáší do provozu.
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod HondaMan 15. 5. 2008 14:41

S-Tony píše:
HondaMan píše:Co třeba v tom, že svým předjížděním ohrozil druhého řidiče...

Tak to dost těžko když tam při zahájení předjíždění za mnou nikdo nebyl.
Pkud nevidíš na vzdálenost 100m za sebe, tak na silnici nemáš co dělat...
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 5. 2008 14:45

beat píše:

Jsi opravdu tak omezeny nebo delas z neznamych pricin blbeho? Ridicak mas?

(2) Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče jedoucí za ním. Řidič musí dát znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty.
Naposledy upravil p0etrik dne 15. 5. 2008 14:46, celkově upraveno 1
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod řidič BOB 15. 5. 2008 14:45

Rebikvpanice píše:
řidič BOB píše:S-Tony: mno, to by bylo Tvoje tvrzení :D Není každý pitomec a nepodepíše první lajstro, které PČR vybleje z kompu ;-)

Tak to je dobrej konec na téma tolerance.... a tohle se pak přenáší do provozu.

Rabíku, opět jseš v panice! 8-)
Ale přikládám to znovu Tvým chabým zkušenostem. Policie jde při "šetření" dopravní nehody cestou nejmenšího odporu = vyřešit to na místě, určit vinníka na místě a hlavně použít jeden ze dvou TOP paragrafů - nedodržení bezpečné vzdálenosti a nepřiměřená rychlost (hodí se to do statistik pro expertní komise všeho druhu)... Ono ale ne vždy je všechno tak jasné, jak to na 1. pohled vypadá... ;-)
Naposledy upravil řidič BOB dne 15. 5. 2008 14:47, celkově upraveno 1
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 5. 2008 14:46

Pokud přejíždím kamion skoro 20 sekund a za mnou jede někdo kdo jede o 70 km rychleji, tak při zahájení předjíždění byl vzdálený okolo 400 metrů. A pokud je třeba dálnice mírně pravotočivá tak nevidíš nic.
Pi**si ste, to už přehaníte do absurdit. :D

Kamion předjíždím osobákem, který dá max 110 km :-)
Naposledy upravil S-Tony dne 15. 5. 2008 14:48, celkově upraveno 2
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod řidič BOB 15. 5. 2008 14:48

S-Tony: čím ho předjíždíš?? Osobákem nebo kamionem??? O čem se vlastně bavíme?
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 5. 2008 14:51

Piráty silnic nevyženeme dokud si o sobě budou myslet že jezdí bezpečně a ostatní je omezují a ohrožují. Když si pirát nepřizná že je pirát tak to je pak těžké.
S-Tony
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka