Modelová situace: Placení na benzínce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 4. 2008 07:29

Já nechal jako zástavu manželku a jel vybrat z bankomatu 8-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mabosk 29. 4. 2008 07:30

Platim vzdy s VISA kartou a ta funguje aj offline.
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 4. 2008 07:33

To bylo v době, kdy jsem ještě neměl embosovanou kartu :-[
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 29. 4. 2008 07:46

Stalo se mi to před pár lety, přifrčim škudkou na RobinOilku (dnes EuroOil) někdy takle v jednu ráno a člověk nějdřív musel nahlásit obsluze, za kolik bude tankovat. Tak sem řekl že za tisícovku, obsluha to nastavila, já natankoval a šel zaplatit. A kartou samozřejmě. Jenže se nějak nedařilo spojení s centrálou, prostě ne a ne uskutečnit platbu. Obsluha tam dokonce volala, bylo jí sděleno, že závada skutečně je, že oni to vidí taky, ale nemůžou s tím nic dělat. Tak co teď? Hotovost jsme neměl, takže prej abych něco dal do zástavy, třeba mobil. Když viděl tu mojí otřískanou šunku (Sie ME45) v ceně asi tak tří stovek tak znejistěl, a ještě když sem briskně vyndal SIMku, že teda klidně, tak radši vzbudil kolegu, za hlasitých protestů ho nasoukal ke mě do vymrzlé škudky a frčeli sme za bankomatem. No peníze nakonec dostali, ale prskal sem u toho jak papiňák protože díky tomu sem šel spát asi o 30 minut pozdějc.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 29. 4. 2008 08:05

mabosk píše:Platim vzdy s VISA kartou a ta funguje aj offline.

No minule na Orave v Zákamenom nefungovala ani slovnaft karta ani VISA. Pol hodinu som to tam zdržal, obidva stojany uzavreli lebo ešte aj z druhého stojanu (majú tam iba 2 stojany) brali na kartu.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 29. 4. 2008 08:08

Včera som chcel platiť na benzinke kartou a ta furt nešla. Po asi 5 minútach tete trklo že asi príčinou som ja lebo som po celú dobu telefonoval. :potichu
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koumeles 29. 4. 2008 08:10

Neco podobneho se uz resilo v TV...pokud ma prodejce napsany, ze muzes platit kartou a nejak se jim to pokazi, tak ti vlastne nemumozni platit a ty muzes v klidu odjet. Nemas povinost nekde litat po bnakomatech.
Koumeles
Nováček

Odeslat příspěvekod mtb_ 29. 4. 2008 08:12

koumeles - ale tú platbu musíš ajtak zrealizovať, nie?
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 4. 2008 08:40

Koumeles píše:Neco podobneho se uz resilo v TV...pokud ma prodejce napsany, ze muzes platit kartou a nejak se jim to pokazi, tak ti vlastne nemumozni platit a ty muzes v klidu odjet. Nemas povinost nekde litat po bnakomatech.

To se mi nechce věřit - jak zjistí, že chyba není na tvojí straně/kartě..?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiVi 29. 4. 2008 09:01

mam embosovanou,takze zadny problem ... problem je uu cerpacek, kde beru LPG a ten stojan patri jine firme a ta nebere platby pres karty, ovsem .. to se clovek dozvi az priplaceni ... hotovost nemam ... musi si to vyrersit po svem .. zaplatit do kasy jako benzin a te firme to proplatit. Nektere cerpacky uz to maji na LPG stojanech vyveseno - ty ignoruji a jezdim jinam :-) treba na JET, snad u kazdy jejich cerpacky je LPG a na kartu.
JiVi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dong 29. 4. 2008 09:03

MELLO píše:To se mi nechce věřit - jak zjistí, že chyba není na tvojí straně/kartě..?


Pokud na ni nejsou prachy tak to poznaj :mrgreen:

Jinak jim to vzdy vypise nejakou chybu, ktera neco znamena...napr nepodarilo se spojeni, vadna karta apod.
Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 29. 4. 2008 09:28

když sem byl malej, tatík natankoval a neměl prachy. Nechal tam jako zástavu mě, stál sem tam asi hodinu a půl než si na mě vzpomněl :(
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 29. 4. 2008 09:38

A nesla by ta situace resit nakupem na fakturu?
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skyline 29. 4. 2008 09:58

Predseda: resi se to zcela jednoduse. Sejmou otisk tve karty, podepises to a je hotovo. Pokud sis nekdy pujcoval auto u vetsi pujcovny, tak tam si jako zaruku snimaji otisk taky - funguje to tedy uplne stejne, akorat v pujcovne pak obvykle zaplatis kartou "normalne", nebo cash a otisk se znehodnoti.

Jinak co tady nekteri pisete o blbostech ze jako nemusite platit apod., to jste prosim videli kde? Kdyz nevim, tak je lepsi mlcet a nemast ostatni hloupostmi.
Skyline
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 4. 2008 10:01

Skyline : a jak se sejme otisk karty, když mám VISA elektron? :hm :mrgreen:
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků