Kritéria komfortu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod XAWAX 21. 4. 2008 16:42

Zdravím všechny,

zajímalo by mě, co je pro vás jakožto řidiče v autě nejdůležitější z hlediska komfortu. Nebo jinak, bez jakých komfortních prvků se neobejdete. Teď vyvstává otázka co je komfortní prvek, ale to nechám na vás, určitě si pod tím každý něco představí ;-)
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Posraldescu 21. 4. 2008 16:43

Začínám: sedadlo řidiče
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod m4lcolm 21. 4. 2008 16:44

pokračuji: pohodlné sedadlo řidiče. Prostě aby mě ani po 800 km v autě nebolela záda, což to moje splňuje :)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 4. 2008 16:45

Klimatizace, minimalne manualni. Elektronicky nastavitelny zrcatka a predni okna, radio s CD - to je zaklad. Potom nastupuje tempomat, ESP, automat, xenony a automaticka klima. Pak dlouho nic, potom vyhrivany sedadla, zadni okla v elektrice. O blbostech jako 'ecu misto sytice' atd se asi bavit nebudem :D

Ale jinak asi nejlepsi priplatkova vybava, kterou bych si na 100% objednal pokud ji auto ma, je vyhrivany predni sklo.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 21. 4. 2008 16:46

jinak považuju za komfortní prvek i dostatečně výkonný motor, aby člověk nemusel pořád kvedlat řadičkou :) Až po sedačkách a motoru řeším el. okna, zrcátka a klimu (v uvedeném pořadí).
Naposledy upravil m4lcolm dne 21. 4. 2008 16:49, celkově upraveno 1
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod XAWAX 21. 4. 2008 16:46

Správná odpověď :tleskani a teď bych to trošku specifikoval, sedadlo v kůži? vyhřívaný? nastavovatelný do 1000 a jednoho směru?
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 21. 4. 2008 16:47

Primarni je pohodlna sedacka ridice (cimz odpada 90% vozu na trhu), pak vnitrni prostor (cimz odpada cokoliv pod stredni tridu), pak motor a se zbytkem uz se nejak zkamaradim.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Dusan 21. 4. 2008 16:49

XAWAX píše:Správná odpověď :tleskani a teď bych to trošku specifikoval, sedadlo v kůži? vyhřívaný? nastavovatelný do 1000 a jednoho směru?

Technika nema s pohodlnosti mnoho spolecneho. Primarni jsou rozmery a jak je sedadlo zkonstruovane. Typicky ani supermoderni sedacka s ventilaci, elektricky nastavenim vseho se nevyrovna starym velmi jednoduchym sedackam z Volva S80.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 4. 2008 16:50

Kuzi ne, maximalne na bocnicich. Pokud kuzi, tak svetlou a s vyhrivanim. Sedadlo nastavitelny tak, aby se v nem dalo pohodlne sedet, pokud s autem jezdi vic nez 1 clovek tak je elektronicky nastavitelny s pameti nutnost.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 21. 4. 2008 16:50

xawax: hlavně pohodlný.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod XAWAX 21. 4. 2008 16:52

Dusan píše:
XAWAX píše:Správná odpověď :tleskani a teď bych to trošku specifikoval, sedadlo v kůži? vyhřívaný? nastavovatelný do 1000 a jednoho směru?

Technika nema s pohodlnosti mnoho spolecneho. Primarni jsou rozmery a jak je sedadlo zkonstruovane. Typicky ani supermoderni sedacka s ventilaci, elektricky nastavenim vseho se nevyrovna starym velmi jednoduchym sedackam z Volva S80.

jasne, ale tim nastavenim se da obcas dosahnout nejakyho vysledku... tim myslim ze z nepohodlny udelam prumerne pohodlnou, atd..
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kefish 21. 4. 2008 16:52

Ja jsem si hodne navykl na loketni operku.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod XAWAX 21. 4. 2008 16:53

m4lcolm píše:xawax: hlavně pohodlný.

ok, a co ti definuje tu pohodlnost? kdyz to teda neni nastavovani, co teda? material? rozmery?
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XAWAX 21. 4. 2008 16:54

kefish píše:Ja jsem si hodne navykl na loketni operku.

beru, ja si bez ni taky nedokazu predstavit svoje auto. A jestli ma v sobe odkladaci prostor nebo treba cd-changer je ti jedno?

koukam ze vsichni pisete ze sedacky jsou to nejdulezitejsi.. co potom? nasedujte Goggyho, ten to napsal prikladne ;-]
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Posraldescu 21. 4. 2008 16:56

Pokračuji: volant
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Další stránka