Osoba blízká

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod řidič BOB 18. 2. 2011 16:24

SLegacy píše:řidič BOB: Výchovné ty body sice jsou, ale trest to není. Jestli děláš na SKPV, tak víš, že za trestný čin v dopravě pachatel dostane od soudu trest a následně mu město podle charakteru skutku ještě připíše body. Kdyby byly body trestem, tak by se jednalo o dvojí potrestání za totéž (v jednom případě soudem a ve druhém městem), což by bylo nepřípustné. Ale není to tak..

To, že to nejpojmenujeme "trest" ještě neznamená, že prakticky to trest je ;-) A zrovna pro ty movitější to je trest horší než peněžitá sankce.
BTW: kromě bodů ale také dostane ještě pokutu... Takže to máme trest podle TZ + body + pokuta 8-) A teď se můžem dohadovat, co je trest a co není... Znovu ale opakuji, že TČ je něco jiného než přestupek. Jako právník bys ten rozdíl mohl také vnímat.
SLegacy píše:Toto ale podle mě nenastane, když k daňovému přiznání se nedostanete ani vy na SKPV, ani státní zástupce a dokonce ani soud, pokud nejde o daňový delikt.

To jsi mne asi nepochopil, takže ještě jednou: úřednící se již dnes dostanou do mnohem více databází a mnohem snadněji než příslušníci PČR. Taková je realita.
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SLegacy 18. 2. 2011 16:33

"To, že to nejpojmenujeme "trest" ještě neznamená, že prakticky to trest je." - No když to bereš takhle, tak pak je samozřejmě trestem třeba i to, že se ti do vedlejšího bytu jakom sousedi nastěhují nepřizpůsobiví spoluobčané, kteří ti tam budou chlastat a vyřvávat za zdí do čtyř do rána, takže půjdeš do práce nevyspalý a oni si po spánku odpoledne zajdou na úřad pro dávky. V žádném zákoně to není, ale pro tebe je to prakticky vzato trest a sakra citelný :-)

-- 18. 2. 2011 17:37 --

řidič BOB píše:BTW: kromě bodů ale také dostane ještě pokutu... Takže to máme trest podle TZ + body + pokuta 8-) A teď se můžem dohadovat, co je trest a co není...
Tohle je blbost. Pokud dostane trest(-y) podle TZ, tak město už nemůže nic víc, než to podle rozsudku zapsat do EKŘ a zapsat odpovídající počet bodů. Nic víc. Město už za totožný skutek nemůže dávat ještě nějakou pokutu atd. Jestliže by se to stalo, je to nezákonnost a právní cestou je možno jí napravit.

Pokud v takových věcech běží o nějaké prachy, tak to může být jedině peněžitý trest uložený podle TZ soudem.

-- 18. 2. 2011 17:42 --

řidič BOB píše: To jsi mne asi nepochopil, takže ještě jednou: úřednící se již dnes dostanou do mnohem více databází a mnohem snadněji než příslušníci PČR. Taková je realita.

To jsem netušil a nenapadlo mě, že by magistrátčíci měli širší přístup do všemožných databází, než PČR, a s menším (nebo dokonce žádným) rozsahem kontroly důvodnosti přístupů, než u PČR. Pokud to tak fakt je, tak je to samozřejmě špatně.
SLegacy
Nováček

Odeslat příspěvekod Hyza 18. 2. 2011 16:52

rozdil mezi nastehovanim sousedu a udelenim bodu, ktery vidi i blbec, je ten, ze nastehovani neprizpusobivych sousedu si pravdepodobne nezapricinil postizeny sam svym konanim ktere prekracovalo nejake meze zakona.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 18. 2. 2011 17:00

No, už aby to prošlo, hnedle bude naplněná státní kasa a nám normálním lidem možná snížej daně. :-)
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod SLegacy 18. 2. 2011 17:07

hyza píše:rozdil mezi nastehovanim sousedu a udelenim bodu, ktery vidi i blbec, je ten, ze nastehovani neprizpusobivych sousedu si pravdepodobne nezapricinil postizeny sam svym konanim ktere prekracovalo nejake meze zakona.

Uznávám, tak dám vhodnější příklad. Někdo pojede autem na STK a vyhodí ho třeba s tím, že mu nesvítí několik světel a má narušený kord na pneumatikách. Tzn. technickou nedostane, musí dát závady do pořádku, pak jet na STK znovu a zaplatit poplatek za opakovanou prohlídku. Toto vyhození od STK je důsledek konání (možná spíš nekonání :-)) ) provozovatele auta překračujícího meze zákona a přesto to není trest, i když to tak prakticky vypadá...
SLegacy
Nováček

Odeslat příspěvekod apex 18. 2. 2011 17:08

ultima__ratio píše:No to se ještě ukáže, v Nizozemí je to velice účinné.
Prosimtě všimnul sis za co jsou dnes většinou trestáni (zatím pouze) řidiči? BTW jaký "problém" se tím (co se snažít obhájit) podle tebe vyřeší?

j3s píše:Ne, bude to tak trochu pro lidi. Pro ty, co je "střelci" s vědomím nepostižitelnosti ohrožují.
Tak tahle je taky dobrá! 8-S Ty střelce už snad eliminoval BS a smečka R36, ne?
Support Bacteria - it´s the only culture some people have!
apex
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod jandaxx 18. 2. 2011 20:13

SLegacy píše:
jandaxx píše:
SLegacy píše:ulima__ratio: Jasně, já to ale myslel dál, nad rámec navrhované hmotné odpovědnosti provozovatele vozidla. Jinak řečeno - že by si zákonodárci řekli: proč to vlastně řešit hmotnou odpovědností, proč nejít dál a rovnou nezrušit v zákoně o přestupcích/o obecní policii/o Policii ČR/ve správním řádu možnost odepřít výpověď proti sobě nebo osobě blízké, prostě uzákonit povinnost pravdivě sdělit, kdo vozidlo řídil (ta tu je už teď), ale nově i v situaci, že to byla osoba blízká nebo dotyčný osobně? Kdyby je napadlo toto, co by jim v tom zabránilo, pokud by měli dostatek hlasů na prohlasování? Podle mě nic. Ono se sice argumentuje Ústavou nebo Listinou ZPS. Ale četl jste to někdo? Viz čl. 37/1 Listiny: "Každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí TRESTNÍHO STÍHÁNÍ sobě nebo osobě blízké.". Z toho podle mě plyne, že v případě trestných činů (řízení podle trestního řádu) zrušit právo nevypovídat proti sobě a osobě blízké nepochybně nelze, bylo by to protiústavní. Ale pokud by toto právo bylo zrušeno u PŘESTUPKŮ, v rozporu s ústavním pořádkem by to nebylo (u přestupků je toto zákonem zakotveno jen "dobrovolně", nad rámec ústavy).

Je vidět, že tomu moc nerozumíš.

:?:
A co tahkle nějaký věcný argument, který by vyvracel to, co píšu? Ten by nebyl? Mě vždycky hrozně "baví" ti, co něco šmahem odbydou s větou "ty tomu nerozumíš" a tečka. Otázky související s právem jsou můj denní chleba, ale pokud je jandaxx ústavní právník, potom má samozřejmě kvalifikaci lepší a rád se nechám poučit.

Tak věcných argumentů a faktické rozebrání trestného činu a přestupku z pohledu odmítnutí vypovídat proti sobě samému a proti osobě blízké bylo zde i jinde rozebráno již tisíckrát. A já opravdu nemám sílu to zde znovu opakovat. Snad jen, že v tomto směru je přestupek i trestný čin postaven na stejnou úroveň. Ostatní si dohledej sám. Já tady od toho nejsem.

-- 18. 2. 2011 20:19 --

robbert píše:Ono úplně stačí to, co se do médií dostane. Viz třeba nápad zrušit cedule u měření MP. Já tak nějak doufal, že se měří pro to, aby se jezdilo pomaleji tam, kde to má význam, prostě u škol, nemocnic atd... A tam ta tabule vůbec nevadí, ale zase to je o plnění obecních pokladen. Ach jo... Nejezdím rychle, ale občas to člověk přece jen neuhlídá, a to, co se chystá mě přijde docela šílené. přiznávám, že jsem ještě nikdy nevyužil osoby blízké ani nic podobného, ale už z principu jsem proti jejímu "přizpůsobení". Stejně tak ty další úpravy ke "zvýšení bezpečnosti" mě přijdou spíše jako snaha získat více peněz stůj, co stůj. Kdyby se opravdu na silniccích objevilo více policajtů, mělo by to větší efekt než nějaké pokuty a bodové systémy, ale to by chtělo aby někdo myslel a pracoval, a to se tady bohužel ještě nějak nenosí.

Tady se shodnem. Cedulová úprava zákona byla zcela jasná reakce na rejžování ze strany MP, potažmo obcí. Nikomu nevadí měření u školy v 8 ráno, kdy je tam opodstatněná třicítka. Ovšem bát se, že když tam ve dvě ráno pojedu 50 tak dostanu flastr 2 litry? Pokud by se MP chovala alespoň stejně solidně jako PČR, tak tady žádný cedule nejsou. Za tohle má Huml obrovký - Slint, že ten, kdo dodržuje, se ničeho bát nemusí, prosím nikdo nevytahujte. O to tady nejde. Jde o férový vztah ruka zákona versus řidič. A ta férovost se u MP limitně blíží nule. Narozdíl od PČR, která má aspoň trošku soudnosti.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jandaxx 18. 2. 2011 20:29

SLegacy píše:
hyza píše:rozdil mezi nastehovanim sousedu a udelenim bodu, ktery vidi i blbec, je ten, ze nastehovani neprizpusobivych sousedu si pravdepodobne nezapricinil postizeny sam svym konanim ktere prekracovalo nejake meze zakona.

Uznávám, tak dám vhodnější příklad. Někdo pojede autem na STK a vyhodí ho třeba s tím, že mu nesvítí několik světel a má narušený kord na pneumatikách. Tzn. technickou nedostane, musí dát závady do pořádku, pak jet na STK znovu a zaplatit poplatek za opakovanou prohlídku. Toto vyhození od STK je důsledek konání (možná spíš nekonání :-)) ) provozovatele auta překračujícího meze zákona a přesto to není trest, i když to tak prakticky vypadá...

To je ale velmi hloupý příklad. STK je totiž soukromý podnik. Takže Ty zaplatíš za práci, kterou STK musí vykonat znovu. To je stejné, jako kdybys řekl, že žák v autoškole neudělá jízdy a když je opakuje, tak je musí zaplatit a vypadá to jako trest. Taky to není trest. Jen platí za opakování zkoušky. Takže prosím o jiné přirovnání. Tohle se nepovedlo :-!

-- 18. 2. 2011 20:30 --

řidič BOB píše:
ultima__ratio píše:No, už aby to prošlo, hnedle bude naplněná státní kasa a nám normálním lidem možná snížej daně. :-)

Že jsi blbec, to už tady všichni vědí...ale že i naivka :hm

Ty jsi to BOBe nepochopil. On to nemysli vážně. Je to jen chytrá provokace. Takové to podprahové vnímaní. A on předpokládá, že se někdo chytne.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod řidič BOB 18. 2. 2011 20:32

SLegacy píše: Tohle je blbost. Pokud dostane trest(-y) podle TZ, tak město už nemůže nic víc, než to podle rozsudku zapsat do EKŘ a zapsat odpovídající počet bodů. Nic víc. Město už za totožný skutek nemůže dávat ještě nějakou pokutu atd. Jestliže by se to stalo, je to nezákonnost a právní cestou je možno jí napravit.

Já ale nikde neříkám, kdo ten peněžitý trest uděluje :pozor

-- 18. 2. 2011 20:33 --

jandaxx: já vím... Rád mu udělám radost - mě to nic nestojí a dobře se u toho bavím :D
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PiratSilnic 18. 2. 2011 21:35

clovek sem nakoukne a nestaci se divit, jaka sadlomasochisticka naivni individua, ktera si lebedi v utahovani sroubu a pod bicem eunuchu se ve spolecnosti vyskytuji... je to asi jen smutnym obrazkem zbytku vymatlane spolecnosti lacnici v TVH@vna po sve pravidelne davce piratsvi...

jen verim ze na tyhle obhajce represi dopadnou represe jako prvni a v nejvyssi mozne mire, to by byla pekna satisfakce.... chtel bych pak videt ty kysely drzky ;-)
PiratSilnic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tomlaurin 18. 2. 2011 21:36

A jako za co by to na nás mělo dopadnout? Za to že jezdíme dle předpisů? To jsi naivní maximálně tak ty :-D
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast

Odeslat příspěvekod PiratSilnic 18. 2. 2011 21:44

ze by potrefena? ;-) az te bude buzerovat nejakej nergamot na umely 30ce kde byla dycky v pohode 50 a Vita ti napali pokutu dle prijmu, tak si to povime...
PiratSilnic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PzKpfw VI Tiger 18. 2. 2011 21:46

Tak zrovna on by mohl na pokute podle prijmu jeste vydelat :D
PzKpfw VI Tiger
Nováček

Odeslat příspěvekod tomlaurin 18. 2. 2011 21:46

Myslíš podle přijmu který mam už kolik let na nule? :-D
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka