Osoba blízká

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m4lcolm 17. 3. 2009 15:14

Padesátka mi nevadí, ale tahle vesnice s třícitkama čvrt kilometru do pole od posledních domů, kde ty značky bývaly dříve, a radary v poli postavené ve stejnou dobu, mě fakt sere...
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 3. 2009 15:15

m4lcolm píše:Padesátka mi nevadí, ale tahle vesnice s třícitkama čvrt kilometru do pole od posledních domů, kde ty značky bývaly dříve, a radary v poli postavené ve stejnou dobu, mě fakt sere...

+1
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod messy 17. 3. 2009 15:16

opatt píše:Ridic za nic nemuze. To jen predpisy a auto. Howgh :D :D :D

Ja by som bol za sprisnenie trestov, ked niekto zavini nehodu. Ale ako je mozne, ze niekto kto uz 5krat bural ma este stale papiere a ten co par krat porusil rychlost ich uz nema? Kto je nebezpecnejsi?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 3. 2009 15:18

Ber v úvahu, že není nehoda jako nehoda...
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Šponty 17. 3. 2009 15:20

Zrovna pár dnů zpátky sem byl na večeři v restauraci a jak sem večer parkoval u chodníku nevšim sem si že stojím u žluté čáry, po půl hodině vidím venku blikající policejní auto tak se tam jdu podívat a na autě už byla botička a příslušnící už vše fotily a sepisovali :))....řekl sem co je za problém a oni jestli je auto moje a že špatně parkuju, tak říkám že je auto moje ale že sem s ní sem nepřijel já ale osoba mě blízká :)...tak se jenom usmál, řekl že výmluva dobrá a že to nebude zdržovat protože by stejně nic neudělali, sundal botičku a jel pryč :)...za ušetřený 500,- sem si dal dobrou večeři :))
Notebook ASUS PRO66i - Windows 7
Šponty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 17. 3. 2009 15:25

Máš štěstí, strážník byl pěkný měkkota :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod m4lcolm 17. 3. 2009 15:26

Co jiného měl dělat? Obvykle strážník moc dobře ví, jestli ho mají nahraného přes kamerový systém, nebo jestli si může trhnout nohou...
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 3. 2009 15:32

Hmm, to měl zase jednou někdo ščéščí :-P
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod speleo 17. 3. 2009 15:43

Obvykle strážníci botičku nesundají, dokud nedostanou pětikilo a může se dotyčný odvolávat třeba na pánaboha :) To samý s odtahem. Dokud nezaplatí pokutu a parkovné, nikdo mu auto nevydá a může jezdit do té doby třeba tramvají.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 3. 2009 15:46

A jakym pravem muzou zadrzovat soukromy majetek? Bych si zavolal odtah, nechal si to i s botickou odvezt na zahradu a pak bych si to nechal po vyreseni prestupku vsechno zaplatit ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 3. 2009 15:50

na odtahovem parkovisti ti opravdu auto po zaplaceni nedaji a to, jestli to ridils ty, nebo matka, nebo panbuh neresi. jen v pripade neopravneneho odtahu mas moznost penize pres ourady vymahat zpet.

boticku jsem jeste nedostal a nemusel resit, takze nevim .. ale uz vickrat jsem narazil na tvrzeni, ze ti ji musi sundat i kdyz nezaplatis... ale to spis uvedou na pravou miru jini :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod speleo 17. 3. 2009 15:51

Vždyť je úplně jedno jestli u toho fyzicky ještě jsou, nebo ty přijdeš až k obutýmu autu a oni nikde.
Byl jsem svědkem toho, jak se podobný maník na strážníky rozčiloval, ty po něm chtěli prostě pětikilo, ten že to nezaplatí, tak pánové strážníci nasedli a odjeli, maník se někam vypařil, do 15-ti minut tam byla odtahovka MP a už ho vezli na odstavné parkoviště. Prostě smolík. Na jakým principu, jakým právem nebo neprávem nevím, prostě to tak bylo a co kdo porušil nebo neporušil nezkoumám. na rozbor tu máme jiné rádobyprávníky.

speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod michalcewr 17. 3. 2009 15:51

Tak botu jsem vyhádal bez pokuty taky, byl tvrdej ale od začátku nám bylo oběma jasný že nemá šanci :) Alespoň se mi pomstili tak, že vyplňovali ten formulář, kde je Jméno, občanka, SZP přes 20 minut. A nebo uměl jeden číst a druhej to psal :D

Každopádně, dá se nějak neplatit odtáhnuté auto (myslím odtah, ne pokuta). Zatím jsem to zažil 2x a ti fízli na záchytných parkovištích jsou fakt strašný.
michalcewr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 17. 3. 2009 15:55

počkáme si na právní rozbor od místních hobby právníků, samotného by mě to zajímalo jak to nebo neni. Já jen popisuju sitaci, která reálně nastala před mýma očima a nekomentuju na jakém základu nebo právu.

speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Skyline 17. 3. 2009 15:55

opatt píše:To Skyline: OK, vyuzivani zakona k potlacovani buzerace je mozna fajn, ale cim ti ta "buzerace" vznikla? Nebylo nahodou tim, ze pro nekoho proste neplati urcita pravidla? Kde je rozdil mezi buzeraci a uzitecnou veci? Jde o konkretni pripad, ne? Buzeraci si predstavuju tak, ze nekdo furt hleda a hleda, az si najde duvod k represi. Kdyby chtel stat cilene buzerovat (a pravda, obcas k tomu nema daleko), tak tech nastroju by tu bylo, to bychom se jeste divili (staci zajit 20 let zpatky a dal). Tim padem si myslim, ze o skutecne buzeraci toho jeste moc nevis. Pouze hajis ty, kteri zneuzivaji zakona, ktery ma chranit nevinne. Jsi-li nevinny, vyuzij ho, proto tu je. Jsi-li vinny, stahni ocas a zpytuj svedomi. Co na to rici? Kdo je bez vinny, at hodi kamenem? Samozrejme, ze ne, ale proc se tim chvastat? Kdo neni prase, ten je ovce?

To jsou ale hlouposti... Takze:
- nevinny jsi mily opatte do chvile, nez ti dokazi opak, i ten vrah ma pravo nevypovidat a nevidim tedy duvod, proc by mel byt ridic o toto pravo ochuzen, je snad horsi?
- pokud se citis tim, zes jel na 50 v polich 55 vinen, klidne se bez nabonzovat, nicmene nadavat pak ostatnim, ze to neudelaji je jednoduse hloupe
- stat hledal a hledal duvody k represi a v buzeraci za rychlost je nasel - je to snadne, hodne to sype a lze to aplikovat selektivne, tj. spratelene subjekty vyjmout a netrestat, tez velmi snadno;
- deleni sveta na "prasata" a "ovce" je hodne skutecne tak akorat te "ovce", ktera nechce pripustit, ze je i jina cesta; zpytovat svedomi bys mel predevsim sam
- rozdil mezi buzeraci a uzitecnou veci v pripade rychlosti je velmi, velmi jasne definovatelny a kdyby to nekdo udelal, jiste zjisti, ze v 99% jde u nas v pripade mereni rychlosti o buzeraci. Jak si tedy tu definici predstavuji?

Radar patri tam, kde jsou caste nehody Z DUVODU NEPRIMERENE RYCHLOSTI. Po instalaci OZNACENEHO radaru pocet nehod KLESNE.

Pokud je radar na miste, kde k zadnym nehodam nedochazi a kde jeho instalace tedy nic nezmenila, pak je to buzerace.

Neoznaceny radar je buzerace.

Mereni "za bukem" je buzerace.
Skyline
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka