Hotovo: Za zbytečný výjezd policie budeme platit!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod honzapm 8. 4. 2008 22:09

Takže dnes se dohodly pojišťovny a Ministerstvo vnitra. Policii budeme muset zavolat při škodě nad 100.000 Kč. Pokud si škodu odhadnete špatně a policii zavoláte i při škodě nižší, výjezd policie zaplatíte.

Jaký na to máte názor? Podle mě nehoráznost naprosto neslýchaná. Doufám taky, že nám ministerstvo bude platit stejné kurzy, kterými procházejí odhadci a soudní znalci.
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myndel 8. 4. 2008 22:12

Pořád ještě věřím, že se nedohodnou poslanci, resp. dohodnou a pasáže o soukromých radarech a placení výjezdu policie zruší
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod honzapm 8. 4. 2008 22:14

mám pocit, že radary v soukromých rukách odpískali... placení výjezdů ale ne
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 4. 2008 22:15

Ted o tom byla diskuze na ct24.. Huml měl celkem správnej názor - Proč je kua nějakej limit kdy se má a nemá volat policie? Stejně pojištovna cáluje tak co.. Jde o viníka
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod myndel 8. 4. 2008 22:16

Jen tak mimochodem, ještě mne vyděsil tento citát z tohoto článku :

"Ušetříme síly na větší dohled a odhalíme více přestupků ještě předtím, než k nim dojde," řekl šéf dopravní policie Martin Červíček.

Chystá snad policie nějaký PreKrim nebo něco takového? Jak chce červ odhalovat přestupky ještě než k nim dojde, to mi teda vysvětlete...
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 8. 4. 2008 22:17

debilita, ale ona určitě pujde najít klička, jak se tomu placení vyhnout, i když ta škoda bude menší...
jannnn
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod myndel 8. 4. 2008 22:18

Předseda - Huml mi přišel jako jeden z mála dopravních expertů, kteří mají jakž takž normální názory. Asi proto musel odejít...
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 8. 4. 2008 22:18

marek: jj. souhlas. To není jak ti experti co se bouřej proti tomu aby se odmazali nějaky body za absolvování školy smyku :roll:
Naposledy upravil Předseda dne 8. 4. 2008 22:19, celkově upraveno 1
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod myndel 8. 4. 2008 22:19

jannnn - už to vidím, přideje policajt, řekne že je to jenom 80, tak ti poradí abys rozflákal jetě jedno okno a druhej světlomet, pak by to na těch 100 melo vyjít :D
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m4lcolm 8. 4. 2008 22:19

langer je debil, tohle nemůže soudný člověk myslet vážně... :-l
Naposledy upravil m4lcolm dne 8. 4. 2008 22:20, celkově upraveno 1
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod honzapm 8. 4. 2008 22:20

Předseda píše:Ted o tom byla diskuze na ct24.. Huml měl celkem správnej názor - Proč je kua nějakej limit kdy se má a nemá volat policie? Stejně pojištovna cáluje tak co.. Jde o viníka

právě tu diskusi jsem sledoval a tak jsem se *****... promiňte rozlítil, že jsem si tu hned musel vylejt srdíčko... za výjezd policie platím (pokud se seknu v odhadu), za doktora a léky platím, za všechno platím - může mi někdo říct, na co jsou daně?

ale nic, nechci odvádět diskusi od tématu...
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 8. 4. 2008 22:21

honzapm: právě, že to je velmi k tématu. Z čeho se platí policie? Z našich daní, a když ji potřebujeme, budem za to platit znovu...
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myndel 8. 4. 2008 22:25

honzapm - což o to, poplatky u doktora jsou proto, že češi si zvykli chodit za doktorem neskutečně často. Jenže u policii tu paralelu nenacházím, přijde mi, že takto budu zanedlouho hradit i to, když mi někdo vylomí dveře od baráku, policie nenajde škodu do 100, takže výjezd zaplatím... Totéž když mi někdo něco ukradne, přestane policie vyšetřovat ukradený modily, peněženky... pokud jejich hodnota nebude aspoň 100 tisíc?
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod honzapm 8. 4. 2008 22:26

Navíc o odhadech škod policie si myslím své. Ženou mě k tomu 3 zkušenosti za posledních 6 měsíců. Z těch tří případů se dva staly mě (pokaždé jako poškozený) a jeden mému kamarádovi (taky jako poškozený) a sledujte:

- 1. nehoda: odhad policie 45000 Kč, skutečná škoda 78000 Kč
- 2. nehoda: odhad policie 50000 Kč, skutečná škoda 92000 Kč
- 3. nehoda: odhad policie 10000 Kč, skutečná škoda 36000 Kč

Sami policisté to nepoznají a já to mám poznat???
honzapm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzapm 8. 4. 2008 22:29

Předseda píše:Ted o tom byla diskuze na ct24.. Huml měl celkem správnej názor - Proč je kua nějakej limit kdy se má a nemá volat policie? Stejně pojištovna cáluje tak co.. Jde o viníka

Přesně tak. Nejlepší by tedy bylo zrušit limity a volat jen v případě, že dojde k poškození majetku třetí strany, nebo že se účastníci nedokáží dohodnout na zavinění. Ale tenhle paskvil, který modré vnitro připravilo je nad mé síly chápání.
honzapm
Kolemjdoucí

Další stránka