Alpské průsmyky (aneb kašlete na moře)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ale 5. 6. 2023 17:22

Tak, ještě měsíc musím vydržet :)
C220d (S206)
ale
šek
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 5. 6. 2023 17:34

to už tam bude narváno a čeká tě frustrace v podobě jízdy za karavanem.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 6. 2023 17:37

ace2 píše:Dobrý! já byl na Jaufen pass.

https://www.google.com/maps/@46.8391228 ... ?entry=ttu

najs to clio, kolik už jsi nalítal?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ale 5. 6. 2023 17:41

ace2 píše:to už tam bude narváno a čeká tě frustrace v podobě jízdy za karavanem.


Jedu to tentokrát v týdnu, snad to nebude taková hrůza. A hlavně, na rozdíl od minulých let to tentokrát bude v naftovém kombíku, takže... :D

MV_cz píše:najs to clio, kolik už jsi nalítal?


Zajisté myslíš to Twingo z fotky? :)
C220d (S206)
ale
šek
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 6. 2023 17:48

ace2 kdes to splašil, takovej povoz? :-O
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 5. 6. 2023 17:51

Nekenieh píše:Barva sedí k počasí, možná ho i přivolává.

Jo, k počasí sedí. Když je zataženo, barva je tmavá, když je slunečno, je podstatně světlejší.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 6. 2023 17:53

ale píše:
ace2 píše:to už tam bude narváno a čeká tě frustrace v podobě jízdy za karavanem.


Jedu to tentokrát v týdnu, snad to nebude taková hrůza. A hlavně, na rozdíl od minulých let to tentokrát bude v naftovém kombíku, takže... :D

MV_cz píše:najs to clio, kolik už jsi nalítal?


Zajisté myslíš to Twingo z fotky? :)

jo přesně tak 8-D :oops: :nenapadne

-- 5. 6. 2023 18:54 --

Lukas063 píše:ace2 kdes to splašil, takovej povoz? :-O

to tu někdy psal, však sháněl někoho, kdo mu pro to pojede někam do horoucích *****í :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 5. 6. 2023 18:08

jo je to Twingo jsem koupil jako perspektivního youngtimera ze Stuttgartu. Majitelka 73. letá ženská, auto celý život v garáži. Když jsem to koupil tak to mělo najeto 47.000km, ted to má něco přes 51tis asi.

Je to 2003 edice Beach s fofr střechou a tím nejsilnějším 75hp 16V motorem (tedy ten z Clia)

to auto je naprosto skvělý a miluji ho. Pokaždý kdy do toho sednu tak mám usměv od ucha k uchu a dělá mi radost. Takové to auto co vás něčím baví a nemusí to nutně být Porsche za 4 mega. Plán si ho nechat "napořád"

Pointa je to že jsem chtěl nějaký auto co budu mít ve Španělsku. Něco jednoduchýho kde můžu odpojit baterku, něco co bude levný provozovat a bude mít i nějakou duši a praktičnost. Twingo 1. generace tohle všechno splnuje. Má skvělý velký kufr, je pohodlný, má to ten fofr hadr což jsem chtěl právě, takže je to takové jakože cabrio a jak to má velká okna tak je z toho auta skvělý panoramatický výhled.

Hele fakt z toho mám děsnou radost z toho auta. Chtěl jsem něco co bude retro stylovka.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ale 5. 6. 2023 18:11

Pěkně :tleskani A souhlas, první generace Twinga je skvělá :)
C220d (S206)
ale
šek
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 6. 2023 18:14

tak s tím motorem to i slušně lítá, ne?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 5. 6. 2023 18:16

jj, má nejvíc vychytávek a nejvíc charisma. Chtěl jsem nějakou pastelovou barvu a kombinaci 16V, střecha a klima, ale bylo to nesehnatelný ve stavu. Tak jsem oželel klimu a sehnal jsem kus který vypadá jak co by vypadl z linky. Myslel jsem si že absence AC bude ojeb, ale vůbec. Otevřený okna k tomu stylu prostě patří a ani jednou klima za celou cestu nebyla potřeba. Prostě old school feel. Skvělý, byl to dobrý nápad.

-- 5. 6. 2023 19:27 --

Tak slušně lítá… nemám zkušenost s tím slabším motorem. Já bych to definoval že je to "statečný bojovník" :D nemáš pocit že by to bylo líný, ale ve finále nikdy rychle nejedeš. Okresky jsou v pohodě samozřejmě, na dálnici bych řekl že je sweet spot rychlost 115 km/h tacho kdy to zní spokojeně. Jako maximálku to má údajně 160, ale chceš na to být hodnej. Takže dálniční rychlosti to dá, brzda provozu to není, ale levej pruh na dálnici je na předjíždění ještě těch pomalejších. Co je dobrý je to, že je to uvnitř fakt prostorný a má to velký a pohodlný sedačky, takže na cestování dobrý.

Navíc Twingo má skvěle řešený kufr. Bud můžete jen složit opěradla, jasně. Ale Twingo umí lavici i posunovat… jasně, ale co je skvělý, že se dá lavice uplně překlopit a můžete udělat v kufru plochou podlahu a naložit cokoliv. Proto jsem si nakonec vybral Twingo, můžu tam naložit 2 full size kufry z letiště a nákup k tomu.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 6. 2023 18:55

:tleskani
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 6. 6. 2023 17:47

Malé shrnutí z cesty. Stelvio je vhodné leda tak pro nadšené cyklisty nebo motorkáře. Na auto nic moc. Leda tak první část z východní strany mezi Prato Allo Stelvio a Trafoi. Tam je silnice dostatečně široká a dá se na ní vyblbnout. Italské silnice obecně ve znatelně horší kvalitě než Rakousko a Švýcarsko.
Doporučuji projet si Val Müstair - Zernez. Krásná široká silnice, krásná příroda a krásné jízdní zážitky.
Dále stojí za projížďku Albulapass.

Přijde mi, že rok od roku je na německých silnicích víc a víc kokotů s německou SPZ. Italové jim značně sekundují. Dát si v Itálii v restauraci jídlo během odpoledne může být problém. Mohou vařit až večer. To se ve Švajcu nestane. Tam je zatím stále vše pünktlich. Aspoň jsem měl kliku.

Alpy mě nemají rády. Udělalo se hezky zrovna když jsem odjížděl...
back.jpg
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 6. 6. 2023 20:39

Stelvio je moc hezký místo, ale je tam prostě moc narváno. Ideálně si Stelvio naplánovat na všední den na hodně ráno a to myslím třeba 6-7 hodina ráno. Rozbřesk je třeba v 5:15 tak se dá když se chce.

Později je tam už provoz. A víkend je uplně no go. Jsou tam regulérně zácpy stojích aut. Navíc tam jezdí pumpičkáři, klubová setkání, samozřejmě karavany.

Takže načasování je klíčové. Navíc Stelvio je prostě uzké a proto tam provoz moc nefrčí.

https://youtu.be/bBzG43dOc9U?t=420

Sem tam jel minulej rok, uplně na nové motorce na prvním výletě, naloženou, žádné zkušenosti ale o to vyšší odhodlání. Dodnes nevím jak se mi povedlo jí nepoložit, nahoru jsem vyjel uplně sesranej :D byl jsem si jistej že to v některé z těch zatáček položím. Kdybych věděl že to tam občas někdo zahodí jako viz to video tak bych neváhal a taky zahodil :D
Naposledy upravil ace2 dne 6. 6. 2023 20:47, celkově upraveno 1
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 6. 2023 20:44

tvl co to je za lopatu :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků