Přituhuje !!!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Přejete si zpřísnění dopravních předpisů?
ano 52 %  30%  [ 52 ]
ne 104 %  60%  [ 104 ]
je mi to jedno 17 %  9%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 173

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 2. 2023 12:13

impact píše:V padesáti nemáš moc šancí reagovat na chodce a cyklisty.

To jen když zrovna řídím po deseti pivech :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 3. 2. 2023 12:20

impact píše:V padesáti nemáš moc šancí reagovat na chodce a cyklisty. Na osmdesát se mezi bloky ani nerozjedeš, bys musel mít ten dvoulitr. :)

Mně se líbí ten model, kdy 50 je jenom na hlavních (širokých, oddělených) silnicích jako je magistrála a všude okolo mezi baráky je zóna 30.


V aglomeraci, kde je značka na každých 20 metrech, nemáš moc šancí reagovat na cokoliv. Tak jich ještě přidáme víc. Místo řízení a sledování situace řidiči dneska stejně stráví 80% pozornosti tím, co smí nebo musí.
Snad si nemyslíš, že si při kličkování mezi ostrůvky, retardéry, malůvkami pro cyklisty, .....všimnu nějakého cyklisty.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod tslany 3. 2. 2023 13:00

Musíš si tu ulici představit jak okruh, pak mezi těmi ostrůvky kličkuješ úplně přirozeně a ladně.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 3. 2. 2023 13:09

Nejvíc do toho kecají a vymýšlejí kokotiny ty, co buďto nemají auto nebo jezdí jak připosraný, protože to neumí. Dnes mě rozesmál frajer na tramvajový zastávce u nás v Podolí. Leta tam byl kolem Vltavy obousměrný dvoupruh, takže se jezdilo krásně. Kdo chtěl jet jak připosranej, tak jel, kdo chtěl jet rychleji, prostě jel rychleji. Před cca 3-4 rokama z pravýho udělali parkovací místa, kde často nikdo nestojí. Takže když někdo jede na nesmyslný padesátce (mohlo by být klidně 70 a nic by se nestalo) třeba 35, tak ho prostě objedu tím bývalým pravým pruhem. Dnes jsem rychlostí tak 60-65km/h takhle podjel dva "závodníky" a pán na tramvajovém ostrůvku na mě hystericky ukazoval, jestli jsem se nezbláznil. Opravdu bych "chtěl" mít starosti takových lidí.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod tslany 3. 2. 2023 13:14

Bolo.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 3. 2. 2023 13:14

už bylo někde na smeťáku
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 3. 2. 2023 13:23

Jojo, Bali bolo.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 3. 2. 2023 14:13

***** smradlaví zelení.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 2. 2023 14:21

Preeeesne
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 3. 2. 2023 14:35

Tomas B píše:už bylo někde na smeťáku


Ok, omlouvám se za zbytečnou uhlíkovou stopu, kterou jsem tím postem způsobil a jdu zalít kytky, abych dosáhl neutrality.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 3. 2. 2023 15:49

impact píše:V padesáti nemáš moc šancí reagovat na chodce a cyklisty. Na osmdesát se mezi bloky ani nerozjedeš, bys musel mít ten dvoulitr. :)

Mně se líbí ten model, kdy 50 je jenom na hlavních (širokých, oddělených) silnicích jako je magistrála a všude okolo mezi baráky je zóna 30.


Nesuď ostatní podle sebe. Že máš reakce jako dědek, neznamená, že je takové mají i druzí :-)
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 3. 2. 2023 16:17

I když máš normální reakce, tak při 50km/h ujedeš 14 metrů, než si uvědomíš, že bys měl začít brzdit. Takže pokud ti někdo vleze před auto blíž, než 14 metrů, moc s tím nenaděláš.

puk123 píše:
impact píše:V padesáti nemáš moc šancí reagovat na chodce a cyklisty. Na osmdesát se mezi bloky ani nerozjedeš, bys musel mít ten dvoulitr. :)
Mně se líbí ten model, kdy 50 je jenom na hlavních (širokých, oddělených) silnicích jako je magistrála a všude okolo mezi baráky je zóna 30.

Šak je to maximálka, ne minimálka.


Jo jako že by všichni jezdili tak, že by přizpůsobili rychlost okolnostem? To by bylo pěkný. V reálu to spíš bejvá tak, jak už tu bylo napsáno: nesmyslná padesátka, pojedu 60+ a ty pomalý předjedu zprava.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 3. 2. 2023 16:42

impact píše:I když máš normální reakce, tak při 50km/h ujedeš 14 metrů, než si uvědomíš, že bys měl začít brzdit. Takže pokud ti někdo vleze před auto blíž, než 14 metrů, moc s tím nenaděláš.


To je právě ono, že za normální reakci se považuje reakce starého dědka. Pokud se normální člověk věnuje řízení, tak podle mě reaguje mnohem dřív, než za vteřinu.

-- 3. 2. 2023 16:32 --

Tomas B píše: Dnes jsem rychlostí tak 60-65km/h takhle podjel dva "závodníky" a pán na tramvajovém ostrůvku na mě hystericky ukazoval, jestli jsem se nezbláznil. Opravdu bych "chtěl" mít starosti takových lidí.


Večer pak bude tuhle zkušenost psát do diskuze na novinkách a halekat, že takovým by měli nadoživotí brát řidičák.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 2. 2023 18:20

impact píše:I když máš normální reakce, tak při 50km/h ujedeš 14 metrů, než si uvědomíš, že bys měl začít brzdit. Takže pokud ti někdo vleze před auto blíž, než 14 metrů, moc s tím nenaděláš.

Pokud mi někdo vleze pod auto na méně než 15 metrů, tak je to jeho problém, já nejsem kura žádnej zaopatřovací ústav abych se staral o druhé :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků