Přituhuje !!!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Přejete si zpřísnění dopravních předpisů?
ano 52 %  30%  [ 52 ]
ne 101 %  60%  [ 101 ]
je mi to jedno 15 %  8%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 168

Odeslat příspěvekod puk123 24. 11. 2022 14:38

Nekenieh: +1
(Já se snažím uživatele neškatulkovat, ale teď musím napsat, že tento příspěvek je mnohem lepší než tvé v politickém koutku.)
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2022 14:41

To je na koho?

-- 24. 11. 2022 14:44 --

no proto :D
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 24. 11. 2022 14:44

Už jsem to upravil, bo ses tam vloudil. O:-)

-- 24. 11. 2022 14:50 --

Tomas B píše:A tohle by chtělo, aby zelený mozci měli jako "tapetu" na PC a telefonu: "Chtít na venkově Národní divadlo a ve městě pohled na volně pasoucí se stádo krav je poněkud dětinský požadavek."

Myslím, že to není čistě zelené postižení, naopak tohle většina zelených chápe.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2022 14:55

Pravda, asi jsem to moc zjednodušil tímhle slovním spojením. Ale nesouhlasím, že to většina zelených chápe (i když věta o Národním a stádu je samozřejmě "lehce" nadnesená).
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 11. 2022 15:26

Tomas B píše:A tohle by chtělo, aby zelený mozci měli jako "tapetu" na PC a telefonu: "Chtít na venkově Národní divadlo a ve městě pohled na volně pasoucí se stádo krav je poněkud dětinský požadavek."

Ano, nicméně, tohle tvrzení je v kontextu dané diskuze slaměným panákem, jelikož o ničem takovém řeč nebyla - ano, taková představa se shazuje hezky, ale s onou diskuzí má pramálo společného.

Jinak mi je samozřejmě taky jasné, že se nic nevyřeší. Spíš takový povzdech.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod impact 24. 11. 2022 15:58

Tak stáda krav jsme v Praze měli. Akorát byly plastový. :)
impact
Štamgast

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 11. 2022 18:57

aikoN píše:Těžko takhle říct. Já bych za zaručenou možnost zaparkovat v místě svého bydliště byl ochotný zaplatit tak do 30k ročně s tím očekáváním, že se to bude časem zlepšovat, vzhledem k reinvestici vybraných peněz do nových parkovacích míst a ideálně to časem dospěje do stavu, kdy bude míst dostatek a regulace nebude třeba. Nad tuto částku bych už zvažoval, jestli se pro auto holt neprojdu/neprojedu na koloběžce.

Není problém, za místo za plotem platím 400,- (ale ne proto, že to je za plotem, ale proto, že tam jde zaparkovat. Vedle na hlídanym parkovišti to je myslím tak 600,- měsičně. Garáž když chytneš, tak od půl mega, když na ní vemeš hypo, tak se do limitu vlezeš.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 11. 2022 19:16

Jo, ta garáž asi bude do budoucna nejlepší řešení, už kvůli té elektromobilitě. Ale to doufám už bude vedle rodinného domku.

Venkovní parkování za 400/600 by byla pecka, leč v okolí nic takového není. Jde si jedině udělat vyhrazené místo od města, ale tam mám dojem, že to schvalují jen pro držitele ZTP.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 11. 2022 19:35

jako ono je to nevyhnutelné, je to sice pěkná představa, že můžu zadarmo někde zabírat veřejný prostor, ale do budoucna neudržitelná... takže nevím, zda "já mám právo stát" s autem bude platit

Obrázek
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 11. 2022 19:46

Úplně zadarmo to není, pokud uvážíme, že většina z nás platí daně a můžeme pak sklouznout opět k tomu, jestli se mají jedni skládat na druhé (z mých daní se zaplatilo veřejné parkoviště a přitom nemám auto), ale nějaká regulace asi nastane. Čeho se bojím, je to, že to opět bude kombinace nějaké formy diskriminace a žádného nebo minimálního zlepšení.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 11. 2022 06:34

Ale prdlajz, v ČR prostě vlastnění auta vyjde pořád hodně levně. Zaplatíš jen POV a nazdar. Proto může mít auto prakticky každej a taky to tak někdy podle toho vypadá, kolik vraků všude parkuje. Že se vyplatí nechat na parkovišti dodávku a mít z toho příruční sklad atd
Takže pokud máš auto, měl bys mít i na to ho někde "doma" zaparkovat. Pozemek pod barákem si taky musíš (většinou :D) koupit. Nemůžeš čekat, že obec nebo dokonce stát se postará o to, že budeš mít kde parkovat. To maximálně všude nakreslí ty modré zóny.
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 11. 2022 20:16

Však to já taky vnímám jako správné, že auto může mít skoro každý. Možnost vlastnit auto značně zvyšuje životní úroveň - i ten největší šrot je oproti nevlastnění auta řádově mnohem větší posun, než šrot vs rolls royce, a tak je žádoucí, hledat způsoby, jak auta udělat dostupné co nejvíce lidem a ne naopak. Z mého pohledu může v cestě stát jen objektivní nedostatek, nikoliv ideologické přesvědčení. To máš jak se zdravotnictvím. V USA je hej, dokud jsi zdravý.
aikoN
Veterán

Předchozí stránka