Pomozte mi vybrat auto

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mikka1 27. 10. 2021 14:02

Moc prosím.
Můj Ford focus se rozbil a oprava už se nevyplatí. Hledám náhradu, ale vůbec autům nerozumím. Ojeté nechci, bojím se a to poslední se finančně těžce nevyplatilo. Nové hledám co nejlevnější, ale podobné velikosti (ne větší, Octávkou už se mi jezdí blbě), ale ani ne moc malé. Pro mě a dítě, občas ještě třetího člověka, a to hlavně na ježdění po Praze. Hlavní požadavek je, aby bylo skladem. Nenapadá vás něco? Ráda bych se vešla do 350 000 Kč, ale nevím, nakolik je to reálné.
Moc děkuji za případnou reakci.
Mikka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 27. 10. 2021 14:04

Rocni Rapid spaceback style 1.0 TSI 8-)

Pohlidat, ze ma zaruku na pet let..
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 27. 10. 2021 14:09

puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 10. 2021 14:41

Nové za 350 nejlíp to Sandero. Případně hezčí verze téhož, Renault Clio, kdyby se vešel.

Něco takového, ale to bude nejspíš volavka:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... o/19127393
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 27. 10. 2021 14:58

Hyundai i20 se základním motorem 1.2 je pro město super. Za 320 tisíc má člověk auto ve výbavě, která stačí. Co jsem naposled zjišťoval, tak po republice skladovky jsou.

1.0 TSI v koncernových autech je do města vyloženě špatná volba.

Clio taky super, pokud něco člověk sežene. Je teď dost volavek u všech výrobců.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yndezit 27. 10. 2021 15:49

Ojetej Prius
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 10. 2021 16:24

Ten nebude potřebovat investice :D
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 10. 2021 16:34

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 27. 10. 2021 17:32

Katikakus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 10. 2021 18:06

Za ty peníze by mohla být i Dacia Sandero ve slušné výbavě, dokonce i s automatem, do města super.

Problém bude to skladem, je o ně velký zájem.
myšpulín
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 27. 10. 2021 19:28

Ta Dacia Sandero se mi líbí, prohlížela jsem jí na parkovišti :)
Hyundai i20 určitě ne, to je snad jediný auto, který mám vyzkoušený a dostat dozadu sedačku a posadit do ní dítě je děsný, pokud to člověk dělá několikrát za den. To auto musí být trochu větší.
OT: Myslíte si, že je teď dobrý nápad kupovat si nové auto? Na část bych si určitě půjčila. Ale když spočítám, kolik mě stály poslední roky provozu mého Forda, tak je to celkem k pláči. Uvažuji, že takhle bych měla provozuschopné auto na x let.

-- 27. 10. 2021 20:28 --

Všem moc děkuji!

-- 27. 10. 2021 20:38 --

Ještě na výbavě nezáleží, resp. byla bych radši, kdyby tam nebyla. Rádio neposlouchám, to mě ruší, okno si otevřu snáž kličkou a teď jsem měla nějaký senzor, který spouštěl stěrače, když začalo pršet, to jsem tak leda lekla, co se děje. Nejsem na to zvyklá.

-- 27. 10. 2021 20:41 --

Airbagy a isofix už asi mají všechna.
Mikka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nekenieh 27. 10. 2021 19:48

https://www.sauto.cz/osobni/detail/kia/venga/151869969
Nenáročné, kupodivu vzadu prostorné, vyšší posez a tudíž i ta dětská sedačka se dobře obsluhuje. Nebyly to služebáky, takže většinou malé nájezdy km.
Za mne na městské použití dobrá volba. Podobné bude Hyundai ix20.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... /154989955

Ještě na výbavě nezáleží, resp. byla bych radši, kdyby tam nebyla. Rádio neposlouchám, to mě ruší, okno si otevřu snáž kličkou a teď jsem měla nějaký senzor, který spouštěl stěrače, když začalo pršet, to jsem tak leda lekla, co se děje. Nejsem na to zvyklá.
Konečně pořádná řidička, máte ode mne bod.
Naposledy upravil Nekenieh dne 27. 10. 2021 21:00, celkově upraveno 1
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 27. 10. 2021 19:56

Primárně bych se snažil sehnat nové, případně předváděcí.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 28. 10. 2021 10:33

Venga... U 1.4 odhazely katalyzatory a bralo to sebou cely motor, nevim, jestli je tady uz motor nove rady, ktery to snad nedela. Jinak 260 tisic za petilete auto stare konstrukce, kdyz nove obdobne stoji 300 (i20, rio)???

U toho ix20 dava smysl alespon ta silna atmosfera. Ale opet - 2 roky stare auto, kdyz se splasi o par korun draz nova i30/Bayon/Stonic? Me to teda smysl moc nedava.

Tazatelka at vyzkousi novou i20, je na trhu chvili. Detskou sedacku nejspis zkousela v te minule generaci, ktera se prodavala jeste loni.

Obecne stejne doporucim vzit sedacku a objet salony. Chce to proste udelat si na to cas a videt to v realu.

Sandero, Clio, i20, Rio, Stonic - vsechno cenikove koupitelne do 350.

Motory atmo 1.2 v korejcich super do mesta, mimo mesto bida.

Add kupovat si nove auto. Smysl to ma, protoze se bude krute zdrazovat. Ono uz se teda krute zdracilo a korejci jsou jedni z poslednich, kde se jeste tak nejak drzi ceny. Za 320-330 tisic je u nich slusne auto (rio, i20). Pokud lehce priplatite a chtela byste neco s vyssi svetlou vyskou a lehce oplastovane, tak dobre vychazi Stonic za cca 360 tisic. i20 je z tech aut ale nejmodernejsi, pravdepodobne nejbezpecnejsi. Rio a Stonic se myslim vyrabi stale v Korei a maji jista specifika v evrope uz neobvykla - treba plechova nadrz. Casem muze zreznout, nova bude kolem 30 tisic. Ale to jsou veci, ktere se resi az za 10+ let...

Motor 1.0 turbo v Renaultu/Dacii snese krasne i mesto, ale "ovlada" se trochu hur nez atmosfera korejcu. Na druhou stranu umi jezdis svizne i na okreskach a dava celkem i dalnici, kde korejec 1.2 uz dost trpi.
Naposledy upravil kurtoid dne 28. 10. 2021 10:42, celkově upraveno 1
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tslany 28. 10. 2021 10:34

Ojetá Toyota v hybridu.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků