očkování proti CoViD-19

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jakou vakcínu proti CoViD-19 byste pro sebe upřednostnili?
Pfizer/BioNTech Comirnaty - mRNA vakcína 73 %  57%  [ 73 ]
Moderna - mRNA vakcína 7 %  5%  [ 7 ]
AstraZeneca - vektorová vakcína 1 %  0%  [ 1 ]
CureVac - mRNA vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Johnson & Johnson (Jansen) - vektorová vakcína jednodávková 9 %  7%  [ 9 ]
Sanofi Pasteur (GSK) - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Novavax NVX-CoV2373 - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Gam-COVID-Vac (Sputnik V) - vektorová vakcína 2 %  1%  [ 2 ]
CoronaVac (Sinovac) - inaktivovaná vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
BBIBP-CorV (Sinopharm) - inaktivovaná vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Nevím ještě. 4 %  3%  [ 4 ]
Je mi to jedno kterou. 8 %  6%  [ 8 ]
Nejlépe všechny. 4 %  3%  [ 4 ]
Žádnou nechci. 20 %  15%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 128

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 7. 2021 00:06

GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 06:14

Ty ses z toho vazne totalne sesypal
anonymni

Odeslat příspěvekod MirecBA 24. 7. 2021 06:53

mam 24h po druhej davke AZ, zase len jemna bolest ramena a mozno bolest hlavy ak to nesposobil kludovy rezim , oni my snad davaju len placebo
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 06:59

To bude sputnik
anonymni

Odeslat příspěvekod kurtoid 24. 7. 2021 07:02

goes píše:No ucelove jsi vytahl co se ti hodi a demonstrujes na petinove informaci jak funguje celek. Je ti stejne postizene jako to co dela Gene. Jak vas to bavi. Pokakanek a hrdina no


Ucelove jsem to nevytahl. Je to pro me ta nejpodstatnejsi informace. Chapu, ze pro nekoho jineho je treba podstatne, ze vakcina chrani 90% osob pred hospitalizaci - to treba pro me podstatne neni, protoze u nevakcinovanych osob bude hospitalizovano kolik? Max. tak 20%, a to pokud se bavime o starsich lidech, at jsem hodny? To mi neprijde jako uspech, ale marketingove by to slo jiste vyuzit, protoze se treba muze napsat, ze neockovany ma o 100% vetsi riziko hospitalizace. Sup s tim na billboard.

To procento úspěšnosti "nechycení" covidu 16% je pro mě nej údaj třeba z toho pohledu, že je tam nějaký delší časový horizont, cca půl roku. Po pár měsících tedy covid roznáší vesele dál většina naočkovaných, což je celkem průšvih. Znamená to, že se bude muset naočkovat třetí dávkou velká skupina osob (což se vlastně děje) a starší možná budou muset očkování podstupovat každých 6-12 měsíců, aby vůbec nějakou ochranu měli.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MirecBA 24. 7. 2021 07:04

to by bol este ten lepsi pripad , v ockovacom vraveli ze po druhej davke by som sa mochol citit ako pri chripke, takto si chripku nepamatam ,
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 7. 2021 07:05

Nebo staci naockovat lidi, kteri nechteji mit tezky prubeh a at se to siri jak chce, ne? Predpokladam, ze prodelani lehke nemoci zlepsi imunitu i u tech ockovanych a mame z toho sezonni chipecku. Predstavoval bych si idealne postup: Za 2 mesice rusime vsechna omezeni definitivne, kdo se boji, muze se nechat vopichat, kdo se neboji, good luck. A nazdar. To vlastne je tak nejak ted v Anglii tusim.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 7. 2021 07:08

Ale pak už ten virus bude normálně kolovat populací, a nic jí nebude dělat. A lidi si budou tvořit protilátky tím, že se s tím setkají. Ti co neumřou. Jako u chřipky
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 07:51

kurtoid píše:
goes píše:No ucelove jsi vytahl co se ti hodi a demonstrujes na petinove informaci jak funguje celek. Je ti stejne postizene jako to co dela Gene. Jak vas to bavi. Pokakanek a hrdina no


Ucelove jsem to nevytahl. Je to pro me ta nejpodstatnejsi informace. Chapu, ze pro nekoho jineho je treba podstatne, ze vakcina chrani 90% osob pred hospitalizaci - to treba pro me podstatne neni, protoze u nevakcinovanych osob bude hospitalizovano kolik? Max. tak 20%, a to pokud se bavime o starsich lidech, at jsem hodny? To mi neprijde jako uspech, ale marketingove by to slo jiste vyuzit, protoze se treba muze napsat, ze neockovany ma o 100% vetsi riziko hospitalizace. Sup s tim na billboard.

To procento úspěšnosti "nechycení" covidu 16% je pro mě nej údaj třeba z toho pohledu, že je tam nějaký delší časový horizont, cca půl roku. Po pár měsících tedy covid roznáší vesele dál většina naočkovaných, což je celkem průšvih. Znamená to, že se bude muset naočkovat třetí dávkou velká skupina osob (což se vlastně děje) a starší možná budou muset očkování podstupovat každých 6-12 měsíců, aby vůbec nějakou ochranu měli.


Jenze prenos nemoci neni takivy problem jako prave tezke prubehy a hospitalizace. Kdyz bude prubeh jako u chripky tak neni treba mit takova opatreni. Ale moc slozite pro nektere ze resi udaj nepodstatny.
anonymni

Odeslat příspěvekod MirecBA 24. 7. 2021 07:56

ak nebudu tazke pripady, budu max covid prazdniny podobne ako u chripkovych , ked chyba viac deti
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 07:57

Tak nejak. Kdyz je chripkova epidemie byva 1500-2500 nemocnych na 100k obyvatel. A jede se dal
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 7. 2021 07:58

GeneHawkins píše:Tady si počti, ty argumente...
https://www.facebook.com/maialis/posts/ ... 4994926927


A kdy jsi se naposledy testoval na nemoci, zmíněné v tom příspěvku? Testoval jsi se na ně vůbec někdy?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 24. 7. 2021 08:25

goes píše:
Jenze prenos nemoci neni takivy problem jako prave tezke prubehy a hospitalizace. Kdyz bude prubeh jako u chripky tak neni treba mit takova opatreni. Ale moc slozite pro nektere ze resi udaj nepodstatny.


Tak jinak. Rychlostatistika z prvních zdrojů, které jsem na seznamu objevil.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... ych-120161

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poce ... rus-120171


Počet hospitalizovaných a počet aktuálně nemocných covid. Budu porovnávat říjnovou a březnovou vlnu. V říjnové byla proočkovanost mizivá, v březnu už v sobě vakcínu část populace měla.

V říjnové vlně v topu cca 7 tisíc hospitalizovaných (těžký až lehký stav), pozitivních covid osob cca 120 tisíc. Zastoupení hospitalizovaných za předpokladu mizivé proočkovanosti 5,8%.

V březnové vlně v topu cca 9 tisíc hospitalizovaných (těžký až lehký stav), pozitivních covid osob cca 160 tisíc. Zastoupení hospitalizovaných za předpokladu proočkovanosti starší populace 5,6%.

Dle izraelského ministerstva zdravotnictví je neúspěšnost vakcíny v případě nutné hospitalizace (zastoupení hospitalizovaných za předpokladu plné prookovanosti) 12%. Mám to tedy jít nějak oslavit, protože je to terno?
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 08:29

Ano. Proockovanost v breznu byla marginalni. Porad pracujes s dobrymi daty ale spatnym zpusobem. Ale to je v poradku
anonymni

Odeslat příspěvekod kurtoid 24. 7. 2021 08:43

Tam nešlo o to srovnávat u nás říjnovou a březnovou vlnu. Šlo o to srovnat zastoupení těch hospitalizovanch u nás (kde byla mizivá a malá proočkovanost) s plně očkovanými v Izraeli. A prostě to vyšlo následovně - u nás hospitalizováno 6% z celé skupiny převážně neočkovaných osob, v Izraeli hospitalizováno 12% ze skupiny plně očkovaných. Chápu, že v té skupině osob v Izraeli bude podstatně vyšší zastupení nemocných a starších lidí. Pořád si ale myslím, že ta ochrana před hospitalizací není nijak zázračná, prostě to bude tak 90% u plně očkovaných starších osob a třeba 80% u neočkovaných starších osob. Ale je jasné, že takhle v kontextu s nějakými dalšími daty jsou ty výsledky vakcín nic moc, takže nás krmí jen těmi super úspěchy - těch 90% procent samo o sobě vypadá hezky.
kurtoid
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků