Servis mi naboural auto na totálku

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 11. 9. 2019 20:51

goes píše:. O nahradech nakladu spojenych napr. s tim, ze nema docasne auto, nez koupi apod. ani nemluve.

O tohle bych v ČR asi raději si nechal ***** na hlavu protože to je snad jedině na soud... Protože ***** tohle rádi opomijeji přitom nárok na to samozřejmě je...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 9. 2019 20:57

Ano je. Ale vždycky je dobré se rozumné domluvit...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 11. 9. 2019 22:23

luba589 píše:Čaute, potřeboval bych poradit.

Dával jsem do servisu auto na opravu nějakých věci, protože jsem chtěl auto prodat (rozvody atp.). Po pár dnech mi ale volali, že auto jeli po po opravě projet a narval to do nich kamion a že jde auto na totálku (už vyřešeno s pojišťovnou a vrak prodán v aukci). Dostal jsem sice nějaký peníze ale zdaleka ne tolik, za kolik bych to prodal.

A teď po mě ještě chtějí zaplatit ty opravy, co na tom provedli. Mají na to vůbec nárok? Jakou mám jistotu, že to fakt opravili? Případně neví někdo, jak je to z právního hlediska, kdybych jim to nechtěl zaplatit? Jedná se o celkem dost - skoro 40 tisíc (cena ale odpovídá tomu so jsem tam chtěl udělat).

Nemám sepsanou žádnou smlouvu o zakázce nebo něco podobnýho, prostě jsem jim to tam jen zavezl a slovně řekl co chci opravit.

Díky.

Max. bych jim napsal, že nehodlám platit nic a další komunikace výhradně přes právníka.
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 9. 2019 09:11

K právníkovi a tím to bude vyřešeno. Plkat zde nemá smysl....
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod e-osobne 12. 9. 2019 10:12

No hlavne se meli ozvat driv, abys to mohl narokovat po pojistovne v ramci pojistne udalosti.
e-osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 12. 9. 2019 10:30

Jako,že by mu proplatili nové písty ? Myslím,že by mu nassrrali i kdyby to měl vyložený diamantama :-)
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod luba589 12. 9. 2019 11:20

Dík všem za odpovědi, řekl jsem jim, že nic platit nebudu - majitel servisu že se ještě poradí s právníkem a ozve se... asi bububu.

Určitě dám vědět, jak to dopadlo.
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 12. 9. 2019 12:29

Mysím,že pokud by byla sepsána a podepsána zakázka,asi by jsi to zaplatiti musel,takhle bez papíru budou asi v hajzlu i s právníkem.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Předchozí stránka