Servis ford na Slovensku

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Anubis1 30. 1. 2008 08:53

Chcem sa spytat, ake mete skusenosti so servisom ford na Slovensku. Zachvilu ma caka 1. garancna prehliadka a neviem do ktoreho servisu ist. Ake mate skusenosti so servisom v Bratislave a Trnave.
Anubis1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johulaw 30. 1. 2008 09:33

ja mam osobne skusenosti so servisom v BA....a pokial tam nemusim, tak tam nejdem...napr...mam mondeo 2001 tddi, minuly rok prestal mat vykon a siel do spotreby...tak som to tam odniesol, typek mi povedal ze musia urobi diagnostiku a ta im to ukaze, mali ho 2 dni, potom volali, ze auto je opravene, preprogramovali vstreky (na tddi!!! - tam sa neprogramuju) ale ohureny tym ze je to ok, tak som to zobral...pri preberani mi typek povedal co vsetko robili a ako...nastartoval som, presiel 10 km a to iste...vratil som sa, zacali mudrovat co vsetko je treba urobit a kolko by to stalo...cca 25-30t sk...co ma zarazilo a kaslal som na to...mam firmu v nr, tak som sa objednal k nim...prisiel som, absolutna ochota, usmevy, kavicka...zobrali auto, o 5 min mi povedali ze je prasknuta hadica od IC na sanie, kupil som novu a bolo vybavene...

zaver, v blave to mali 2 dni a nevedeli na to prist...preto, pokial nemusis, nedaj im zarobit, ich starostlivost je minimalna a brutalne peniaze...
johulaw
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lezgy 3. 2. 2008 01:11

to mas zajedno ak pojdes do normalneho servisu
ak podjes do original tak 10litrov cvkanes za to ze ho tam vezmudrahe jak svina a nespravia nic....
co mam skusenosti vecsina servisov su hlupaci...
cest vynimkam...
lezgy
Nováček

Odeslat příspěvekod oliko 3. 2. 2008 11:14

Ahoj, nieco podobne som riesil ked som kupil mondeo. V Bratislave bol ten pristup hrozny. Zacal som zistovat kam ist s autom, zvazoval som aj Brno. Skusil som nakoniec Trnavu a zatial som velmi spokojny. Sluzby na urovni a ceny v pohode. Za diagnostiku som platil 300sk, v BA chceli 1000sk. Za 15min zistili co treba menit, na druhy den som prisiel na vymenu vadnej suciastky lebo nebola skladom. 20min som pockal a auto bolo hotove. Teraz tam chodim mondeom pravidelne. Staci zavolat den vopred a objednat sa na presnu hodinu. Chodim tam v case okolo obeda. Ked odovzdam auto, pozrem po showroome a idem sa cez ulicu najest. Vybavim par telefonatov a auto mam hotove. Vacsinou zvladnu prehliadku okolo 2hod a cena od 5 do 7tis. podla rozsahu (chodim tam kazdych 20tis km). V BA musim vo vsetkych servisoch nechat auto cely den.
Inak behom par dni otvoria v BA na Vajnorskej novy znackovy servis Ford. Myslim ze by to Fordu mohlo v BA pomoct. Prevadzkovat ho bude SzilCar z Kosic.
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 3. 2. 2008 14:17

No u mňa zatiaľ bez dákych moc výhrad VIP auto Žilina.Garančky na počkanie, pri dlhššej závade zapožičané auto dokonca vyššej výbavy a výkonnejšie. To aby ma nas... že som si také nekúpil.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferohora 5. 2. 2008 11:57

Autokois je tiez v pohode (Trencianska Turna, Banovce) co sa tyka rychlosti a cena za servisku (2-2.5h) je 5-7tis.
3 GT
BMW
Ferohora
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod endura 4. 4. 2008 20:25

Euromotor BB -> chceli mi menit olejove cerpadlo (technik ktory meral tlak oleja ho vraj pocul klepotat), ked blikala kontrolka mazania. Jeden sukromnik zamerany na Fordy mi zdiagnostikoval a vymenil odtrhnuty ventil olejoveho kanalu (ale nie som si isty ze sa to tak volalo) za tretinu ceny cerpadla.

Kamaratov si u nich kupil FF1 1,8TDdi ako ojazdene 4 rocne auto, dali mu nan polrocnu zaruku a 2 tyzdne po skonceni zaruky odislo cerpadlo. Servisman ktory mu ho menil, ho potesil ze cerpadlo nie je povodne. Preco na 4 rocnom aute s najazdom 110 000 km uz nebolo cerpadlo povodne ale nejaky zle zrepasovany $hit?

Mam z toho servisu zly dojem a kolega si u nich ide kupovat noveho Fokusa 1,8TDCi, napriek tomu ze som mu vysvetloval nevyhody zarucnych povinnych prehliadok.
endura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 12. 5. 2008 13:57

oliko píše:Inak behom par dni otvoria v BA na Vajnorskej novy znackovy servis Ford. Myslim ze by to Fordu mohlo v BA pomoct. Prevadzkovat ho bude SzilCar z Kosic.

Uz je otvoreny?
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chiram 14. 5. 2008 16:10

Na Slovensku mám skúsenosti so servismi Ford v Trnave a Bratislave, ale poviem Vám, keby tam opravovali i úplne zadarmo, nedal by som si tam ani len upravit vzduch, čo moje auto nasáva. Tí chlapci nevedia, čo robia, autá videli určite iba na obrázkoch v časopisoch a jediná knižka, ktorú kedy čítali mala názov "Ali Baba a 4O lúpežníkov". :oboze
Naproti tomu veľmi dobrí, ba priam povedal by som špičkoví sú "mechanici od Forda" v servise Hodonín. Všetkým ho vrelo doporučujem. Silno pochybujem, že by z tohto servisu niektorý "forďák", či fanda aj inej značky, odišiel nespokojný. Sú tu fakt "špicoví". 8-D :tleskani 8-)
Chiram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oliko 15. 5. 2008 08:45

mylsim ze ano.
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oliko 15. 5. 2008 08:46

do TT chodim uz 3 roky a bez problemov.
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fmato 4. 7. 2008 14:22

Dobry den,
kolko paltite za garancne prehliadky? Pretoze vcera som bol s fiestou na prvej po roku. (v bratislave) Vytiahli odomna 5100 Sk, stym ze si zauctovali dve hodiny po 850 Sk.
To ked mam kazdy rok vycalovat 5 litrov tak dakujem pekne! :-!
fmato
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod risomas 4. 7. 2008 15:42

V Trencine a v Banovciach je AutoKois zatial som nan pocul iba same pozitiva ako naj servis na Sk. Zatial som tam nebol ale som tam objednany za tyzden tak dufam ze budem spokojny aj ja.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oliko 4. 7. 2008 16:13

fmato píše:Dobry den,
kolko paltite za garancne prehliadky? Pretoze vcera som bol s fiestou na prvej po roku. (v bratislave) Vytiahli odomna 5100 Sk, stym ze si zauctovali dve hodiny po 850 Sk.
To ked mam kazdy rok vycalovat 5 litrov tak dakujem pekne! :-!

Skus tu trnavu. Minuly tyzden sim bol vo Forde v BA kupavat spinac zamku na zadnom kufre. Za kusok plastu a dva kabliky chceli 1475SK. Ked som sa spytal ci to nie je prehnane, tak mi predajca povedal ze ani moje mondeo nebolo za 5 korun :) Nieco podobne asi plati aj u tvojej Fiesty :( Mylsim ze 850Sk/hod nie je vela na zanackovy servis. Teraz som bol skusat Subaru a tam je sadzba za hodinu 1200SK, to ma uz viac zarazilo :(
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 6. 7. 2008 09:40

Voda v batožinovom priestore - Ford Fusion, novy 02/2008:
1.Takže voda je opäť:
http://picasaweb.google.com/duves1/Ford ... 4706905666
http://picasaweb.google.com/duves1/Ford ... 5000771890
http://picasaweb.google.com/duves1/Ford ... 1034211250
Idem si to nahrat do GPS-ky a v utorok 01.jula 2008 to ukažem v servise.
Inak nechapem. Tesnenie vyzera v poriadku, nič nie je mokre, v aute som dnes nebol, stalo cely den na parkovisku.

2.Auto odovzdane. Inak mam na servis tažke srdce. Pristup hrozny. Rano tam cakali nejaki ludia a prijimaci technici nikde. A kto sa nepyta, nič sa nedozvie. Vraj im padol PC system! Prijímací technici radšej zmizli, aby nemuseli nikomu nič vysvetlovať, proste parada!. Ked som po čase jedneho odchytil (jeho meno začína na Hrad...), ukazal som mu fotky a zatiahol som ho k autu. Neskor som pochopil, že chlapec si evidentne pomylil povolanie. Rukami mohol ist rozhadzovať do nejakej estradnej šou, resp. do pekarne posypať makom štrúdle :lol: . Ešte aj SBS-kar mi pošepkal, že je to nejaky exot. Domahal som sa nadriadeneho. Prišiel, vysvetlil som mu čo a ako, zavolal ineho mladika z dielne. Zrejme už mechanika z dielne. Myslim, že sa vyznal. Opäť sa išlo k autu. Udajne už mali taky pripad. Pravdepodobne je vadne tesnenie pri zadnom pravom svetle. No..uvidime. Zajtra mu volam popoludni, ak nezavola on skor.

3.
No dnes -t.j.02.07.2008 som volal. S tym mladencom z dielne. Vlastne som sa nepochvalil, že som vcera od neho vydrankal telefonne cislo. Dal mi sukromne - sluzobne telefon nema, to sa ceni. Už to zatmelili, este to potrebuju otestovat na wapke. Držím palce.
Teraz ma napadlo, možno ked už mam taky vzacny kontakt, stalo by za to sa s nim dohodnut na garančke.
Spytam sa ho, či možem prist so svojhim vlastnym olejom a filtrom a platit budem iba pracu.

4.
Svetlo malo tesnenie v poriadku. Akurat nejaky nit, čo drží naraznikovy diel bolo treba zatmelit. Je to vidno až v dutine po otvoreni - dneska som to videl. Lenze ani to nepomohlo. Voda sa vali dalej.
Zda sa, že na 100% je to vinou narušeneho tmelu okolo skrutky v strešnom nosiči. Je to fakt na jed. Vraj ak sa dava dolu original gumovy lem na streche, a musi sa vyšparať otvor, kde je diera so zavitom, treba to robiť opatrne. Lenže to robili oni, nie ja.

Dnes- t.j.03.07.2008 som tam do poludnia musel ist, lebo som im nenechal kluce od nosiča a na streche bol nosic (do servisu som prišiel s bikom na streche, byvam v Rači, na biku som bol doma za chvilu). Pred chvilou mi mechanik volal, že tmel je ešte mäkky a podla všetkeho bude auto k dispozicii zajtra dopoludnia.
Inak zopar foto (mobilom-znížena kvalita):
http://picasaweb.google.com/duves1/Ford ... 0901205170
http://picasaweb.google.com/duves1/Ford ... 3383737506

5. Opravene - zatmelene. Prave ta časť, kde idu skrutky držiaka nosiča. Ak bude tmel poškodeny, je pravdepodobnosť zatekania velmi vysoka. (vymenili mi aj naradie v rezerve, co bolo napadnute hrdzou):
http://picasaweb.google.com/duves1/Ford ... 2853066754

Pri preberani som mrkol hore na strop (časť z neho bola pri detekovani zavady demontovana). Skoro som padol. Časť pri zadnej pravej uchytke je niečim hnedym postriekana. Som slusne mechanikovi vysvetlil, že mne povod nie je jasny. Priniesol spray a handru. Spray s nejakym čističom. Šlo to dolu. Potom odbehol a doniesol mi plny spray toho čističa. Zrejme ako bonus.
Zo servisu mam zmiešany pocit. Podla mna sa treba ozvat a dovolavat svojich prav.
(Summit Motor pri Zlatych Pieskoch, Bratislava)ˇ.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků