Ford Mondeo 2.0 TDCi 85kw

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 7. 2007 10:21

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jestli je rozumná volba kupovat tohle auto ojeté. Našel jsem ho v jednom menším autobazaru, má najeto okolo 100 tkm, vypadá celkově dobře. Nabízí se zde za 250 000kč. Vůz je původem z Itálie, v provozu podle TP od 28.5.2003.

Slyšel jsem o problémech se vstřikováním u tohohle motoru a následné drahé opravě, tak bych se chtěl zeptat, jaké je riziko, protože investice skoro 1/3 zbývající hodnoty auta za opravu již stojí za zvážení.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 17. 7. 2007 10:23

použij funkci hledat a rázem Ti vyskočí minimálně 10-15 threadů, kde se tohle probíralo :-)
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod Majkie 17. 7. 2007 11:04

Jackass: Otec má fordoservis, tak víš něco o poruchách čerpadel a vstřiků na TDCi?
Ignorance is bliss
Majkie
Štamgast

Odeslat příspěvekod Wq1 17. 7. 2007 11:16

aikoN píše:Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jestli je rozumná volba kupovat tohle auto ojeté. Našel jsem ho v jednom menším autobazaru, má najeto okolo 100 tkm, vypadá celkově dobře. Nabízí se zde za 250 000kč. Vůz je původem z Itálie, v provozu podle TP od 28.5.2003.

Slyšel jsem o problémech se vstřikováním u tohohle motoru a následné drahé opravě, tak bych se chtěl zeptat, jaké je riziko, protože investice skoro 1/3 zbývající hodnoty auta za opravu již stojí za zvážení.a/quote]

Pokud se nepletu tak v březnu 2003 Ford u Mondea s motory 2,0TDCi začal používat nová čerpadla, u kterých je podstatně menší riziko že se zadržou a ucpe to pak vstřikovače. Původní čerpadla firmy Delphi byla z tohoto pohledu hooooodně nespolehlivá, a to nejen u nás, kde se navíc uplatňuje i horší kvalita nafty, ale i na "západě". Ta nová čerpadla jsou stejně spolehlivá/riziková jako u jiných automobilek používajících technologii CR.
Každá práce se udělá sama, jen je třeba nechat jí na to dostatek času!
Wq1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 7. 2007 11:29

Tak v tom případě by to mělo být v pohodě. Ještě si teda zavolám na prohlídku nějakého mechanika a potom už není co řešit.

Tak díky moc.

PS: Sorry za duplicitní téma.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod voborl00 17. 7. 2007 13:32

co se tyce palivove soustavy tak bych doporucil jeste thread mondeo 2.2tdci na diskuzi auto.cz - http://www.auto.cz/diskuse/4618a80bac1c8?typ=1

ja sam do toho uz par desitek tisic km leju vif super diesel a sem zatim v cajku :-)

mechanicky doporucuju obzvlast zkouknout vsechny 4 kotouce/desky a loziska (tusim ze zadni loziska jdou snad menit jenom jako celej naboj za cca 5kkc)

jinak co u toho mas za vybavu? dotahnul jsem pred pul rokem z reichu to samy v kombiku s necelyma 90kkm vyrobeny v cervnu 2003 a vyslo me docela levnejc - to tvoje je rovnou z italie nebo uz jezdilo v cechach?
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 7. 2007 18:23

Díky za rady.

výbava - je tam 6 airbagů, samočinná klima, vyhřívané přední sklo, elektrická okna, centrál s alarmem, mlhovky, imobilizér, el. zrcátka, příprava na telefon, tónovaná skla

Je to dovezené přímo z Itálie, po 1. majiteli
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod oliko 17. 7. 2007 18:28

Mam teke iste r.v. 2003, najazdene 190tis. KM a zatial v pohode. Zatial ziadne problemy, akurat by som dal pozor aby nemalo stoceny tachometer. U tychto aut je bezne ze rocne najazdia aj 100.000km, a nie je problem najst 3 rocne auto co ma nabehane 250 az 300tis. KM. Ak natrafis na take a bude mat stoceny tachometer mozes ma problem. Skus pozret auto co ma origo servisnu knizku aj ked to nemusi nic garantovat.
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 7. 2007 18:53

Na tenhle problém si právě pozvu kamráda, co do Fordů dělá celý život, tak to, doufám pozná.
Kvůli tomu se také o něj zajímám, kvůli snadnému servisu a taky se mi nějak zalíbilo. :)
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 17. 7. 2007 22:10

Majkie píše:Jackass: Otec má fordoservis, tak víš něco o poruchách čerpadel a vstřiků na TDCi?n/quote]

hele, nevím jestli je to náhoda, ale u nás v servisu jsme tenhle problém nezaznamenali... :eh Pokud vím, vstřiky jsme neřešili vůbec...

Ale je fakt, že se nám tam točí jen asi 10-12 kousků Mondeí, což asi nemá zásadní vypovídací hodnotu :-)
JackNO.1
Motorkář roku 2007