Ameriky v Norsku

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod -LK- 18. 4. 2005 11:31

Vrátil jsem se z Norska a valil jsem oči, kolik jsem tam viděl amerik. Vůbec dobrej šok byl, když jsem vedle našeho baráku na malém ostrově viděl vedle mé Sevilly zaparkované krásné fialové Eldorado tuším tak rok 1980. Taková koncentrace Cadillaců mě navnadila (a to ještě chlap o pár baráků vedle měl před domem Firebird tak 1980).
Cestou zpět jsme potkali v protisměru krásné 1960 Deville, nespočetně Chevroletů Tahoe a Dodge Ramů, Chryslerů, jedno 1992-1997 Eldorado apod.
Takže chce-li někdo vidět hodně amerik a nechce se mu na srazy US cars, ať si vyrazí do Norska :D
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod 911 18. 4. 2005 11:39

To jste asi jezdili povetsinou na hlavnich tazich, ne? Na tech odlehlejsich silnicich vice na severu by te mozna nadseni z sirokych amerik preslo :D
911
Inventář

Odeslat příspěvekod -LK- 18. 4. 2005 11:48

Ani ne, samozřejmě kus jsme jeli po E6, ale bylo dost času, tak jsme se vyjeli podívat do hor a v pohodě (i když na letňákách jsem měl občas obavy, zda se z toho sněhu vyhrabeme).
Dokonce jsem se se Sevillou otáčel na jednom malém ostrůvku, kde bylo tak málo místa, že jsem měl pomocníky vepředu i vzadu, aby ukazovali, a taky v pohodě. Ostatně rodiče si auto pochvalovali právě pro jeho šířku, jak se v něm dá pohodlně rozvalit :)
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Dusan 18. 4. 2005 11:52

-LK- píše:Vrátil jsem se z Norska a valil jsem oči, kolik jsem tam viděl amerik. Vůbec dobrej šok byl, když jsem vedle našeho baráku na malém ostrově viděl vedle mé Sevilly zaparkované krásné fialové Eldorado tuším tak rok 1980. Taková koncentrace Cadillaců mě navnadila (a to ještě chlap o pár baráků vedle měl před domem Firebird tak 1980).
Cestou zpět jsme potkali v protisměru krásné 1960 Deville, nespočetně Chevroletů Tahoe a Dodge Ramů, Chryslerů, jedno 1992-1997 Eldorado apod.
Takže chce-li někdo vidět hodně amerik a nechce se mu na srazy US cars, ať si vyrazí do Norska :D /quote]

Nejenom v Norsku, ve Svajcu jsou take mraky amerik. Svajc je jedina evropska zeme, kde jsem potkal ameriku jako taxik. :D Pri jejich cenach benzinu nevim jak ji uzivi, ale mozna ji uzivi pri jejich cenach taxiku. 8)
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod 911 18. 4. 2005 11:57

No jo, E6, to je tepna :lol: , ale to okoli..., jsem si spis vzpomnel na ty silnicky kousek u pobrezi, ktere byly dost na knop a nekde ani to ne, muselo se objizdet, tam, kde to bylo rozsirene, jeste k tomu stridani na Allroadu, ne moc stary ridicak, uff, to bylo vedro :D
911
Inventář

Odeslat příspěvekod -LK- 18. 4. 2005 12:01

Jo, to souhlasím, na ostrově, co jsme byli (Smola), se vešlo vždy jen jedno auto a občas byla na silnici taková boule (rozšíření skoro na dva pruhy) pro vyhýbání. Ale jestli má auto do šířky 1,8 nebo 2,0m je už skoro jedno.
Co mě překvapilo spíš, že Norové jezdí jak prasata a dost často jsem se bál o zrcátka. Vůbec nezpomalí, zatímco já jedu krokem při kraji, pravým kolem lížu krajnici, oni v pohodě půl metru od kraje svojí osmdesátkou a ani náznak nějakého zpomalení nebo uhnutí.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod POL 18. 4. 2005 12:10

No ja jsem videl hodne amerik ve Finsku (Oulu, Kemi,...).
Nissan Almera, 1.5benzin, 4AB, ABS, EBD+BA, klima
POL
Nováček

Odeslat příspěvekod 911 18. 4. 2005 13:15

Jo, presne, boule. S tema Norama nevim, to byly cesty povetsinou turisticke, pro ty, kteri tam jeli na ryby, takze sme potkavali smesku. Treba to maj Nori v pazi, tyhle vyhejbacky, na tech tepnach a dalnicich se vzdy plizili predpisove.
911
Inventář

Odeslat příspěvekod -LK- 18. 4. 2005 13:21

My tam byli taky na rybách :)

Vyhejbačky v paži možná mají, ale já jako pražák (teda zvyklej na ježdění "na plechy") jsem měl fakt kolikrát docela bobky. Předpisově jezdili pouze tam, co byly radary, jinak docela smažili. Fakt ale je, že se za mnou kolikrát objevilo votuzidlo (který by u nás předjíždělo na plný čáře i v obci) a dokud byl zákaz předjíždění a plná, drželo se vzadu.
Já jsem hodil při 85km tacho (80 dle GPS) cruise a jen jsem točil volantem (přece jen jistota je jistota), ale předjížděl mě teda kde kdo.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod 911 18. 4. 2005 13:38

Hmm, uz jsou to sice tri roky, ale v hlave mi utkveli, jako cesi na minus prvni. Je fakt, ze jsme popojizdeli spise v odlehlejisich mistech, tam to ti mistni sedlaci asi tak nemasti, ale pak i nize na tech dalnicich to byli velci predpisaci, nejakeho draka, aby clovek pohledal, natoz votunidlo. Jedini, kdo sem tam valili, byli nemcouri v bavorech a cesi, no asi to s nima jde z kopce :lol:
911
Inventář

Odeslat příspěvekod -LK- 18. 4. 2005 13:45

My jsme zase tolik čechů nepotkali. Teda konkrétně jen jedny ve Švédsku, brali nás na E6 před Trelleborgem a pak jsme za nima stáli asi o tři auta ve frontě na trajekt :) Němci taky nesmažili (těch jsme potkali víc), když už, tak jedině místní. Překvapilo mě to, protože jsme byli varováni, že celkem často měří a pokuty jsou velké.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod 911 18. 4. 2005 14:13

Tak to nam bylo receno, ze je tam sice hodne radaru, ale procedura je takova, te zmeri radar, policajt ti da listek a jeste k tomu doda, ze tamhle je kos :hm , takze koukam, ze to mame vsichno skoro obracene, ale ja tam fakt byl :D . Ty nemce jsem spis pozoroval na dalnici ve Svedsku, tam se taky nic jineho delat nedalo, skoro vsichni 120 a tak mi to pripadalo i v tom Norsku, samozrejme o 30 mene.
911
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 19. 4. 2005 08:53

moment v Norsku je speed limit na dálnici 90 km/h ? :hm
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod -LK- 19. 4. 2005 08:56

Speed limit na okreskách je 80, na dálnici tuším 100, často omezeno na 90. Ve Švédsku se dá po dálnici 120.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod ##_## 25. 12. 2008 02:52

To není pravda.
##_##

Další stránka