Dovoz auta z Ameriky

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sprint 20. 9. 2010 21:04

Rád bych se dozvěděl nějaké podrobné informace o tomhle.
Obrázek

Třeba výkon, N.m., max. rychlost, objem nádrže, jestli má normální podvozek nebo vzduch, atd.
Tohle je údajně obsah 8,2L, ale nic víc nepíše.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 20. 9. 2010 22:27

nejlepsi bude asi napsat honzovi hvezdovi z ameriky HK, urcite te ochtone poskytne vsechny informace co potrebujes :) jinak vykon to ma asi 210 koni ale nenadavej na americky motorare ze neumej motory ale na araby (a americky politky) ktery zavinili ropnou krizi a motory se museli brutalne skrtit (rok nebo dva predtim se tam daval mensi motor kterej mel skoro 400 koni ) :)

-- 20. 9. 2010 23:38 --

a jinak krasnej kocar :love: to by se mi libilo :)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 20. 9. 2010 22:43

Díky
To s tou krizí jsem věděl, ale myslel jsem, že rok 75 to ještě nepostihlo. :nenapadne
Zase to ale asi nebude tolik "žrát", když to tak seškrtili?
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 20. 9. 2010 22:48

no melo by to teoreticky zrat min protoze jak je znamo tak nekrmis obsah ale kone :)

-- 20. 9. 2010 23:53 --

kurnik koukam ze dotahnul dalsiho chargera a za pekny penize (skoda ze je ted nemam :( )

Obrázek
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 9. 2010 16:38

sprint píše:Rád bych se dozvěděl nějaké podrobné informace o tomhle.
Obrázek

Třeba výkon, N.m., max. rychlost, objem nádrže, jestli má normální podvozek nebo vzduch, atd.
Tohle je údajně obsah 8,2L, ale nic víc nepíše.


tohle je nadherny auto a budu Ti ho jen zavidet :) Tim se vedle slapnout neda...mne by na nem vadily jen dve veci - nema kuzi a ma zadni fake svetla, tyhle rocniky zrovna timhle podelali...
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 26. 9. 2010 16:10

Tyhle auta se přihlašujou jako veteráni? Jak to pak je s normálním ježděním?
Jako 18letýho by mě asi pojišťovny pěkně opískovaly na povinném ručení u auta s motorem V8 6,5l :((
Obrázek
mimous
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 9. 2010 17:11

mimous píše:Tyhle auta se přihlašujou jako veteráni? Jak to pak je s normálním ježděním?
Jako 18letýho by mě asi pojišťovny pěkně opískovaly na povinném ručení u auta s motorem V8 6,5l :((

si musíš dobře vybrat pojišťovnu. POV na takovou káru se dá sjednat okolo 5700Kč/rok a to i v případě, že ti je 18let, bydlíš v Praze a měls třeba 8 nehod.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 26. 9. 2010 17:26

to sice jo ale to zrovna to torino a 90% dalsich tehle starejch amerik se prihlasuje na vete protoze to jinak nejde a tam je povko za 1/12 normalni ceny takze max litr na rok a jezdit s tim muzes bez omezeni jak chces, naky knihy jizd a podobny hovadiny uz jsou davno zruseny :) asi by teda nebylo uplne koser to pouzitvat na kazdodenni jezdeni do prace ale to predpokladam nikdo s 40-50 let starym muscle carem nikdo delat nebude :)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 26. 9. 2010 18:09

mimous: Přihlášení auta na veterána:
1) Vyber si nějaký veterán klub, staň se členem (není nezbytně nutné, ale je to mnohem snazší a levnější). Pozor - ne každý klub má oprávnění na klubové testace, nutno zjistit dopředu.
2) Auto se přihlásí na tzv. testaci (ta má dvě části, klubovou kvůli historické původnosti a krajskou, což je víceméně STK bez emisí). U klubové mohou chtít nějaký důkaz, z jakého je auto roku a jestli je původní. Ideální je nějaký origo dokument a třeba dobový prospekt, nějaká knížka apod.
Chvíli to trvá, protože testace mají termíny jen párkrát do roka, ale vyplatí se to.
3) Jakmile má auto veteránské papíry a povinné ručení (1/12 normální sazby jak píše powerball, u různých pojišťoven se liší ochota to dělat a papíry, co k tomu vyžadují), je možno jezdit. Auto se NESMÍ použít k podnikání a NEMĚLO by být v "denním provozu".
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lagartija 1. 5. 2011 03:15

ahoj Honzo,
co takto procitam clanky ohledne dovozu aut z USA,tak se mi zda,ze mas nejvetsi prehled.Proto se te chci zeptat,vracim se do CR a chtela bych si vzit sveho milacka Rav4,ale...rok vyroby je 2001,takze dosti stara....Muzes mi k tomu dat radu?Bylo by mozne ji dovezt a zaregistrovat,ci se to jiz neoplati.Porad je v hodne dobrem stavu a pri dnesnim kurzu dolaru v USA za ni moc nedostanu....Porad dekuji Kamila
lagartija
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek194 2. 5. 2011 11:41

Přihlásit jdou pouze vozy mladší 8 let, pokud nemají Evropskou homologaci (což asi RAV4 pro USA má těžko).
Takže jedině vyrazit nějaký papír z českého zastoupení Toytoy, (o čemž pochybuju že ti ho daj) nebo to postavit na jiný papíry....
Ale i tak budeš mít dost velký problémy na STK, takže v případě RAV bych se na to vykašlal a prodal jí tam a koupil si tu jinou.
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vencos 3. 5. 2011 09:00

Já si teda myslim,že RAV4,která je stejná u nás, v japonsku,austrálii i USA a všecky jsou vyrobený na stejnym místě, tak by mohla mít globální homologaci. Ale kde se zeptat a koho netušim, zkus různý Toyota fóra, případně napsat na český zastoupení Toyoty, jen tak informativně
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jericho26 5. 5. 2011 09:30

Spíš moc nechápu proč tahat z takové dálky blbou RAVku
jericho26
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 5. 2011 09:42

Treba proto ze je o polovinu lacinejsi
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 5. 5. 2011 11:05

Tam je to něják, že když jsi resident dýl jak dva roky (?) a vlastníš auto dýl jak tušim půl roku, tak je při převozu do cizího státu osvobozený od cla možá i DPH, tudíž se to vyplatí ještě o to víc. Prodala by jí beztak za pár šupů a při tak špatnym kurzu co je se to určitě nevyplatí
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků