Mondeo (2007-2014) liftback - tuhost karoserie

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 3. 2021 00:13

Zdravím, chci se zeptat jakou máte zkušenost s tuhostí karoserie u Mondea Mk4 (2007-2014) u provedení liftback (v zahraničí jej občas označují jako hatchback). Přeci jen, vzadu má oproti kombíku pořádnou díru a moc dobře pamatuju, co udělal ťukanec na zadek staré olítané (ale nebourané) Octavie 2 v liftbacku (náraz zezadu na křižovatce..vše vizuálně ok včetně zadních světel, jen nepatrné malé pruhnutí na sloupku C a nakonec se karoserie musela rovnat na stolici).

Takže otázka do pranice - i po letech provozu, není karoserie liftbacku rozvrzaná, není problém se zavíráním dveří, když stojí na jednom kole atd atd...? Má cenu jít do něj, nebo je v tomto ohledu jasnou volbou kombík? Mondeo by mělo být celkově poměrně bytelné. :hm
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 3. 2021 08:45

Vitaj, zozadj su vsetky aita makke.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 25. 3. 2021 09:22

Zkušenost nemám, ale pokud ti jde vyloženě o náraz zezadu, tak tam nebude mít typ karoserie prakticky žádný vliv. Jestli je to auto ok a splňuje tvé představy, tak tohle neřeš.

Pan Kája píše: není problém se zavíráním dveří, když stojí na jednom kole


A to jsi jak dokázal?
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 25. 3. 2021 09:39

O:-)
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 25. 3. 2021 10:13

Tuhost kastle LB je obecně nižší, pokud to nedostalo nějakou jedu na zadek a je to blbě opravené, tak by se to mělo chovat normálně. Náraz zezadu na to jestli je to LB nebo kombi nebude mít moc vliv.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 3. 2021 18:11

glider: Ne všechna stejně. O nehodě té Octávky vím jen zprostředkovaně. Druhé auto bylo prakticky netknuté, náraz prý lehký a zadní nárazník prakticky bez škrábance. Do stojícího C-Maxe na parkovišti mi najel chlápek, na zadním nárazníku škrábanec, on nárazník na výměnu... může to být náhoda, ale myslím, že tam je fakt znát rozdíl tuhosti proti liftbackové octavii. U té v první generaci jsem navíc častěji slýchal o tom, že liftback na větších kolech bývá po čase rozvrzanější... ale je otázkou co do jaké míry to jsou hospodské řeči. Proto se raději prám na přímé zkušenosti s tímhle Mondeem.

m_tsch: Já nijak, ale překvapilo mě, že před tím varoval SM ve své bazarové rubrice...vím, že se to objevilo párkrát, ale už nevím u jakých aut přesně, takže bych kecal. Ale dost mě to překvapilo, takže to asi nebyl žádný kabriolet a něco podobného. Na vlastní oči jsem to naštěstí nikdy nezažil :) Ale vrzat mohou.

K86: Jak říkám, Octávka byla nebouraná, celý život ve firmě... sice už dost jetá, ale něco podobného jsem fakt ještě neviděl. Aby se neřeklo, že tady vyprávím pohádky a přeháním, přihodím fotky. Auto bylo stále v pohodě pojízdné a dotyčný měl po nehodě pocit, že jde jen o banalitu a nehodu řešil jen kvůli tomu, že se jednalo o služebák. Nakonec oprava vyšla na podobné peníze jako cena ojeté octávky s podobným nájezdem.


Ale tím bych tuhle teoretickou diskuzi ukončil. Nečekám, že bude v případě Mondea brutální rozdíl oproti kombíku a nějaké extrémní problémy. A je mi jasné, že liftback bude měkčí jak kombi. Jde mi čistě o to, zdali majitelé nemají problém například s rozvrzanou karoserií u liftbacku.
Přílohy
WP_20150522_18_27_30_Pro__highres.jpg
WP_20150522_18_26_36_Pro__highres.jpg
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 3. 2021 19:26

takže combi do každé rodiny!
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 3. 2021 19:35

Blby uhol/naraz a je to tam.

Najlepsia kasna na tuhost je sedan samozrejme.
Ja by som aj do kombika dal vzadu rozperu medzi tlmice rovnako ako aj dopredu.

Liftback suhlasim, ze torzna tuhost bude najnizsia, ale doba Felicii, kde sa nedali dvere otvorit pri prekrizeni je uz zanami.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 25. 3. 2021 20:07

Nejlepší tuhost má coupe
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 3. 2021 20:14

Mezi řidiči je rozšířená spousta mýtů a polopravd...
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 3. 2021 20:21

Rekni nam vic.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 3. 2021 20:25

Přijde mi to demence takto řešit. Takových bouraček, kdy někdo dopadne v liftbacku nějak a v kombíku by díky jeho vyšší torzní tuhostí dopadl lépe bude asi tak jedna z milionu :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 3. 2021 20:25

aspoň je o čem diskutovat... ještě nějaké testy a rozborky, ať se v tom točej prachy :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 3. 2021 20:49

glider: Tuším, že o nemožnost zavřít dveře se psalo v bazar rubrice SM u některých unavených kusů Land Roverů, ale nechci vzbuzovat vášně. Nevím jistě u kterého auta to bylo a je to naprosto irelevantní. Netvrdím, že je to běžný jev i liftbacků a bylo zmíněné trochu v nadsázce. Jde mi spíš o rozvrzanou karoserii, jestli páté dveře někomu nedřou, nejsou žádné zkušenosti jako výše s Octavkou. To vše nejlépe u nejvylítanějších kusů. Nic víc.

Nechci být zlý, ale o tomhle tématu můžeme diskutovat a teoretizovat do aleluja. Ale upřímně, proto jsem se neptal a ani mě to moc nezajímá. Fakt mi jde čistě o zkušenosti majitelů/řidičů čtyřkového mondea v liftbacku. Pokud tu nejsou, smůla, co se dá dělat.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 3. 2021 20:54

Tu asi nebudu manitelia.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků