Vlakový koutek

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod George_Couser 19. 6. 2020 00:20

Jouda.III píše:Jako třešničku na dort přidám, že když rezervace začaly fungovat, nešlo koupit místenku na railjet jedoucí z Brna do Prahy. Když jsem tam volal, tak paní na infolince říkala, že jim to musí povolit Rakušáci, i když je výchozí stanice Břeclav. To ti kašpaři nevěděli dřív a nemohli si to zajistit?


Rakušáci používají rezervační systém DB EPA. Pokud chtějí něco změnit, musí dát změnový požadavek DB a ti si na to říkají 30 dní... tak asi tak. I to je jeden z důvodů, proč OeBB přechází od prosince na rezervační systém ČD Ares, kde mají změny prakticky ihned a mohou si admin dělat sami.

-- 19. 6. 2020 01:27 --

Jouda.III píše:Zásadní problém to byl. Nejen já nechápu, proč ty rezervace zrušili, na rozdíl od konkurence. Pak se stalo, že jel vlak přeplněnej a veškerý opatření v pyči



Rozhodnutí MD u vlaků vedených na jejich objednávku. Ty nesmí být povinně místenkové a proto do nich může kdokoliv i bez místenky. V takovém případě nešlo garantovat těm s místenkou 2m rozestupy, jak požadovalo MZ. Konkurence nechala místenky jen u svých komerčních vlaků, stejně jako ČD to mělo u svých komerčních Pendolin. U závazkových je taky neměla.
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 19. 6. 2020 04:03

Tohle mi nekdo poslal na mobil jako mmsku vcera v 23hod. Uplne cizi cislo. :-)
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 6. 2020 04:45

...a tak taky řešení :D
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 19. 6. 2020 07:18

George_Couser píše:
Jouda.III píše:Zásadní problém to byl. Nejen já nechápu, proč ty rezervace zrušili, na rozdíl od konkurence. Pak se stalo, že jel vlak přeplněnej a veškerý opatření v pyči

...V takovém případě nešlo garantovat těm s místenkou 2m rozestupy, jak požadovalo MZ.

A bez místenek ty 2m rozestupy garantovat mohli? To nějak nedává logiku
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod George_Couser 19. 6. 2020 10:57

MD to vyhodnotilo tak, že kdyby místenky byly, tak by se ty rozestupy musely garantovat, což díky tomu že ty vlaky nejsou povinně místenkové nejde dodržet. Bez místenek je stejná situace jako v MHD, dopravce to negarantuje a je to na zodpovědnosti cestujících.
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 6. 2020 17:02

https://tv.idnes.cz/domaci/slovenska-st ... dnestv_jda
to musi dat prace...
Jen by me zajimalo, jestli ten plech byl takhle pomuchlany i origo nebo to proste uz vic srovnat neslo... Ale respekt, jeste na tom asi prace dost.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 25. 6. 2020 10:24

Víte, co je dreziluch? Odpověď v: https://lokalkynedame.estranky.cz/clank ... dnout.html
Naposledy upravil puk123 dne 25. 6. 2020 10:43, celkově upraveno 1
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 6. 2020 10:36

dreziluch
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 25. 6. 2020 10:43

Opraveno. Díky.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 6. 2020 10:45

nz :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 6. 2020 10:46

furt jsem línej dokoupit na lítačku mimopražský pásma a vlakem teď jezdím jen 1x týdně, takže se to asi ani neoplatí. Ale zaujalo mě, že minulý týden jsem jel rychlíkem arrivou a bylo to za 24 Kč a včera spěšňákem z ČD a cena 33 Kč. Dostal jsem za to sice 3 "ČD body" ale to teda úplně není konkurenční cena (a Arrivá má wifi, online sledování na mapě a už se naučili docela i jezdit na čas).
Jo a kvůli ČD se musím ***** skrz sherwood na Masaryčku, Arriva jede z hlaváku...
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 25. 6. 2020 12:17

Nasel sem pred 22 minutama penezenku. Holka uz starsi, narozena 2002.
Doklady teda komplet, ridicak, obcanka, platebni karty, hotovost, vernostni karticky...
Nejaky napady, mam ji zkusit najit a pri osobnim predani vytahnout jednookeho boha dle manualu mistra Mouchy? :D
Nebo si nechat keš a skartovat zbytek? Zlo a lakadlo si vylepsit bidnou vyplatu je velmi silne. :D
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 6. 2020 12:21

Zeptal bych se manzelky jestli muzes chtit odmenu v naturaliich :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 6. 2020 12:21

No tak předpokládám jako správnej hopa jí to zaneseš se vším všudy a třeba to bude i s happyendem
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 6. 2020 12:36

Vyřeš to, jak chceš, ale ne že tu historku pak zase smažeš... :D
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků