Vlakový koutek

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 9. 6. 2020 06:37

Pajjoun píše:Dneska jsem jel Kladno - Hostivice - Chýně.
Nejdřív jsem dostal vynadáno na Kladně, že nevím, jakej dopravce mi veze.
"Snad víte čím jezdíte pane"
"jedu prvně a asi to zase na chvíli bude stačit "
"jo to jedete s Arrivou, to vám dám lístek jen do Hostivic.”

V Hostivicích to bylo bez lidí.
Jen automat. Chýni v nabídce neměl. Teda trvalo, než jsem to zjistil. Pomalejší systém a horší reakce jsem neviděl nikde.
Tak jsem na poslední výzvu šel do vlaku bez lístku.
Seděl tam někdo, kdo vypadal že má firemní oblek, v ruce velký PDA.
Říkal že mi nic neprodá. Že je tam externě.
Že se lístek kupuje tam.
Říkám tam Chýně vůbec není. Kde tam myslí. Tam u řidiče, ať to zkusím.
Byl jsem trochu v šoku. To neznám. Ale ano, cedulka říkala, že ve stanici můžu koupit lístek.
Nikdo neotvíral. Logicky. Řidič tam nebyl. Přiběh, rozjel se, něco mi povídal a nadával, proč ten lístek leze tak pomalu.
Horší a starší vagón jsem nikdy neviděl. A to jsem jako malej miloval výlety panťákem.
Z toho vlaku *****ělo stáří.

A konečně jsem docenil ten záchodovej vtip "takhle se chčije ve vlaku"
Mně vždycky přišel ohranej a přehnanej. No ne po dnešku.
Vždycky je mi líto, že to tu Hopovi nepochválim. Ale aby s každým pokusem byl můj dojem ještě horší než ten předtím, to snad možný není.
Jinak ta Arriva část byla za 24 a tři zastávky přes Hostivice za 18.
Sen.

P+R za dvacku a něco přes litr benzínu mi dávají větší smysl. Tohle podle mě není nutný snášet.

Jako na dva přestupy a různý dopravce, to smysl fakt nedá. Ale jedním vlakem a v rámci pásem PID rovnou do centra to smysl dává - finančně a časově. Silnice už se zas plní, skoro jak před korona pičusem. Jen mi vypršela mimopražská lítačka tak zatím jezdím na p+r autem
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 6. 2020 13:27

k nam ani vlaky nejezdí, tak jsem o ty zážitky pripraven :-( koleje zarostlé jak ohanbi stare panny...

Nekdy budu muset říct tatikovi, az u našich budeme na návštěvě, aby vnoučata vyvezl aspon do Ostromere, tam se jede tunelem tak budou mít zazitek :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 9. 6. 2020 13:49

:D
U nás, kdybys vyholil všechno kolem dokola, najdeš leda .... a ne koleje.
Zarostlé koleje kdesi ukazovali v TV tamní nadšenci, kteří by je chtěli zase zprovoznit, ale už je tam mají i zalité asfaltem.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.III 9. 6. 2020 14:18

hopa26 píše:Omlouvám se.

Tohle už neokecáš. Mám z minulýho tejdne podobnou zkušenost (hlasové ovládání teda fungovalo). Nějak logiku ČD nechápu

https://www.televizeseznam.cz/video/ado ... ravy_varAA
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 6. 2020 15:43

puk123 píše::D
U nás, kdybys vyholil všechno kolem dokola, najdeš leda .... a ne koleje.
Zarostlé koleje kdesi ukazovali v TV tamní nadšenci, kteří by je chtěli zase zprovoznit, ale už je tam mají i zalité asfaltem.

V Židlochovicích loni zprovoznili 40 let nefunkční trať. Byla to veliká sláva. Udělali k tomu i nové nádraží teda :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 9. 6. 2020 19:38

Jouda.III píše:
hopa26 píše:Omlouvám se.

Tohle už neokecáš. Mám z minulýho tejdne podobnou zkušenost (hlasové ovládání teda fungovalo). Nějak logiku ČD nechápu

https://www.televizeseznam.cz/video/ado ... ravy_varAA


Co bych mel okecavat? Je mi to u pr dele.
Tuna vola babe na infolinku po korone a vyptava se na mistenky, kdyz nejdou koupit?
Se musim smat, je to zjevne hodne placivy a zasadni problem.

Pajounoj sem se omluvil, protoze utrpel bolestnou ztratu dokladu a platebnich kareta nechtel jsem mu sypat dalsi sul do otevrenych ran.
Tim jsem mu mozna vylepsil den a umoznil mu preklenout tezke obdobi, ktere aktualne zaziva. :)
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 6. 2020 19:40

Slabsi
anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 9. 6. 2020 20:01

Omlouvam se.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 6. 2020 20:05

Na odpousteni jsou tu jini
anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 9. 6. 2020 20:22

Hm.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 10. 6. 2020 07:17

hopa26 píše:...Je mi to u pr dele.
Tuna vola babe na infolinku po korone a vyptava se na mistenky, kdyz nejdou koupit?
Se musim smat, je to zjevne hodne placivy a zasadni problem.

Zásadní problém to byl. Nejen já nechápu, proč ty rezervace zrušili, na rozdíl od konkurence. Pak se stalo, že jel vlak přeplněnej a veškerý opatření v pyči
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod hopa26 10. 6. 2020 07:40

Po korone spousta lidi doma, mrte vlaku nejezdilo, odstavenych a postupne se najizdi na normalni provoz. A spousti se i rezervace, ktere byly behem pandemie pozastaveny.
Pokud to cestujicimu nevyhovuje, muze si svobodne vybrat a jet s tim dopravcem, ktery rezervace umoznuje. Vyuzit jinou variantu, kdyz je nespokojeny.

Take nektere veci nechapu.
Ale je dobre se s nima netrapit.
A spis nas pochvalit, jak tezkou situaci dobre zvladame.
To si myslim zaslouzi obdiv.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 10. 6. 2020 07:54

Rád bych chválil, ale není co, když se nakonec jelo s jiným dopravcem. Poslední dobou mám dojem, že ČD nejsou firma na byznys, ale na kamarádšofty a zaměstnanost. A pokud by tady nebyla konkurence, bude se jezdit pořád béčkama v kožence
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MV_cz 10. 6. 2020 08:20

Škoda, že konkurence se pere (logicky) jen o hlavní koridory a z horní dolní do dolní horní to nejezdí a když začnou pokusy, že jako jo, tak to je taky docela tragikomedie :( Ale možná teď měli alternativní dopravci čas doladit regionální tratě a bude to cajk.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 10. 6. 2020 08:24

Ja teda jel na konci minulyho roku Pendolinem a pak i Railjetem (neplest s Regiojetem) a spokojenost 8-D
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků